שתף קטע נבחר

רשמית: אירוויזיון 2020 בוטל

עוד אירוע בינלאומי נפל קורבן למשבר הקורונה. איגוד השידור האירופי הודיע כי תחרות האירוויזיון, שהייתה אמורה להתקיים במאי הקרוב ברוטרדם שבהולנד, תבוטל השנה: "לאור התפשטות מגיפת הקורונה, אין באפשרותנו להמשיך כמתוכנן". נציגת ישראל, עדן אלנה, הגיבה בבכי: "זה מבאס"

עקב התפשטות מגיפת הקורונה, הפקת האירוויזיון הודיעה כי תחרות השירה האירופית לא תתקיים השנה. זו הפעם הראשונה ב-65 שנות התחרות שהיא מבוטלת. יון אולה סנד, המפקח על האירוויזיון, הודיע היום (ד') על ביטול התחרות: "בצער רב, עלינו להודיע על ביטול תחרות האירוויזיון 2020 ברוטרדם. לאור התפשטות מגיפת הקורונה אין באפשרותנו להמשיך כמתוכנן". בהצהרה שפורסמה מטעם ההפקה נכתב כי רשתות השידור של הולנד ואיגוד השידור האירופי (EBU) ינהלו שיחות על אירוח האירוויזיון בשנת 2021.

 

נציגת ישראל לאירוויזיון השנה, עדן אלנה, מיררה בבכי בשידור חי בכאן 11 : "אתם לא יודעים כמה זה מבאס", אמרה והוסיפה: "אני בשוק לא יודעת איך לעכל את זה. אני ממש עצבנית. רציתי לנצח והרגיש לי שיש לי סיכויים ממש טובים".

 

תאגיד השידור הישראלי מסר: "לאחר התייעצות ממושכת, קיבלו ארגון ה-EBU וגוף השידור ההולנדי החלטה לבטל את קיומו של אירוויזיון 2020 ברוטרדם, הולנד. טרם הוחלט האם ישודר משדר חלופי ב-2020, והאם אירוויזיון 2021 יתקיים בהולנד. בנוסף, טרם ידוע האם נציגי 2020 ייצגו את מדינותיהם בשנת 2021".

 

אירוויזיון בוטל (צילום: Guy Prives/GettyimagesIL)
אירוויזיון 2020 בוטל(צילום: Guy Prives/GettyimagesIL)

"לי היה די ברור שהדבר הנכון הוא לבטל את האירוויזיון", אמר דורון מדלי, ששירו נבחר לייצג את ישראל בתחרות השנה, "אני גם יודע שבדיונים שנערכו באירופה הוצעו הרבה מאוד חלופות לשידור אונליין ובלי קהל או אולי לדחות לקיץ. מדובר במשבר שאי אפשר להתעלם ממנו וצריך לשים הכל בצד. מהבחינה האישית עצוב לי עדן אלנה, אני הייתי שם מספיק פעמים ואנחנו מאוד אוהבים את השיר שיצא ותכננו דברים מדהימים בשבילה והתחלנו חזרות. כשמבטלים את זה לא כייף בלשון המעטה". 

 

כבר בתחילת חודש מרץ הוחלט כי המשלחת הישראלית לא תגיע לכנס המשלחות הרשמי של התחרות בהולנד. לאחר מכן בוטלה השתתפותה של נציגת ישראל, עדן אלנה, בצילומי הקליפים לתחרות, שהתקיימו גם הם במדינה המארחת. זאת על רקע החשש מהידבקות בנגיף ובעקבות הוראות משרד הבריאות וההנחייה שלא לטוס לחו"ל.

 

3086 ()
עדן אלנה

 

אירוויזיון 2020 אמור היה להתקיים בחודש מאי בעיר רוטרדם שבהולנד, לאחר שדאנקן לורנס, הנציג ההולנדי, זכה בתחרות שהתקיימה אשתקד בתל אביב. שלבי חצאי הגמר של התחרות תוכננו ל-12 וה-14 במאי ואילו הגמר תוכנן ל-16 במאי. 41 מדינות היו אמורות להשתתף בתחרות הססגונית, שמביאה אלפי תיירים לעיר המארחת וכוללת שבוע שלם של חגיגות.

 

כאמור, נציגת ישראל לתחרות השנה הייתה עדן אלנה שזכתה בתוכנית "הכוכב הבא לאירוויזיון". השיר שנבחר לייצג את ישראל בתחרות, במשדר מיוחד, הוא Feker Libi שכתבו עידן רייכל ודורון מדלי. מדלי, כזכור, חתום גם על השיר הזוכה של אירוויזיון 2018, Toy ששרה נטע ברזילי. אלנה בת ה-20, זכתה בעבר גם בתוכנית הריאליטי המוזיקלית "אקס פקטור".

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משה נחומוביץ'
עדן אלנה
צילום: משה נחומוביץ'
לאתר ההטבות
מומלצים