שתף קטע נבחר

בנט מציג את מלונות הקורונה: "אל תתקרבו לסבא וסבתא"

שר הביטחון הכריז על "מבצע סבתא" במלון דן פנורמה שעבר לידי פיקוד העורף: "אתם פצצה מתקתקבת לסבא וסבתא". לדבריו, "מלונית ההבראה תהיה אי של נעימות, רוגע ובית לנשאים. זה כמו מלון מינוס. הם כבר נדבקו, אז הם יוכלו להתרועע, לעשות הצגות, לקיים פעילות חברתית"

 

 

"מלונות הקורונה" ייפתחו היום, ושר הביטחון נפתלי בנט ערך מסיבת עיתונאים בפתח אחד מהם - מלון "דן פנורמה" בתל אביב. "אל תתקרבו לסבא וסבתא", אמר בפתח דבריו במלון, שהאחריות עליו עברה לפיקוד העורף. 

 

בנט אמר כי בשעות אחר הצהריים יגיע למקום החולה הראשון. "זו מלונית הבראה ולא מלוניות קורונה", אמר. "המלוניות האלה נותנות הגנה לחולים ומעקב. אם חלילה מצבו של החולה יחמיר נוכל מיד לטפל בו. וזה גם מגן על שאר הציבור. לכן יש לנו מטרה ענקית שכמה שיותר נשאים יגיעו לכאן. המלוניות האלה יהיו אי של נעימות, רוגע ובית לנשאי הקורונה הקלים בחודשים הקרובים".

נפתלי בנט ()
בנט במלון

מלון דן פנורמה תל אביב (צילום: מוטי קמחי )
מלון דן פנורמה בתל אביב(צילום: מוטי קמחי )

מלון דן (צילום: מוטי קמחי )
חיילים מחוץ למלון, היום(צילום: מוטי קמחי )

מלון דן (צילום: מוטי קמחי )
(צילום: מוטי קמחי )

אז הוא פנה למה שתיאר אותו כ"מבצע סבתא", "מבצע מגנים על סבתא. המידע המצטבר בעולם הוא שהחיבור הקטלני ביותר בין סבא לנכד שלו, בין זקן לצעיר, זה הדבר הכי מסוכן שיכול להיות. אם יש נקודת תורפה אחת זה שסבא פוגש את הנכד שלו. האחריות של כולנו היא לחבק ולעטוף את סבא וסבתא באהבה, בטלפונים, באוכל לדירה - אבל אנחנו לא מתקרבים אליהם. אתם פצצה מתקתקת עבורם".

 

מפקד פיקוד העורף, אלוף תמיר ידעי, אמר אתמול כי "משרד הביטחון מימן עד כה את פתיחת מלון דן פנורמה ודן ירושלים, ומתקיים משא ומתן עם שניים נוספים - בחיפה ובדרום הארץ. בכל אחד משני המלונות יש כ-500 חדרים וניתן לשכן בכל חדר שני חולים".

 

בנט העריך כי "אנשים יעדיפו לבוא לפה: "כל האורחים לא יכולים להדביק אחד את השני עוד פעם, ולכן הם בהחלט יכולים להתרועע ולקיים פעילות חברתית. הבעיה הגדולה באשפוז ביתי זה הדבקת כל המשפחה. זה לא עובד וזה לא ריאלי. תשאלו מי שהיה בחדר שבועיים - זה לא אפשרי. לכן אני מאוד מאמין במלוניות האלה".

מלון דן ירושלים (צילום: אלכס קולומויסקי )
מלון דן ירושלים(צילום: אלכס קולומויסקי )

מלון דן ירושלים (צילום: אלכס קולומויסקי )
(צילום: אלכס קולומויסקי )

שר הביטחון הביע את התנגדותו לסגר מלא: "אני מאוד מתנגד לזה נכון לרגע זה. אם אתה מבודד את כל המדינה זה לא בר קיימא לאורך זמן. הגישה הנכונה זה מיקס - התנהגות ציבורית, המון בדיקות וכל מי שנשא אז להעביר אותו לבידוד". הוא הבהיר כי "מי שנכנס למלון לא יוכל לצאת עד שיחלים - עד שיעבור בדיקה ורפואית ועוד אחת 48 שעות אחר כך".

 

על התנאים ב"מלונות הקורונה", אמר: "הם די טובים למען האמת, מלון מינוס. היתי קורא לזה שלושה כוכבים. מצד אחד תנאים טובים, מצד שני האחריות על ניקיון החדר זה על האורח. תקבלו אוכל עד החדר, יש הרבה אזורים ציבוריים שתוכלו להיפגש, לעשות הצגות, לשיר שירים ונאתר בכל מלון מנהיגות חברתית מקרב האורחים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים