שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  צילום: EPA

  איכילוב: בעקבות רופאה שנדבקה - ביה"ח יבצע 350 בדיקות קורונה ביום לעובדים

  בית החולים מתחיל בהיערכות נרחבת מחשש להדבקות נוספות. מרפאת הפרסונל (הצוות הרפואי) תתחיל לבצע ממחר עד 350 בדיקות קורונה ביום לעובדים, והתוצאות יינתנו בתוך 6 שעות. בתוך כך, הוקמו מתחמים מבודדים לחולים חשודים

  היערכות נרחבת לסכנת הדבקות קורונה באיכילוב: בית החולים יתחיל לבצע עד 350 בדיקות קורונה ביממה לעובדים הסובלים מתסמיני נשימה. זאת מחשש להדבקה נוספת של אנשי צוות, לאחר שאחת ממנהלות המחלקה נדבקה בנגיף.

   

  בישיבת מנהלים בכירה שנערכה בבית החולים, נמסר כי מרפאת הפרסונל, המיועדת לעובדי איכילוב, תבדוק לקורונה כל עובד שיתלונן על תסמינים נשימתיים. תוצאות הבדיקה יינתנו בתוך שש שעות. זהו בית החולים הראשון בישראל המאפשר בדיקות קורונה המוניות לעובדים.

   

  התפרצות הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet

   

  איכילוב ( )
  ביה"ח איכילוב בתל אביב. מנהלת המחלקה נדבקה

   

  בהנחיות החדשות, התבקשו העובדים להקפיד על ריחוק חברתי, להימנע מלחיצת יד בין העובדים או אל המטופלים. בתוך כך הוקמו מתחמים ייעודיים לחולי הקורונה בחדר המיון, בארבע מחלקות פנימיות, וביחידה לטיפול נמרץ שתוסב לטיפול בנדבקים שיסבלו מאי ספיקה נשימתית.

   

  מוקדם יותר חשפה כתבתנו שרית רוזנבלום, כי מנהלת מחלקה בבית החולים איכילוב, שבה אושפזו חולים החשודים כנשאי קורונה, נדבקה בנגיף. כל החולים וצוות המחלקה מועברים לבידוד במחלקה אחרת בבית החולים, הצוות נשלח לבידוד ביתי והמחלקה שבה מדובר עברה חיטוי מסיבי.

   

  במחלקה אושפזו במהלך השבוע האחרון כמה חולים שנחשדו כחולים בקורונה. הם אושפזו בחדר עם לחץ אוויר שלילי, אך מבקרים במחלקה טענו כי הבידוד לא נשמר, כי הצוות שמטפל בהם מטפל גם בשאר החולים, וכי אחת המאושפזות שנחשדה כחולה אף יצאה להסתובב במסדרונות המחלקה והוחזרה לחדרה באיומים של אנשי ביטחון.

   

  עם קבלת הבדיקה החיובית הודיע בית החולים למשפחות החולים כי הם עוברים באופן מיידי למחלקה פנימית אחרת, שם ישהו בבידוד במשך שבועיים יחד עם צוות המחלקה שנחשף אף הוא לנגיף. צוות המחלקה שנחשף יישלח לבידוד ביתי.

   

  ככל הידוע, גם בעלה של הרופאה הבכירה חש ברע וייתכן שהדביק אותה. למרות זאת, היא הסתובבה במשך יומיים במחלקה, שבה מאושפזים עשרות קשישים במצב גופני ירוד.

   

  כל המטופלים מהמחלקה שהמנהלת שלה נמצאה חיובית לקורונה נבדקו והתגלו שליליים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום משי בן עמי
  ביה"ח איכילוב
  צילום משי בן עמי
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים