שתף קטע נבחר

צילום: עידו ארז , מוטי קמחי, shutterstock

המורים ילמדו במשך 11 יום בחופש הגדול ובשנה הבאה

ההתקפלות של הסתדרות המורים: מההסכם בין משרדי האוצר והחינוך להסתדרות המורים על רקע משבר הקורונה עולה כי המורים יקבלו שכר מלא עד אחרי פסח - ובתמורה יעבדו בבתי הספר במשך תשעה ימים בחופש הגדול ועוד יומיים בשנה הבאה. אם ירצו, יוכלו להמשיך ללמד מרחוק בהתנדבות

 

 

 

ההתקפלות של הסתדרות המורים: המורים ילמדו במשך 11 יום במהלך החופש הגדול ובשנה הבאה. כך עולה הערב (רביעי) מהסכם בין משרדי האוצר והחינוך להסתדרות המורים על רקע משבר הקורונה שבמסגרתו הושבתה מערכת החינוך. בשלב זה עדיין לא ברור מה יקרה בחטיבות העליונות משום שארגון המורים לא מסר את עמדתו בעניין.

 

 

An empty classroom in Ashdod  ()
כיתה ריקה באשדוד. ארכיון

על פי ההסכם, "אם משבר הקורונה יסתיים עד ל"ג בעומר, ישיבו המורים תשעה ימי עבודה על חשבון חופשת הקיץ, ויום נוסף על חשבון חופשת ל"ג בעומר". עוד נכתב: "אם משבר הקורונה יימשך לאחר ל"ג בעומר, ישיבו המורים 9 ימי עבודה בחופשת הקיץ ויומיים נוספים נוספים בשנת הלימודים הבאה. במגזר הערבי, הדרוזי והצ'רקסי ישיבו המורים ימי עבודה בהתאמה".

 

בתוך כך, יש לציין כי המורים יוכלו להמשיך ללמד מרחוק את התלמידים באופן התנדבותי בלבד ובכל מקרה יקבלו את השכר עבור הימים שחלפו מאז הושבתה המערכת.

 

היום, במהלך השיחות בין הצדדים, הסתמן כי משרד החינוך יורה למורים להפסיק את הלימוד מרחוק וכי הימים יקוזזו במהלך החופש הגדול והשנה הבאה. אולם מאז נמשכו השיחות נראה כי הסתדרות המורים נסוגה מסירובה לאפשר לעובדי ההוראה לעבוד במהלך החופש הגדול.

 

פעילה בהסתדרות המורים ממרכז הארץ אמרה ל-ynet: "זו טעות להאריך את החופש הגדול כי אנחנו באמת עובדים היום על הלימודים מרחוק עם התלמידים. אם היו מבקשים יום או יומיים במהלך החופש אז בסדר, אבל לגרום לנו לעבוד בחופש הגדול ללא תוספת שכר? זו פשרה עצובה מבחינת הסתדרות המורים אבל אולי לא הייתה ברירה. הם הודיעו שפשוט לא ישלמו לנו ממחר ואילך".

 

3082 ()
מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד. התקפלה?

בישיבה שהתקיימה לפני כיומיים הוחלט שהשכר של חודש מרץ ישולם למורים במלואו, ואולם מאז הציב משרד האוצר תנאי בפני הסתדרות המורים שלפיו הם ייאלצו להשלים את הימים בהם מערכת החינוך מושבתת בזמן החופשות. 

 

במשרד האוצר טענו כי לא ניתן לקבל את עבודת המורים מביתם בימים אלו כשוות ערך למכסת השעות השגרתית שלהם. מנגד, המורים טענו כי בפועל הם עובדים מבתיהם ומתפעלים מול תלמידיהם את הלימודים מרחוק במכסת שעות דומה או אף כזו שעולה על השעות בימי שגרה. 

 

עוד טענו המורים כי למעשה משרד החינוך לא מגבה אותם ובפועל ממשיך לבקש מהם לעבוד בשעה שישנו סימן שאלה סביב סכומי השכר שאותו יקבלו.

 

בתוך כך, ארגוני הסגל הבכיר והזוטר באוניברסיטאות ובמכללות האקדמיות המתוקצבות חתמו על הסכמים קיבוציים שיאפשרו הארכת הסמסטר לתוך הקיץ ככל הנדרש על מנת לסיים את כל המטלות האקדמיות במלואן, כפי שיקבע כל מוסד אקדמי.

 

מאז השבתת הלימודים בשל התפשטות נגיף הקורונה, מציין משרד החינוך מדי יום כי מספר התלמידים אשר משתתפים בלמידה מרחוק עולה בהתמדה וממשיך להורות להם להשתתף בלימוד מרחוק. "מורים רבים מפנים את התלמידים לפעילות בחומרי למידה דיגיטליים", נכתב אתמול באיגרת של המשרד.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים