שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  צילום: EPA

  מניין חולי הקורונה בישראל עלה ל-250, ארבעה במצב קשה

  לפי נתוני משרד הבריאות, קצב ההדבקה ממשיך לעלות. פרט לארבעה חולים שמצבם קשה, מאושפזים בכמה בתי חולים 11 חולי קורונה במצב בינוני. אחד המאובחנים שמאושפז במצב קשה בבית החולים שערי צדק בירושלים הוא קשיש בן 88 עם מחלות רקע משמעותיות. בשלב זה הוא אינו מונשם

  משרד הבריאות עדכן הבוקר (שני) כי מניין חולי הקורונה בישראל עלה ל-250. מצבם של ארבעה מהחולים מוגדר קשה, 11 במצב בינוני. ארבעת החולים במצב קשה מאושפזים בבתי החולים שיבא בתל השומר, השרון בפתח תקווה, שערי צדק בירושלים ואיכילוב בתל אביב. מצבם של 231 מהחולים מוגדר קל. ארבעה החלימו.

   

  עדכוני קורונה - התפתחויות אחרונות:

  250 חולי קורונה בישראל, 4 במצב קשה

  עלות גל החל"ת: 1.1 מיליארד שקל בחודש

  מניין המתים באיטליה עלה ל-1,809

  יותר מ-167 אלף חלו בכל העולם

  שורה של הדבקות בבית דיור מוגן בירושלים

   

  המאושפז במצב קשה בבית החולים שערי צדק הוא קשיש בן 88 עם מחלות רקע משמעותיות. בשלב זה הוא אינו מונשם. בסך הכול מאושפזים במתחם המבודד של בית החולים 18 בני אדם, אחד מהם במצב בינוני והשאר קל.

   

  כמו כן, ממשרד הביטחון נמסר הבוקר כי עובד חברה שנותנת שירותים למשרד, המוצב במתקן בפתח תקווה, אומת אמש כחולה קורונה. העובד אושפז ובתום חקירה אפידמיולוגית, בשיתוף עם משרד הבריאות, הונחו חבריו לצוות להיכנס לבידוד. בשלב זה אין מגבלות נוספות לעובדי הבניין. "משרד הביטחון פועל לטיהור המתחם שבו ישב העובד, בהתאם להנחיות משרד הבריאות", נמסר.

   

  דובר צה"ל עדכן הבוקר כי חולה מספר 247 הוא משרת קבע בצה"ל, בן 22 ממרכז הארץ. מדובר במגע לחולה מאומת מספר 174. מצבו של החולה קל והוא החולה החמישי בצה"ל.

   

  משבר הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet

  ארה"ב: אתרי בילוי ייסגרו, אירועים עד 50 איש

  יותר מ-167 אלף חלו בקורונה בעולם

  זינוק דרמטי במתים מקורונה באיטליה: 368 מתו ביממה

   

  נציב שירות המדינה פרופ' דניאל הרשקוביץ נמצא החל ממוצאי שבת בבידוד בביתו בחיפה לאחר שהתברר כי אחד מהנוכחים בקורס הצוערים של משרד החוץ שבו הנציב הרצה נדבק בנגיף.  

  תל אביב (צילום: מוטי קמחי )
  עם מסכה באוטובוס (ארכיון)(צילום: מוטי קמחי )

  אתמול התברר כי במקביל להתפשטות הנגיף בארץ, עלה גם מספר עובדי מערכת הבריאות שנדבקו בקורונה. עובדת בכירה במעבדה המרכזית לנגיפים של משרד הבריאות נמצאה חיובית לקורונה, מצבה קל והיא נמצאת בבידוד. העובדת היא סגנית מנהל המעבדה. משרד הבריאות הודיע כי הוא פועל ליצור חלופות לבדיקות באמצעות צוותים ממעבדות אחרות, שכן עובדי המעבדה שעבדה עם אותה עובדת נדרשים אף הם להיכנס לבידוד.

   

  בבית החולים שיבא בתל השומר פועלות שתי מעבדות - אחת של משרד הבריאות ואחת שהחלה לפעול אתמול בהנהלת המרכז הרפואי. כעת, לאחר שהעובדת במעבדה של משרד הבריאות חלתה ואנשי צוות שעבדו איתה נשלחו לבידוד ביתי, יופנו רוב המאמצים למעבדה שמנוהלת על ידי המרכז הרפואי שיבא.

