שתף קטע נבחר

שומעים? יש גם משפחות שכולות כמונו

אחי גילעד, שנהרג בעזה, לא היה מתנגד לצעד פוליטי לגיטימי שמערב את הרשימה המשותפת במטרה להחליף ממשלה רקובה ומשסעת

 

 

רותם יעקבי ענבר יעקבי גילעד יעקבי ()
גילעד ז"ל, ענבר ורותם יעקבי

משפחות שכולות רבות מעלות בימים האחרונים בתקשורת את זעקת דם יקיריהן במחאה על האפשרות שתוקם ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת. על פי היכרותי עם אחי גילעד, לוחם סיירת גולני שנפל בקרב בסג'עיה במבצע "צוק איתן", גם הוא היה זועק.

 

 

גילעד היה זועק אם היה שומע שחבר כנסת צעק על בני משפחות שכולות, וראש הממשלה עמד מנגד ולא יצא להגנתם. הוא היה זועק אם היה רואה בחדשות את החגיגה המתוקשרת סביב נעמה יששכר, בעוד ראש הממשלה לא מזכיר כבר שנים את חבריו לנשק שעדיין נמצאים בשבי חמאס.

 

אחי היה זועק אם היה מגלה את הכשלים שנחשפו בדו"ח מבקר המדינה על "צוק איתן", מבצע שהשאיר אותנו שכולים, מצולקים, כואבים, מבלי שהממשלה שקלה חלופה מדינית. גילעד היה זועק אם היה יודע שהדו"ח לא תפס את הכותרות הראשיות בתקשורת, כי המחדלים המדיניים והצבאיים מתגמדים מול שוחד, מרמה והפרת אמונים.

 

הוא היה זועק אם היה רואה שראש הממשלה לועג לגמגום כתעמולה פוליטית, וזאת לאחר שנים של הזנחת נכים וחינוך מיוחד. הוא היה זועק גם אם היה רואה את ראש הממשלה מנצל מצב חירום עולמי לבריחה ממשפט באישון הלילה.

 

אחי היה זועק אם היה יודע ששר החינוך מעודד ומבצע טיפולי המרה בהומואים. אחי היה זועק אם היה רואה שראש הממשלה יוצא נגד מערכת המשפט והמשטרה.

ענבר יעקובי ענבר יעקבי ()
ענבר יעקבי

ואתם יודעים מה? אחי היה זועק אם הייתה סכנה לצביון היהודי והדמוקרטי של מדינת ישראל, אבל הוא לא היה מבטל אוכלוסייה שזכתה ל-15 מנדטים ושנציגיה רוצים לדאוג לרווחת מצביעיהם. הוא לא היה זועק נגד צעד פוליטי לגיטימי שמערב את המפלגות הערביות, קל וחומר כשהמטרה להחליף ממשלה רקובה ומשסעת באמצעות משא ומתן לתמיכה *מבחוץ*.

 

לצערי הרב, משפחות שכולות רבות בוחרות להשתמש במות יקיריהן לקידום אידיאולוגיה פוליטית, ולכן חשוב לי להראות שלכל אוכלוסייה יש כמה גוונים, כי לרוב מציפים דווקא את הקיצוניים ביותר שבהם.

 

יש משפחות שכולות שרוצות שיהיה כאן שקט. יש משפחות שכולות שרוצות הנהגה שתבחן חלופות מדיניות לפני שהיא שולחת את האחים שלנו למות ברצועת עזה. הנהגה שמקדמת את האוכלוסיות החלשות, ולא לועגת להן בפומבי. הנהגה שמחזקת את מוסדות החוק ולא מפקפקת באמינותם. הנהגה שמנחילה בעם אהבת אדם, ולא שנאת ערבים, שמאלנים, שוטרים, שופטים ורמטכ"לים במיל'.

 

אני לא מעריצה גדולה של בני גנץ, אבל בדבר אחד הוא צודק - חייבים להתקדם.

 

  • ענבר יעקבי היא אחותו של גילעד יעקבי רוזנטל ז"ל, שנפל במבצע צוק איתן

 

מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com

 


פורסם לראשונה 16/03/2020 19:41

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים