שתף קטע נבחר

צילום: EPA

פרסום ראשון: נתניהו עבר בדיקת קורונה, שיצאה תקינה

ראש הממשלה נבדק ברקע החרפת הצעדים לבלימת הנגיף, בדומה לנשיא ארה"ב שנבדק והודיע לאומה האמריקנית כי הוא בריא. הבוקר נכנסו לתוקף הנחיות משרד הבריאות המורחבות

ראש הממשלה בנימין נתניהו עבר בדיקה לאבחון נגיף הקורונה, ברקע החמרת המאבק בנגיף. כך אנו מפרסמים לראשונה. הבדיקות של נתניהו וסביבתו יצאו תקינות ואיש לא נמצא חיובי לנגיף.

 

"על-פי הנחיות סמנכ"ל ביטחון וחירום במשרד ראש הממשלה, נעשות בדיקות קורונה שגרתיות לסביבתו הקרובה של ראש הממשלה וכן לראש הממשלה. לאף אחד מהנבדקים לא הופיעו סימפטומים", נמסר ל-ynet.

 

בנימין נתניהו (צילום: EPA)
בנימין נתניהו(צילום: EPA)

 

אמש נשא נתניהו הצהרה על הצעדים החדשים בנוגע להתמודדות עם התפשטות הנגיף וציין בין היתר כי מקומות הבילוי ייסגרו, תוך שהוא קורא למי שלא חייב לצאת לעבודה - להישאר בבית. הוא הוסיף שהמרכולים, בתי המרקחת והבנקים ימשיכו לפעול. עם זאת, גני הילדים, הפעוטונים והחינוך המיוחד לא יפעלו.

 

נתניהו אמר ש"אנחנו עדיין בעיצומו של משבר בינלאומי", אבל מצבה של ישראל טוב ביחס לשאר המדינות בעולם. "הקרב הוא קודם כל קרב על החיים והקרב הוא כמובן על הבריאות של הציבור. הנשיא טראמפ הכריז מצב חירום בארה"ב, הבורסות עולות ויורדות. המדינות מאמצות אחת אחרי השנייה את ההחלטות שאנחנו קיבלנו. יש תוחלת למאמצים שלנו".

 

ראש הממשלה הוסיף כי "זה אירוע מתגלגל, המחלה משתנה. אני בקשר עם מנהיגים, אנחנו מנסים כל הזמן להקדים את המחלה ואת העולם, בסך הכול אנחנו עושים את זה. אנחנו חיביים להתקדם עם התפתחות האירוע. אנחנו נערכים תוך כדי תנועה ולכן כל יום-יומיים אנחנו מביאים את ההחלטות החדשות. זה לא זבנג וגמרנו, אני מעריך שיש לנו אפשרות לא ררק להתגבר על המשבר אלא גם לנצח את הנגיף. זה מחייב את כולנו לעבור לשגרת חיים חדשה למשך הזמן הדרוש ולהיערך שוב בצעדים שיאפשרו לנו לגביל את קצב ההתפשטות של המחלה להבטיח שמערכות הבריאות שלנו עומדות בנטל.

 

 
אינפו הנחיות קורונה חדשות ()

היעד כאן זה הצלת חיים. אנחנו יכולים לנצח אותו וזה תלוי בצעדים של כל אחד מכם אזררחי ישראל וכן עלינו לעשות הכול כדי לא לדביק ולא להידבק. האויב הוא בלתי נראה ואנחנו רוצים לאתר אותו. קודם כל עלינו לאתר את החולים ואנחנו מפעילים את כל האמצעים שבידינו, אמצעים דיגיטיליים שקיבלנו למען מאבק בטרור. אין ברירה, אנחנו עומדים בפני מלחמה שדורשת צעדים מיוחדים, הצעדים לא פשוטים והיא דורשת פגיעה מסויימת בפרטיות. האמצעי הזה נוסה בווהאן וישראל היא אחת המדינות היחידות שיש לה את היכולת הזאת ואנחנו נשתמש בה".

 

בדומה לנתניהו, גם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ עבר בדיקה שנועדה לשלול הידבקות בנגיף והודיע על כך אמש במסיבת עיתונאים שערך בבית הלבן. הבדיקה העידה כי טראמפ בריא כפי שבישר הלילה רופא הבית הלבן, שון קונלי.

 

לפני תדרוך שערך הנשיא לעיתונאים בבית הלבן, גורמים במשכן הנשיאות האמריקני מדדו חום לכתבים שנכנסו אל חדר התדרוכים.

 

בשבוע שעבר נפגש הנשיא טראמפ עם משלחת ברזילאית בפלורידה, שבה נכח בין היתר פביו ויינגרטן, קצין התקשורת של נשיא ברזיל ז'איר בולסונרו. אותו ויינגרטן הצטלם עם טראמפ ועם סגנו מייק פנס, וכעבור כמה ימים אובחן כחולה בנגיף ונשלח לבידוד בביתו. בהמשך גם נשיא ברזיל בולסונרו נבדק, אך תוצאות הבדיקה שלו חזרו שליליות גם כן.

 

 

 

 


פורסם לראשונה 15/03/2020 15:46

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
ראש הממשלה בנימין נתניהו
צילום: EPA
מומלצים