שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  צילום: עידו ארז , מוטי קמחי, shutterstock

  חמש שגרירויות ישראליות נסגרו בגלל הקורונה: "ישראל יותר זהירה מגרמניה"

  משרד החוץ הודיע שחמש שגרירויות ישראליות נסגרו ברחבי העולם בגלל הקורונה. ג'רמי יששכרוף, השגריר בברלין שנדבק בקורונה, סיפר באולפן ynet כי "המצב פה הולך ונהיה חמור יותר". הוא הוסיף: "כנראה שלא משנה כמה אתה זהיר, אתה יכול להיחשף לנגיף"

   

   

  חמש שגרירויות ישראליות מסביב לעולם נסגרו בעקבות מגפת הקורונה. השגרירות בברלין נסגרה לאחר שהשגריר ג'רמי יששכרוף וסגנו נדבקו בנגיף הקורונה, סיפר בריאיון לאולפן ynet על ההתמודדות עם הנגיף בגרמניה: "המצב הולך ונהיה חמור יותר". ההידבקות של בכירי השגרירות בגרמניה פורסמה לראשונה אתמול ב-ynet. צפו בריאיון הבוקר באולפן.

   

  "ביום שישי הודיעו שחבר שנפגשתי איתו לפני עשרה ימים נדבק בקורונה ואני מיד נכנסתי לבידוד וביקשתי להיבדק", סיפר יששכרוף. "אתמול קיבלנו את התוצאות ותודה לאל אשתי בסדר, אבל אני והסגן שלי נדבקנו מהווירוס".

   

  "השקענו הרבה מאוד שעות בשבועות האחרונים בהתארגנות ובהיערכות, ובסוף עם כל הדברים שעשינו ועם כל הזהירות – לא לחצתי ידיים וישבתי יותר מ-2 מטר מהחבר, כנראה שלא משנה כמה אתה זהיר אתה יכול להיחשף לנגיף הזה", הוסיף.

  ג'רמי יששכרוף גרמניה שגריר משרד החוץ ישראל (צילום: משרד החוץ)
  השגריר יששכרוף. "כנראה שלא משנה כמה אתה זהיר אתה יכול להיחשף לנגיף"(צילום: משרד החוץ)

  השגריר הישראלי סיפר על ההבדלים בין הצעדים שנוקטת ישראל לאלו שננקטים בגרמניה: "אני חושב שהצעדים שישראל נקטה בשבועות האחרונים היו הרבה יותר מחמירים וזהירים לעומת המצב בגרמניה. בשבוע וחצי האחרונים המצב הולך ונהיה יותר חמור בגרמניה, אני חושב שאנחנו מתקרבים לכ-10 אלף חולים".

   

  הוא הוסיף: "הקושי הכי גדול היה לסנכרן בין התפיסה הישראלית לבין התפיסה הגרמנית, כאשר בראש ובראשונה רצינו לעשות כל מה שאפשר כדי להגן על בריאות השליחים ובני משפחותיהם".

   

  "נורא חשוב שאנשים יבינו שהדיפלומטים הישראלים נמצאים בפני משבר לא פחות חמור בחו"ל מאשר בארץ, אולי אפילו יותר", אמר יששכרוף. "הם נחשפים לסכנה שאולי יותר משמעותית, רחוקים מהבית ומהמשפחה וזה כבר לא דבר טרוויאלי. לפעמים חושבים בארץ שהדיפלומטים בחו"ל עוסקים במסיבת קוקטייל אחת גדולה, אבל רוב הזמן זה הרבה יותר מאתגר".

   

  כעת ליששכרוף אין תסמינים מיוחדים או חום והוא ממשיך לעשות את עבודתו הדיפלומטית מהבית. "הרבה מאוד אנשים התקשרו כדי לעודד את רוחי, גם מהממשל הגרמני וגם חברים ואנשי ציבור מהארץ, ואני מאוד מעריך זאת".

   

  חמש שגרירויות נסגרו, השאר במתכונת חירום

  משרד החוץ הודיע היום על כך שארבע שגרירויות ישראליות ברחבי העולם, מלבד זו שבגרמניה, נסגרו בעקבות המגפה. במדריד נסגרה השגרירות לאחר שהקונסול נמצא חולה בקורונה וכל העובדים הוצאו לבידוד, באתונה נסגרה השגרירות לאחר שעובד חלה בקורונה, ויחד איתו אשתו וביתו.

   

  השגרירות בהאג שבהולנד נסגרה לאחר שאחד העובדים נמצא עם תסמינים, אך טרם התקבלה תוצאה של בדיקת הקורונה. גם השגרירות בקפריסין נסגרה לאחר שאחד העובדים זוהה עם תסמינים וטרם התקבלו תוצאות הבדיקה.

   

  שאר השגרירויות ברחבי העולם עובדות במתכונת חירום, כולל במדינות שבהן יש התפשטות חמורה של הנגיף כמו איטליה.

   

  הקורונה פגעה קשות גם במשרד החוץ בירושלים. 55 מעובדי המשרד בישראל נמצאים בימים אלה בבידוד, כולל המנכ"ל, סמנכ"ל משאבי אנוש ושלושה ראשי חטיבות. חמישתם באו במגע עם חניכי קורס הצוערים, שאחד מהם חלה בקורונה. בחו"ל, 120 עובדים ישראלים – שליחים, בני משפחה ועובדים מקומיים ישראליים (אית"ן) נמצאים בבידוד, 68 עובדים זרים מקומיים של הנציגויות נמצאים בבידוד.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים