שתף קטע נבחר

צילום: עידו ארז , מוטי קמחי, shutterstock

מצדיעים לצוותי הרפואה: מפגן מחיאות כפיים ישראלי

רבבות ישראלים יצאו למרפסות במפגן תמיכה ארצי ברופאים, באחיות ובמתנדבים שנמצאים בחזית המאבק מול נגיף הקורונה. מדובר ביוזמה של תלמידי מכינה מקיבוץ סופה שרצו להביע את הערכתם לצוותים שמעמידים את בריאותם האישית בסיכון: "נעמוד זקוף, ונמחא כפיים כאות תודה לצוותים שעושים לילות כימים עבור כולנו"

 

 

 
רבבות ישראלים יצאו הערב (חמישי) למרפסות למפגן תמיכה ארצי בצוותי הרפואה שבמסגרתו מוחאים כפיים לאות הוקרה לצוותים הרפואיים ולמתנדבים הרבים שמתמודדים עם נגיף הקורונה.  
 

המפגן הוא יוזמה של תלמידי מכינת "עין פרת" מקיבוץ סופה שרצו להביע הוקרה והערכה לרופאים ולמתנדבים שפועלים בשבועות האחרונים מסביב לשעון תוך לקיחת סיכון אישי. בהודעת המארגנים נכתב כי הערב בשעה 18:00 בדיוק "כולנו ביחד, אזרחי ישראל, נעמוד במרפסות, בחצרות, בגינות הפרטיות, על אדן החלון בבתים, בבתי החולים ובסופרמרקטים. נעמוד זקוף, ונמחא כפיים כאות תודה לצוותים הרפואיים ולמתנדבים שעובדים לילות כימים על מנת לתת לכלל אזרחי ישראל מענה רפואי הולם למצב הלא פשוט אליו נקלענו".

 

מחיאות כפיים לכבוד הצוות הרפואי ירושלים (צילום: יואב דודקביץ)
מוחאים כפיים לאות הערכה. מפגן התמיכה בצוותי הרפואה(צילום: יואב דודקביץ)

מחיאות כפיים לכבוד הצוות הרפואי ()

מחיאות כפיים לכבוד הצוות הרפואי אשדוד (צילום: אבי רוקח)
(צילום: אבי רוקח)

מחיאות כפיים לכבוד הצוותים הרפואיים ב תל אביב (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 

 

לכבוד האירוע, נוצר איחוד בין גופי התקשורת שאותו יזם ערוץ 13. מפגן הסולידריות העוצמתי שודר במסך מפוצל ב-ynet, בחדשות 13, חדשות 12, כאן 11, וואלה, ערוץ הכנסת, ערוץ הספורט, ערוץ 9, רויטרס וכלי תקשורת רבים מהעולם. להגשמת הפרויקט המורכב, התגייסה גם "מזמור הפקות" אשר העניקה את כל הצוותים הטכניים של השידור.

 

עבור מימון הפרויקט התגייס איש העסקים ובעלי רשת השיווק רמי לוי, שמסר: "בתקופה שכזאת על כולנו להתאחד ולומר תודה לצוותים הרפואיים שעובדים קשה למעננו. מרגש אותי לראות את האחדות של העם שלנו ברגעים קשים כמו אלו. כל עובדי רשת רמי לוי שיווק השקמה מחזקים את העוסקים במלאכת הקודש, באחריות ובמסירות ואומרים תודה! בעזרת השם וכל עוד נמשיך להישמע להוראות משרד הבריאות, נעבור את משבר הקורונה כשאנו חזקים, בריאים ומאוחדים".

 

חרף התמיכה הציבורית שלה זוכים הרופאים, חלקם נתונים במאבק על שכרם. הנהלת בית החולים איכילוב נקלעה לסכסוך עם ועד הרופאים בעקבות קיצוצי שכר. יו"ר ועד הרופאים באיכילוב, ד"ר יוסי פז, קרא הבוקר לחברי הוועד להגיע לבית החולים ולהחתים את כרטיס העובד שלהם פעמיים בהפרש של שמונה שעות גם כשאינם עובדים.

הקמה של מחלקה חדשה לטיפול בחולי קורונה בבית חולים איכילוב בתל אביב (צילום: שאול גולן)
בחזית המאבק. צוותי הרפואה בבתי החולים(צילום: שאול גולן)
  

יו"ר הוועד ציין כי הרופאים אינם מתלוננים על הסכנה שבהידבקות - וגם לא על כך שאינם מתוגמלים כיאות, אך הלין על יחסי העבודה מול הנהלת בית החולים.

 

"נדמה כי התקופה האחרונה היא התקופה הקשה ביותר שידעה מערכת הבריאות בישראל", כתב ד"ר פז. "לא נסכים שאגב מאבק במחלת הקורונה, נצטרך להיאבק גם במעסיקנו אשר למרות כל החובות החלות עלינו במישור יחסי העבודה הקיבוצי והאישי (ובמקרה זה גם האנושי), בוחר להתעלם לחלוטין מנציגות העובדים ולקבוע באופן חד-צדדי גזרות אשר פוגעות בכיס שלנו. לרופא שמחרף את נפשו צריך להיות שקט נפשי ששכרו לא יפגע".

 

הנהלת בית החולים מסרה בתגובה כי "אנו פועלים מול כל הגורמים הרלוונטיים על-מנת ששכרו של אף רופא לא ייפגע".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
מפגן תמיכה בצוותי הרפואה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים