שתף קטע נבחר

תמיכה אזרחית: קווי סיוע והתנדבות מרחוק

צעירים מכל הארץ מעוניינים לסייע למי שזקוק לעזרה. בוגרי האוניברסיטאות הטובות בעולם תורמים ח"י שעות למען המדינה וקונפסט חדש נוצר -"התנדבות מרחוק". במקביל נפתחו קווי סיוע לבני נוער, להורים ולאמהות יחידניות. למרות הבידוד, נעבוד את המשבר יחד

עזרה בדרך

צעירים ומתנדבים

קבוצת צעירות וצעירים מכל ארץ התחברה כדי ליצור רשת ארצית של תמיכה ועזרה הדדית, כדי שאף אחד ואחת לא יצטרכו לעבור את המשבר הנוכחי לבד.

 

צריכים בייביסיטר לילד? בבידוד ונגמרה הפסטה? מכירים קשיש או נכה שצריך הסעה לטיפול רפואי? ואולי אתם רוצים להצטרף ולסייע? הירשמו כאן והמתנדבים יצרו אתכם קשר, יחברו אתכם לקבוצות המתנדבים האזוריות, או יפנו אליכן/ם מישהו שיכול לקפוץ לעזור. 

 

יוזמות חברתיות נוספות:

 

קונספט חדש - התנדבות וירטואלית

הרשת להתנדבות ישראלית, ארגון הגג של ההתנדבות בישראל, מייסודם של ג'וינט-ישראל ומשרדי הממשלה, פועל כדי לצייד מנהלי התנדבות בארגונים חברתיים בכלים שיאפשרו להם להתגבר על האיסור בהתקהלות ומגע.

 

שני ילדים עם הגב למצלמה עם פחיות וחוט מחובר ביניהם צמודות לאוזניהם ()
איך מתנדבים למרות ההגבלות? מרחוק

בימים האחרונים נערכו ובינרים עם כמאה ארגונים, כדי להנגיש עבורם את הכלים הכי עדכניים להתנדבות בשעת החירום הנוכחית.

  

איך עושים את זה למרות ההגבלות? מרחוק. באמצעות המחשב, באמצעות הסמארטפון, באמצעות רכישה באינטרנט עבור מישהו, באמצעות הסעה, באמצעות תוכן ברשת ודרכים נוספות.

 

 

בוגרי האוניברסיטאות הטובות בעולם מתגייסים

יוזמה חדשה תחת הכותרת "עם ישראל ח"י", קוראת לבוגרי האוניברסיטאות הטובות בעולם לגייס את כישוריהם ולסייע – בהתנדבות - לכל מי שזקוק לסיוע במדינת ישראל: עסקים, מוסדות חינוך, מוסדות בריאות, בתי אבות וכיו"ב.

 

באיגרת שנשלחה לבוגרים נכתב: "מדינת ישראל מתמודדת בימים אלו עם מגיפה עולמית. אנו קוראים לכם בוגרי האוניברסיטאות הטובות בעולם, להביא את ניסיונכם, מיומנויותיכם, קשריכם ובעיקר את אהבתכם ומחויבותכם למדינה ולעם ישראל".

 

איש מול מחשב כותב ביומן ()
"קוראים לכם בוגרי האוניברסיטאות הטובות בעולם, להביא את ניסיונכם, מיומנויותיכם, קשריכם ובעיקר את אהבתכם ומחויבותכם למדינה ולעם ישראל"

 

במסגרת הפרויקט יעניק כל בוגר ח"י (18) שעות פרו בונו, במסגרת תחום התמחותו, לדוגמא, כלכלנים, יוכלו לסייע לעסקים קטנים, מומחים בבריאות הנפש יוכלו לסייע למסגרות חינוכיות ובתי אבות כיצד להתמודד עם הנגיף.

 

מספר לא מבוטל של בוגרים מאוניברסיטאות ברחבי העולם כבר נרשמו, בשאיפה לשלב אוניברסיטאות מובילות נוספות ולתת מענה לציבור רחב בישראל, ככל הניתן.

 

  • לבקשת סיוע או להתנדבות שלחו מייל ל: AmIsraelHai2020@gmail.com  , לשגיא מלמד, נשיא מועדון בוגרי אוניברסיטת הרווארד בישראל במייל: sagim@yvc.ac.il   או לעו"ד גדעון פישר, נשיא בוגרי אוניברסיטת קיימברידג' בישראל במייל:gideon@fisher-lawfirm.com

 

קווי סיוע להתמודדות עם המשבר

קו סיוע לבני נוער

בעקבות המצב ולאור השבתת מוסדות החינוך, ישנה עלייה חדה במספר הפניות לקו הסיוע של עמותת עלם, שעוסקות ברובן בחרדה קיומית. בהתאם דואגים בעמותה לתגבר הכשרות מקצועיות ומענים של אנשי מקצוע.

 

מערך עלם דיגיטל של העמותה מספק מידע, ייעוץ ותמיכה נפשית ברשת לבני נוער. צוותי המערך ערוכים לשוחח עם בני נוער המתמודדים עם חרדה וחששות בעקבות המצב, גם באופן אנונימי.

 

 

קו סיוע להורים

רשת מעונות היום של החברה למתנ"סים הארצית -"התחלה חכמה", פתחה לאור המצב "קו חם". הקו מיועד למענה לשאלות הורים בנושאים מגוונים הנוגעים להתמודדות עם נושא הקורונה, תיווך לילדים, כיצד הופכים שהות בבידוד לחוויה משפחתית, תמיכה רגשית ועוד, והוא מנוהל על ידי מנהלות מחוזיות ופדגוגיות של הרשת.

 

  • לקו החם התקשרו: 073-2870220

 

קו סיוע לאמהות חד הוריות

עמותת itworks וקרן ידידות טורונטו מפעילות קו חם לסיוע והדרכה לאמהות חד הוריות ויחידניות, הכולל ייעוץ כלכלי ומשפטי והדרכה לגבי זכויותיהן. בנוסף העמותה, הפועלת לגיוון תעסוקתי (נשים, חרדים, ערבים, פריפריה ועוד), מספקת ייעוץ לכלכלת המשפחה ומסייעת להורים למצוא עבודה בקרב מעסיקים שהגדילו את פעילותם במשבר הקורונה. 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אנשי מקצוע מעבר לקו. גם באנונימיות
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים