שתף קטע נבחר

צילום: עידו ארז , מוטי קמחי, shutterstock

בניגוד ליסודיים: בתיכונים ממשיכים ללמוד מרחוק

יו"ר ארגון המורים רן ארז הורה למורי החינוך העל-יסודי להמשיך לעבוד מהבית: "לא להאמין לחרושת השמועות, לבלוני הניסוי ולהפרחת 'אוויר חם' מצד משרד האוצר"

יו"ר ארגון המורים, רן ארז, הבהיר היום (חמישי) לעובדי ההוראה בתיכונים כי הלימודים מרחוק יימשכו כרגיל. זאת, בניגוד לגני הילדים, בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים, שהסתדרות המורים המייצגת אותם חתמה אתמול על הסכם עם משרד החינוך ומשרד האוצר, שלפיו החל מהיום לא יקבלו המורים שכר עבור עבודה מהבית.

מסיבת עיתונאים של ארגון המורים (צילום: מוטי קמחי)
"הפרחת אוויר חם מצד משרד האוצר". רן ארז(צילום: מוטי קמחי)

 

"אנו, חברי ארגון המורים בחטיבות העליונות, נמשיך לעבוד מהבית למען תלמידינו ונאבק בכל האמצעים העומדים לרשותנו על שמירת תנאי עבודתנו ושכרנו", כתב ארז באיגרת למורים בחינוך העל יסודי. "העבודה מהבית היא בתיאום עם משרד החינוך והעומדים בראשו ואנו נמשיך בכך עד להודעה חדשה. חברי ארגון המורים ממשיכים כרגיל ומלמדים מהבית את תלמידי החטיבה העליונה, כולל כיתות י"ג-י"ד וכן כיתות ט' בבתי ספר ארבע-שנתיים, עד להודעה חדשה שתגיע מאיתנו".

 

בשלב זה לא ברור אם יקוצר החופש הגדול גם בתיכונים, ואם כן אז בכמה ימים. בניגוד להסתדרות המורים, שעמדה בימים האחרונים בחזית מאבק המורים מול האוצר, ארז מיעט להתבטא בנושא ופיזר מסרים מעורפלים שגרמו לבלבול רב בקרב מורי התיכונים.

 

כעת כתב ארז באיגרת למורים: "לא נפסיק לעבוד מהבית עד שמנכ"ל משרד החינוך ידרוש זאת, או יודיע על כך. דרישתו של מנכ"ל משרד האוצר לוויתור של שבועיים מחופשת המורים באה לרצות את ההורים ששילמו לגני הילדים ומתמודדים כעת עם ילדים בבית, בכך שנותנים להם שבועיים נוספים בסוף שנת הלימודים, במקום הקייטנות".

 

 

 

ארז חתם את המכתב למורים: "אני פונה אליכם שוב לטובת העניין ומבקש מכם לא להאמין לחרושת השמועות, לבלוני הניסוי ולהפרחת "אוויר חם" מצד משרד האוצר. יש להתבסס אך ורק על הוראות רשמיות, היוצאות מארגון המורים באופן מסודר".

 

אתמול נחתם ההסכם בין הסתדרות המורים למשרד האוצר ומשרד החינוך על רקע משבר הקורונה והשבתת מערכת החינוך שהחלה באופן מלא בתחילת השבוע. לאחר איומי הסתדרות המורים, שסירבה בהתחלה לאפשרות של קיצור החופש הגדול והתעקשה על שכר למורים עד תום חופשת פסח בתמורה לעבודה מהבית, נחתם הסכם שונה בתכלית.

An empty classroom in Ashdod  ()
כיתה באשדוד. הלימודים הופסקו בעקבות משבר הקורונה

לפי ההסכם שנחתם עם הסתדורת המורים, החל מהיום לא יקבלו המורים שכר על עבודתם מהבית ובכך באופן רשמי הם אינם מתבקשים לעבוד. נדגיש כי המורים כן יקבלו שכר מלא בגין הימים שבהם עבדו מהבית עד כה.

 

עוד עולה מההסכם, שאם משבר הקורונה יסתיים עד ל"ג בעומר, ישיבו המורים תשעה ימי עבודה על חשבון חופשת הקיץ, ויום נוסף על חשבון חופשת ל"ג בעומר. אם משבר הקורונה יימשך לאחר ל"ג בעומר, ישיבו המורים תשעה ימי עבודה בחופשת הקיץ ויומיים נוספים בשנת הלימודים הבאה. בחברה הערבית, לרבות הדרוזית והצ'רקסית, ישיבו המורים ימי עבודה בהתאמה.

 

משמעות ההסכם היא שבפועל החופש הגדול צפוי להתקצר בתשעה ימים ובשנה הבאה התלמידים ילמדו במשך יומיים בזמן אחת מחופשות החג.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
כיתה בבית ספר ברמת גן
צילום: AP
מומלצים