שתף קטע נבחר

יו"ר ועד הרופאים באיכילוב קורא להחתים כרטיס ביום חופש

ד"ר יוסי פז טען כי הנהלת בית החולים מתעלמת מנציגות העובדים ופוגעת בשכרם. איכילוב: "פועלים על-מנת ששכר הרופאים לא ייפגע"

 

בית חולים איכילוב (צילום: מוטי קמחי)
בית החולים איכילוב(צילום: מוטי קמחי)

בזמן שמערכת הבריאות מתמודדת עם מאות חולים בנגיף הקורונה - הנהלת איכילוב נקלעה לסכסוך עם ועד הרופאים בעקבות קיצוצי שכר. יו"ר ועד הרופאים באיכילוב, ד"ר יוסי פז, קרא הבוקר (חמישי) לחברי הוועד להגיע לבית החולים ולהחתים את כרטיס העובד שלהם פעמיים בהפרש של שמונה שעות גם כשאינם עובדים.

 

יו"ר הוועד ציין כי הרופאים אינם מתלוננים על הסכנה שבהידבקות - וגם לא על כך שאינם מתוגמלים כיאות, אך הלין על יחסי העבודה מול הנהלת בית החולים.

 

הקמה של מחלקה חדשה לטיפול בחולי קורונה בבית חולים איכילוב בתל אביב (צילום: שאול גולן)
מחלקת הקורונה באיכילוב(צילום: שאול גולן)

"נדמה כי התקופה האחרונה היא התקופה הקשה ביותר שידעה מערכת הבריאות בישראל", כתב ד"ר פז. "לא נסכים שאגב מאבק במחלת הקורונה, נצטרך להיאבק גם במעסיקנו אשר למרות כל החובות החלות עלינו במישור יחסי העבודה הקיבוצי והאישי (ובמקרה זה גם האנושי), בוחר להתעלם לחלוטין מנציגות העובדים ולקבוע באופן חד-צדדי גזרות אשר פוגעות בכיס שלנו. לרופא שמחרף את נפשו צריך להיות שקט נפשי ששכרו לא יפגע".

 

הנהלת בית החולים מסרה בתגובה כי "אנו פועלים מול כל הגורמים הרלוונטיים על-מנת ששכרו של אף רופא לא ייפגע".

 

נכון להבוקר, 24 חולי קורונה מאושפזים בבית החולים התל אביבי. בתקופה האחרונה התעוררה מחאה מצד הרופאים על המחסור בציוד מיגון מפני הנגיף - וכפי שנחשף ב-ynet השבוע, מנהלת אחת המחלקות אף נדבקה בקורונה. 

 

במכתב שנשלח אל מנכ"ל בית החולים, פרופ' רוני גמזו, כתבו העובדים בחדר המיון החשש מהידבקות. "אנחנו מודעים לכך שהמצב טומן הרבה אי-וודאות, ואנחנו יודעים שישנם צוותים שעומלים רבות כדי לטפל באתגר העצום הזה, אך מתוך העבודה היומיומית הרושם שלנו הוא שאפשר לשפר את תפיסת ההפעלה ולהפחית את הסיכון לנו ולמטופלים שלנו". 

 

עוד ביקשו מבית החולים לספק להם מסכות ולפתוח אתר קליטה נפרד לחולים שמשתעלים מכל סיבה שהיא, כמו גם הקצאת יותר בדיקות קורונה למטופלים ולצוות.

 

מבית החולים איכילוב נמסר בתגובה: "אנחנו במלחמה אפידמיולוגית עולמית ולכן הוכרז על מצב חירום שבעקבותיו מתכונת העבודה בתצורה של 12/24 באה להגן על הצוות המטפל וכמובן שגם על החולים שכן זה מייצר רציפות תפקודית ופיצול הגנתי. בניגוד למשמעויות הדרמטיות על המשק הישראלי של חל"ת ופיטורים, הצוותים הרפואיים וכל עובדי בית החולים נמצאים במערך החיוני לעבודת מערכת הבריאות וככאלה מתוגמלים בהתאם. ישנם פערים שבהם מטפלים משרדי הבריאות והאוצר מול הארגונים השונים עם נציגות של הנהלת בית החולים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
מחלקת הקורונה של איכילוב
צילום: שאול גולן
מומלצים