   

   

  אינפו הנחיות קורונה חדשות ()

  אתמול נחשף ב-ynet וב"ידיעות אחרונות" כי גם מנהלת מחלקה בבית החולים איכילוב בתל אביב נדבקה בנגיף. המחלקה על מטופליה ועובדיה הועברה לבידוד במחלקה אחרת. במחלקה אושפזו במהלך השבוע האחרון כמה חולים שנחשדו כחולים בקורונה. הם אושפזו בחדר עם לחץ אוויר שלילי, אך מבקרים במחלקה טענו כי הבידוד לא נשמר, כי הצוות שמטפל בהם מטפל גם בשאר החולים, וכי אחת המאושפזות שנחשדה כחולה אף יצאה להסתובב במסדרונות המחלקה והוחזרה לחדרה באיומים של אנשי ביטחון.

   

  עם קבלת הבדיקה החיובית על אודות הידבקותה של מנהלת המחלקה, הודיע בית החולים למשפחות החולים כי הם עוברים באופן מיידי למחלקה פנימית אחרת, שם ישהו בבידוד במשך שבועיים יחד עם צוות המחלקה שנחשף אף הוא לנגיף. צוות המחלקה שנחשף יישלח לבידוד ביתי. ככל הידוע, גם בעלה של הרופאה הבכירה חש ברע וייתכן שהדביק אותה. למרות זאת, היא הסתובבה במשך יומיים במחלקה, שבה מאושפזים עשרות קשישים במצב גופני ירוד.

  סניף אושר עד בקריות (צילום: יוחאי לוי)
  סניף אושר עד בקריות(צילום: יוחאי לוי)

  חיטוי וניקויון בתחנות ורכבות ישראל למניעת התפשטות נגיף הקורונה (צילום: רכבת ישראל)
  חיטוי וניקיון ברכבת ישראל(צילום: רכבת ישראל)

  חיטוי וניקויון בתחנות ורכבות ישראל למניעת התפשטות נגיף הקורונה (צילום: Cloudview צילומי אוויר)
  (צילום: Cloudview צילומי אוויר)

  חיטוי וניקויון בתחנות ורכבות ישראל למניעת התפשטות נגיף הקורונה (צילום: רכבת ישראל)
  (צילום: רכבת ישראל)

  מרכז הקניות בשדרות (צילום: מתן צורי)
  מרכז הקניות בשדרות(צילום: מתן צורי)

  בתוך כך, אתמול נודע כי בימים האחרונים אירעה התפרצות של קורונה בבית לדיור מוגן "מגדל נופים" בירושלים. עובדת סוציאלית שלא ידעה כי נדבקה בנגיף הגיעה למקום העבודה וגרמה לשורה של הדבקות. ביום רביעי היא אובחנה ופונתה לבית החולים.

   

  "יש כרגע שישה אנשים מאובחנים: שלוש עובדות של הבית, שתי מטפלות זרות, ועוד דייר. המספר צפוי לגדול, כך אני מעריך", אמר ל-ynet רפי פולק מנהל מגדל נופים שבעצמו נמצא בבידוד, כמו גם הצוות הרפואי והדיירים של המקום.

   

  עיריית מודיעין עדכנה הלילה כי מטפלת תרפיסטית שעובדת בבית הספר "חוט השני" בעיר נדבקה בנגיף. משרד הבריאות הורה לכל התלמידים, צוותי ההוראה וההורים ששהו בבית הספר בזמן הפורימון להיכנס לבידוד מיידי עד ליום שישי הקרוב.

   

  1,500 סטודנטים מהמרכז הבינתחומי הרצליה נכנסו אמש לבידוד בעקבות שהייה במחיצת סטודנט במכללה בשנות ה-20 לחייו שנושא את הנגיף קורונה.

    

  החולה, מספר 198 בספירה של משרד הבריאות, השתתף ביום שלישי שעבר במסיבת הפורים שערכה אגודת הסטודנטים של המרכז הבינתחומי באולם האירועים "כוכב הים" על חוף ימה של קיסריה.

   

  בהכנת הידיעה השתתפו איתמר אייכנר ויעל פרידסון
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי
  עם מסכות בשוק הכרמל
  צילום: מוטי קמחי
  מומלצים