שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  צילום: עידו ארז , מוטי קמחי, shutterstock

  שני חולי קורונה נוספים בגדה, אלפים בבידוד ברצועה

  מניין החולים בגדה המערבית עלה ל-41 בני אדם. פועלים וסוחרים מיהודה ושומרון יכולו לון מחצות בישראל. ברצועת עזה: יותר מ-3,000 איש נמצאים בבידוד אך עדיין לא אובחנו חולים. החלו עבודות להקמת שני מרכזי בידוד

   

   

  מניין חולי הקורונה בשטחי הרשות הפלסטינית עלה היום (ג') ל-41, אחרי שאובחנו שני חולים חדשים. הראשון הוא אזרח פלסטיני שהגיע מגרמניה והיה בבידוד ביריחו. השני הוא סטודנט מרמאללה שהגיע מחו"ל והיה בבידוד גם הוא. כל החולים הם מהגדה המערבית. עד כה לא אובחנו חולים ברצועת עזה.

   

  ראש הממשלה הפלסטיני, מוחמד אשתייה, הודיע הערב שהרשות תעניק לפועלים הפלסטינים בישראל שלושה ימים בכדי שיוכלו להתארגן ללינה במקומות העבודה ובתיאום עם מעסיקיהם. בישיבת ועדת החירום הלאומית למאבק בקורונה של הממשלה הפלסטינית נמסר כי לאחר פרק זמן זה תימנע התנועה בין שטחי הרשות וישראל.

   

  החל מהלילה בחצות יוכלו פועלים וסוחרים פלסטינים מהגדה המערבית ללון בישראל. הבוקר אישר שר הביטחון נפתלי בנט כי פועלים וסוחרים העובדים בענפים חיוניים למשק יוכלו להיכנס ולעבוד בישראל וללון בה למשך חודש עד חודשיים באחריות המעסיקים.

  התפשטות הקורונה בקרב הפלסטינים (צילום: AFP)
  עבודות חיטוי בבית לחם(צילום: AFP)

  בנוסף לכך, אשתייה קרא לפועלים העובדים בהתנחלויות שלא להגיע אליהן, לאחר שהתגלו חולים רבים בין המתנחלים, והטיל על ישראל את האחריות המלאה לבריאות הפלסטינים תושבי ירושלים. אשתייה ציין כי הם פועלים בתיאום עם מצרים וירדן לקראת סגירת המעברים, בשני הצדדים, מלבד המסחר ושיבתם של התושבים הפלסטינים שמגיעים דרך נמל התעופה בעמאן ונמצאים בהסגר ביתי.

   

  ברצועת עזה נמצאים בבידוד ביתי 2,778 תושבים. 240 נוספים נמצאים במרכזי הבידוד של משרד הבריאות. מנגנון לבדיקת דגימות קורונה נמצא כעת גם ברצועה. לפני כן נשלחו הדגימות לבדיקה בגדה.

   

  חמאס החל להכין את הקרקע והתשתית להקמת שני מרכזי בידוד לקורונה שיוקמו בימים הקרובים בדרום הרצועה ובצפונה. מרכזי הבידוד הארעיים יכללו אלף חדרים. ההחלטה נבעה מביקורת ציבורית נגד חמאס על כך שאנשים שנכנסים לבידוד מושמים בבתי ספר שהוסבו למרכזי בידוד ללא אמצעים סניטריים הולמים ותוך הכנסתם לחללים משותפים.

  מקימים מרכז בידוד קורונה רצועת עזה ()
  עבודות להקמת מרכז בידוד ברצועה

  מקימים מרכז בידוד קורונה רצועת עזה ()

  מקימים מרכז בידוד קורונה רצועת עזה ()

  מקימים מרכז בידוד קורונה רצועת עזה מנהיג חמאס יחיא סינוואר ()
  הגיע לפקח על התקדמות העבודות ליד רפיח. סינוואר

  מנהיג חמאס בעזה יחיא סינוואר, שלא נוטה בשבועות האחרונים להופיע בפומבי, הגיע בעצמו לפקח על התקדמות עבודות התשתית בדרום הרצועה ליד רפיח. מרכז הבידוד בצפון הרצועה יכלול 500 חדרי בידוד וכך גם בדרומה. במקביל יהפוך מלון קומודור בעזה, שנחשב לאחד מהמלונות המפורסמים ביותר ברצועה, למלונית עבור חולי קורונה בדומה למה שנעשה בישראל.

   

  בנוסף החליט משרד הפנים של חמאס בעזה לשחרר אסירים שריצו שני שליש מעונשם בבתי הכלא ברצועה כדי לדלל את כמות האסירים בבתי הכלא, כצעד מניעתי להתפרצות נגיף הקורונה. כמו כן, שוחררו כל הפלסטינים ברצועה שנעצרו בשל עבירות קלות, כגון אי תשלום חובות, וטרם נשפטו.

   

  הצלב האדום מצידו הודיע כי ביקורי משפחות אסירים ביטחוניים הכלואים בישראל מוקפאים כצעד מניעתי נגד התפשטות הנגיף.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AP
  כל החולים מהגדה המערבית
  צילום: AP
  מומלצים