שתף קטע נבחר

צילום: עידו ארז , מוטי קמחי, shutterstock

עוד 96 נדבקים: עלה ל-529 מניין חולי הקורונה

מצבם של שישה מהחולים קשה, 13 במצב בינוני. 14 שוחררו עד כה לביתם, ובהם אחרונת המטופלים מספינת הקורונה. 36 מאושפזים ב"מלון הקורונה". במשרד הבריאות עדכנו כי אתמול נלקחו 2,200 בדיקות. נתניהו נפגש עם רופאים במגזר הערבי: "יש בעיה בכפרים הקטנים בהקפדה על ההנחיות"

 

 

96 נדבקים חדשים בקורונה בישראל: לאחר שמהשעה 15:45 אתמול לא פרסם משרד הבריאות עדכון על מספר חולי הקורונה, שעמד על 433 חולים, מעט אחרי השעה 10 בבוקר פורסם עדכון חדש, ולפיו 529 איש נדבקו בנגיף. מצבם של שישה מהם מוגדר קשה, 13 במצב בינוני ומצבם של היתר מוגדר קל. 86 מהנדבקים מאושפזים בביתם ו-36 ב"מלון הקורונה". 14 שוחררו לביתם, ובהם שלוה דהן - אחרונת המטופלים מספינת "דיימונד פריננס".

 

מוקדם יותר הבוקר עדכנו במשרד הבריאות כי "מכיוון שמספר המקומות שבודקים עלה (20 מעבדות פעילות) וכמות הבדיקות היומיות גבוהה יותר (יותר מ-2,200 בדיקות אתמול והמספר ממשיך לעלות) איגום וסיכום כל הנתונים - כולל מספר החולים החיוביים - לוקח יותר זמן". הבוקר התברר כי המוסד הביא 100 אלף ערכות בדיקה משתי מדינות, וצפוי להביא עוד מיליונים. עם זאת, במשרד הבריאות כי מה שהובא אינו מה שחסר. "חסרים לנו מטושים", אמר פרופ' איתמר גרוטו באולפן ynet.

 

 

 

 

ש

 

 

 

 

מגפת הקורונה - כתבות אחרונות:

לראשונה: לא אובחנו הדבקות חדשות במקור הקורונה בסין 

עדלאידע, פורימון, מסיבות: ההדבקות בפורים

"פק"לי קורונה" ומתקן אשפוז ל-500 חיילים: צה"ל נערך לחצי שנה של מלחמה בנגיף

קורונה בקונגרס האמריקני: שני מחוקקים נדבקו

 

אמש ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים פגישה במשרד ראש הממשלה בירושלים עם רופאים בכירים מהמגזר הערבי, בכדי לדון במאמצים להגברת המודעות במגזר להתפשטות נגיף הקורונה. בפגישה השתתפו סגנית רופא מחוז חיפה ד"ר סוניה חביב, יועץ מנכ"ל שירותי בריאות "כללית" לענייני המגזר הערבי ד"ר זאהי סעיד, סגן מנהל המרכז הרפואי זיו ד״ר ענאן עבאסי וראש המל״ל מאיר בן שבת.

 

 
  ()
 
מעבדת קורונה בשיבא (צילום: עמית הובר)
מעבדת קורונה בשיבא(צילום: עמית הובר)

 

 בנימין נתניהו בפגישה עם רופאים בכירים מהמגזר הערבי בכדי לדון במאמצים להגברת המודעות במגזר להתפשטות נגיף הקורונה (צילום: חיים צח, לע
פגישת נתניהו עם בכירי המגזר הערבי(צילום: חיים צח, לע"מ)

 

"למרבה הצער, אין הקפדה מספקת במגזר הערבי על ההנחיות כפי שאני רואה את זה", אמר נתניהו. "יש בעיה גם בציבור הכללי, ויש בעיה במיוחד בכפרים הקטנים להבנתי, ואנחנו הולכים לתקן את זה מיד. הקורונה זו לא עוד מחלה, זו מגפה שפוגעת בכולם, היא איננה מבחינה בין יהודים, ערבים, צ'רקסים, בדואים ונוצרים, ולכן נדרשת מכל אזרחי המדינה אחריות מלאה ומשמעת קפדנית. אם חלק מהציבור במקום כזה או אחר אינו מציית להוראות האלו, הוא פשוט גורם לכך שהוא קודם כל יכול להביא להדבקה של בני משפחתו היקרים והאהובים וגם של כלל הציבור, ולכן יש פה ערבות הדדית".

 

נתניהו טען כי "אנחנו, בישראל, עד לרגע זה מקדימים כמעט את כל העולם. הצלחנו לגרום לכך שהיא לא תתפשט, אבל אם לא יהיה שיתוף פעולה של כל מי ששומע אותנו עכשיו, מגדול עד קטן, מ"כביר" עד "זריר". אתם אומרים "לאזם" - לכבד את ההוראות – זו חובה! זה צו חיים. אם לא כן, הרבה אנשים ימותו ואת המוות הזה אפשר למנוע בעזרתכם".

 

יש לכם מה לספר לנו על הקורונה? מידע שטרם נחשף? סרטונים או תמונות? כתבו למייל האדום


פורסם לראשונה 19/03/2020 08:19

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית הובר
כמות הבדיקות עלתה
צילום: עמית הובר
מומלצים