שתף קטע נבחר

צילום: עידו ארז , מוטי קמחי, shutterstock

עצור ו-3 מעוכבים בחשד לארגון חתונה עם 150 משתתפים

המשטרה פועלת לאכוף את הנחיות הקורונה, ועצרה במחסום המנהרות תושב ירושלים החשוד שארגן חתונה בבית שמש בהשתתפות 150 בני אדם. בהמשך הלילה עוכבו עוד שלושה בני אדם

 

 

המשטרה ממשיכה לאכוף את הנחיות הקורונה ואמש (יום ג') עצרה תושב ירושלים בשנות ה-40 לחייו בחשד שארגן חתונה בבית כנסת בבית שמש בהשתתפות כ-150 בני אדם. הוא נעצר במחסום המנהרות והובא לחקירה בחשד שהפר את צו בריאות העם וסיכן את הציבור.

 

המשטרה אמרה כי האיש נעצר במסגרת פעילות האכיפה שנועדו לסיוע למשרד הבריאות בבלימת התפשטות נגיף הקורונה בישראל. המשטרה קוראת לציבור להישמע להנחיות ולהוראות משרד הבריאות, "שכן אי-קיומן משבש את המאמץ הלאומי במאבק בהתפרצות הנגיף והתפשטותו בישראל".

  (צילום:  יהושוע וילדמן)
חשוד שארגן חתונה עם 150 איש, בניגוד להנחיות הקורונה. רגע המעצר(צילום: יהושוע וילדמן)

הבוקר עדכנה המשטרה כי במהלך הלילה עיכבה לחקירה שלושה בני אדם נוספים בחשד שארגנו את החתונה בבית שמש. אחד המעוכבים הוא תושב בית שמש, השני תושב מזרח ירושלים והשלישי אזרח זר. הם בשנות ה-30 וה-50 לחייהם.

 

בימים האחרונים התפרסמו כמה תיעודים של מעצרים של אנשים שהפרו את הנחיות משרד הבריאות, כמו של מפרי בידוד בית. כך למשל, שלשום פשטו שוטרים בחליפות ממוגנות על רכבת מתל אביב לכיוון באר שבע ועיכבו בה לחקירה אדם שהפר בידוד. ל-ynet נודע אתמול כי עלה חשד שהאיש ברח מחדר מיון בבית החולים הלל יפה בחדרה.  

 

אתמול המשטרה סגרה גם אולמות אירועים באזור התעשייה בטירה ובכפר קאסם שהפרו את הצו למניעת הפצת נגיף הקורונה. עם הגעת השוטרים לכפר קאסם, הם הבחינו כי באולם נכחו כ-150 אנשים וזאת בניגוד לצו. בטירה, הגיעו שוטרים לאולם אירועים באזור התעשייה בעיר והבחינו כי באולם נכחו כ-700 משתתפים וזאת בניגוד לצו. בנוסף, שוטרים הבחינו כי בעל האולם הפר את תנאי הרישוי בכך שלא הציב מאבטח בכניסה לאולם. האולם נסגר למשך 30 יום.

 

אתמול הבהירו במשטרה כי הם אינם מתכוונים לפי שעה לאכוף את ההנחיות החדשות והמחמירות של משרד הבריאות, שמטילות למעשה סגר על האזרחים ודורשות מהם להישאר בבתים ככל האפשר ולא לצאת לפארקים, לגינות ולחופי הים (אם כי ניתן לצאת למרחבים הציבוריים במסגרת המשפחה או עם בעל חיים ובמקרים מסוימים נוספים).

 

גורמים במשטרה אמרו אתמול כי מדובר ב"הודעת דוברות" ולא בצו שאותו ניתן לאכוף. לפי הגורמים, הפרסום של משרד הבריאות הוא "הוראה חוקית שיש להישמע לה. הפרה של הוראה חוקית אינה מהווה הפרה פלילית". היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הבהיר אמש כי "פעולות אכיפה יינקטו אך ורק ביחס להפרתן של הוראות חוקיות מחייבות אשר יעוגנו כנדרש בצווים ובתקנות על פי הדין".

 

ממידע שהגיע ל-ynet עולה כי במשרד הבריאות פועלים לתרגם את ההנחיות לצווים שעליהם יחתום מנכ"ל המשרד, משה בר סימן טוב, בזמן הקרוב. ההנחיות פורסמו בעיקר בעקבות התעקשות הצעירים ללכת ולבלות, נמסר כי למרות שהסיכון שהם יחלו נחשב נמוך הם עדיין יכולים להדביק ולסכן אוכלוסיות אחרות.

 

 

 

 


פורסם לראשונה 18/03/2020 00:00

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:  יהושוע וילדמן
תיעוד המעצר
צילום: יהושוע וילדמן
מומלצים