שתף קטע נבחר

לא רק בית"ר: קבוצות נוספות יקצצו בשכר השחקנים

מכבי נתניה, חדרה וככל הנראה גם הפועל ת"א, ב"ש ובני יהודה, ידרשו מהכדורגלנים לקצץ או לצאת לחל"ת. וגם: התסריטים האפשריים לחזרה לליגה

מה שעמד בבסיס ההחלטות שהתקבלו אתמול (שלישי) בקונגרס אופ"א היה בין היתר ההבנה כי יש צורך בסיום הליגות המקומיות, לכל היותר עד ה-30 ביוני. דחיית היורו בשנה נועדה לפנות מקום להתאחדויות המקומית לגלוש עם סיום העונה שתוכנן לסיום מאי עד לסוף יוני, כך שמדובר בעוד כחמישה שבועות בהן ניתן לקיים את המשחקים שנדחו בעקבות השבתת הליגה.

 

נראה כי תאריך היעד של פתיחת הליגה בישראל מחדש, כשנותרו עד לסיום העונה הנוכחית עשרה מחזורי פלייאוף עליון ושבעה משחקי פלייאוף תחתון, יוכל להיות לכל היותר עד אמצע מאי.

 

כלפון. העונה תימשך? (צילום: מינהלת הליגות לכדורגל) (צילום: מינהלת הליגות לכדורגל)
כלפון. העונה תימשך?(צילום: מינהלת הליגות לכדורגל)

 

המינהלת אמנם אחראית על שתי הליגות המקצועניות, אולם מי שאחראי על תקנון הליגה היא ההתאחדות לכדורגל, החל מליגות הילדים ועד לליגת העל, ולכן היא זו שבסופו של דבר תקבל את ההחלטות במקרה שהעונה לא תחודש. במינהלת כבר הבהירו כי יעשו את כל המאמצים להמשיך את העונה ויסרבו להגדלת הליגה, בהתאחדות ינסו להקים במקרה הצורך צוות חשיבה מצומצם בנושא.

 

המינהלת קיבלה עדכון ממשרד הבריאות כי עד ל-30 במרץ הליגות מושבתות ואמורה להתקבל החלטה חדשה בנושא ב-1 באפריל, אלא שנראה כי לאור התפשטות הנגיף בארץ, תיעשה דחייה נוספת.

 

אורן חסון (צילום: ההתאחדות לכדורגל)
חסון. המילה האחרונה היא של ההתאחדות(צילום: ההתאחדות לכדורגל)

 

במקרה כזה, המטרה תהיה לסיים כמה שיותר מהר את העונה וזה אומר שיתקיימו שני מחזורים במהלך כל שבוע, וזאת בכדי לחתום את 2019/20 תוך חמישה שבועות. ישנו תרחיש של חזרה למגרשים ללא קהל או תחת הגבלה.

 

כרגע, עונת המשחקים הבאה בליגת העל צפויה להיפתח בשלהי אוגוסט, ונראה כי יהיה קשר בין מועד סיום העונה הנוכחית לפתיחת העונה הבאה, כאשר הפער יעמוד על חודשיים לפחות, מה שאומר חזרה מהירה לאימונים, בעיקר של הקבוצות שישתתפו במפעלים האירופיים.

 

שרן ייני (צילום: יריב כץ)
ייני. למכבי לא יהיה יותר מדי זמן לנוח(צילום: יריב כץ)

 

שחקני כדורגל חתומים על חוזה לתקופה קצובה, מה שבין היתר מאפשר להם מצד אחד לקבל שכר עד לתום החוזה, אולם מצד שני הם יצטרכו כעת ללכת לטובת הקבוצה. השחקנים בליגת העל חתומים על חוזים עד ה-31 במאי, אולם הליגה ללא צפויה להתקיים עד למועד זה, אלא במקרה ותשוב, היא תגלוש מספר שבועות לחודש יוני, אבל השחקנים לא יקבלו שכר נוסף על הימים מעבר לחוזה המקורי שלהם.

 

בית"ר ירושלים הפכה לסנונית הראשונה בכדורגל הישראלי וביקשה משחקניה, כמו גם מעובדי המנהלה שלה, לצמצם 20 אחוז משכרם. אלי אוחנה ומוני ברוש ישבו עם עידן ורד, אופיר קריאף ודן איינבינדר, והבהירו להם כי ישנה אופציה של קיצוץ בשכר או הוצאת שחקנים לחל"ת. גם מכבי נתניה והפועל חדרה בדרך לקיצוץ חוזים של שחקנים ועימם קיצוצים נוספים בקבוצות בכירות נוספות בליגת העל, ייתכן שאפילו בהפועל ת"א, הפועל באר-שבע ובני יהודה.

 

בניון, חוגג ואוחנה ביציע (צילום: ראובן שוורץ)
בניון, חוגג ואוחנה. בית"ר לקחה החלטה(צילום: ראובן שוורץ)

 

בית"ר החליטה מראש לשוב לאימונים רק ביום ראשון, מכבי ת"א אפילו לא אומרת לשחקניה מתי הם אמורים לשוב. במינהלת הודיעו כי האימונים של הקבוצות המקצועניות בלבד מותרות, תחת המגבלות שכבר ידועות להן (אימונים בקבוצות קטנות וללא מגע). בהפועל ת"א כבר ערכו אימון במגבלות החדשות, אבל מיד לאחר מכן החליטו שהפעם הבאה שהקבוצה תתכנס תהיה ביום ראשון.

 

ועוד נגזרת מהחלטות אופ"א היא נבחרת ישראל, שאמורה הייתה לפתוח אתמול מחנה אימון בשפיים ולצאת בראשון למחנה נוסף במידלסבורו לקראת משחקה בגלזגו נגד סקוטלנד, אולם בשל הזזת היורו הוחלט על דחיית משחקי הפלייאוף ליוני. אנדי הרצוג, שביקש לעזוב את ישראל, הוצא מהבידוד לטובת טיסה במטוס פרטי אותו חכר על חשבונו הפרטי, נחת אתמול בווינה והתאחד עם בני משפחתו. היה ברור מראש כי הרצוג, שמסיים את חוזהו בראשון במאי, ימשיך לעמוד על הקווים במקרה שהמשחק יוזז ליוני. במידה שהיה נדחה למועד מאוחר יותר, המאמן היה מסיים את דרכו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
שחקני מכבי נתניה והפועל חדרה
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים