שתף קטע נבחר

בציבור החרדי החליטו: ממשיכים ללמוד כרגיל

מנהיג הזרם הליטאי הורה לתלמודי התורה, לישיבות ולכוללים לקיים את הלימודים כסדרם, למרות ההשבתה הכללית של מוסדות החינוך וההגבלה על התכנסויות. המשמעות היא כי עשרות-אלפי ילדים, נערים ומבוגרים ברחבי הארץ - יגיעו ללימודים בניגוד להחלטת משרדי החינוך והבריאות

בציבור החרדי ממשיכים להפר את הנחיות הממשלה למניעת התפשטות הקורונה: הרב חיים קניבסקי, מנהיג הזרם הליטאי, הורה לתלמודי התורה, לישיבות ולכוללים לקיים היום (א') את הלימודים כסדרם, למרות ההשבתה הכללית של מוסדות החינוך. המשמעות היא כי עשרות-אלפי ילדים, נערים ומבוגרים ברחבי הארץ - תלמידי יסודי, תיכוני ועל-תיכוני - יגיעו ללימודים בניגוד להחלטת משרדי החינוך והבריאות. לעומתם, בתי הספר לבנות יושבתו.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>    

 

הרב קניבסקי החריג מההנחיה את היישוב החרדי קרית יערים, שבו אותרו כמה חולים, ובשאר אזורי הארץ הורה למוסדות לנקוט כללי זהירות למניעת התפשטות הנגיף. בהמשך היום יתקיים דיון נוסף של הרבנים הבכירים, ובו תתקבל החלטה בנוגע לקיום הלימודים בהמשך השבוע.

 

"אסור לוותר על התורה שלהם"

בזרם החסידי, שאליו משתייך גם שר הבריאות, יעקב ליצמן, נצמדים להנחיות הממשלה, והאדמו"רים בחצרות ובקהילות השונות הורו כבר ביום חמישי על הפסקת הלימודים. בציונות הדתית הודיעו חלק ממנהלי הישיבות כבר הערב על יציאה מוקדמת לחופשת הפסח, ואחרים יקבלו החלטה מחר.

 

הרב קניבסקי ורבני אירופה (צילום: אלי איטקין)
הרב קניבסקי(צילום: אלי איטקין)

 

הנחיית המנהיגים הליטאיים פורסמה במוצאי השבת, לאחר פרסום ההוראות להימנע מהתכנסויות שיש בהן למעלה מעשרה נוכחים, זאת לאחר שגם לקראת סוף השבוע, כשההנחיות היו פחות מחמירות, הורו שלא לציית להן. בין היתר, הדגישו הרב קניבסקי והרב גרשון אדלשטיין כי "דברים שאינם קשורים ללימוד התורה כגון חדר אוכל, צריך לשמור שלא תהיה התכנסות של יותר מ-100 איש. וכן לימודי החול בתלמודי תורה לא יתקיימו, וילמדו רק מה שקשור ללימוד התורה". בהתייחס למוסדות החינוך לבנות כתבו: "יש להישמע להוראות משרד הבריאות".

 

בסביבת הרבנים הסבירו את הפרת ההנחיה: "מאחר והעולם קיים בזכות הבל פיהם של תינוקות של בית רבן (ילדים) - אסור לוותר על התורה שלהם וזה סכנה". לדבריהם, הרב גרשון אדלשטיין הזכיר שבימי בין הזמנים (החופש בישיבות) יש יותר אסונות והוא תולה זאת בכך שאין בהם לימוד. "רואים את זה בחוש", אמר.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי איטקין
הרב חיים קניבסקי
צילום: אלי איטקין
מומלצים