שתף קטע נבחר

צילום: עידו ארז , מוטי קמחי, shutterstock

חשש שצוותי רפואה נדבקו: מחלקה פנימית נסגרה בוולפסון

כ-60 אנשי רפואה בבתי החולים וולפסון וקפלן נשלחו לבידוד ביתי מחשש שאנשי צוות נדבקו בקורונה. מחלקה פנימית בבית החולים בחולון נסגרה, אנשי צוות חדשים מאיישים את הפנימית בביה"ח ברחובות

המחלקה הפנימית בבית החולים וולפסון בחולון נסגרה היום (ה') מחשש שכ-10 עובדי רפואה נדבקו בקורונה והיו במגע עם שאר עובדי המחלקה. הם נשלחו לבידוד ביתי. לצד זאת, בבית החולים קפלן נשלח כל הצוות של אחת המחלקות הפנימיות לבידוד ביתי מחשש שנדבק, והמחלקה אוישה על-ידי צוות אחר. מדובר ביותר מ-50 אנשי צוות.

 

יו"ר ההסתדרות הרפואית, פרופ' ציון חגי, אמר מוקדם יותר כי "המצב הזה לא יכול להמשך ועלינו להיערך למנוע את ההדבקות הבאות. אני קורא למערכת הבריאות להכנס לארגון מחדש של העבודה בבתי החולים בדחיפות האפשרית, על מנת שנצליח לשמר את צוותי הרפואה בנוכחות מלאה. יש לנקוט בגישה של עבודה בקבוצות קטנות בכדי להפחית חשיפה של צוותים ולדאוג למיגון מסיבי בכל המחלקות ולכל הצוותים הרפואיים בהקדם.

 

 

"המיגון הנוכחי לא מספק ואינו מגיע לכל רופא ורופא בבתי החולים. תפקידה של ההסתדרות הרפואית הוא להגן על הרופאים ולמגן אותם בכדי שיוכלו לתת את השרות הרפואי הטוב ביותר האפשרי לתושבי ישראל. אסור לנו להגיע למצב בו מחסור בכוח אדם רפואי ימנע מאיתנו לתת את הטיפול הטוב ביותר לציבור בישראל".

 

"הרפואה הפנימית עומדת בחזית המאבק בקורונה בישראל. הצוות הרפואי והמסייע - הם המפקדים והלוחמים של המלחמה שנכפתה עלינו", אמר פרופ' אבישי אליס, יו"ר איגוד הרפואה הפנימית. "אנחנו נמצאים בשלב של עליית מדרגה בהתמודדות עם הנגיף, וככל הנראה השיא עוד לפנינו. אנחנו מבקשים בכל לשון של בקשה שמקבלי ההחלטות בישראל יעמידו לרשותנו, בלי שהות, את כל המשאבים הנדרשים, על מנת שנוכל לתת את השירות הטוב ביותר ועל מנת שנוכל לשמור על עצמנו ככל הניתן".

 

הוא הוסיף כי " יש חשיבות עליונה למיגון הצוותים הרפואיים בצורה המיטבית ולאפשרות הבדיקות של הצוותים הרפואיים. אנחנו מבקשים מהנהלות בתי החולים לסייע לנו, ככל שניתן, כדי להגיב במהירות וביעילות למציאות המשתנה".

 

בדיקות נגיף קורונה מבחנה מעבדה בית חולים איכילוב תל אביב (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

מוקדם יותר השבוע נחשף ב-ynet כי מנהלת מחלקה בבית החולים איכילוב, שבה אושפזו חולים החשודים כנשאי קורונה, נדבקה בנגיף. כל החולים וצוות המחלקה הועברו לבידוד במחלקה אחרת בבית החולים, הצוות נשלח לבידוד ביתי והמחלקה עברה חיטוי מסיבי. ככל הידוע, גם בעלה של הרופאה הבכירה חש ברע וייתכן שהדביק אותה. למרות זאת, היא הסתובבה במשך יומיים במחלקה, שבה מאושפזים עשרות קשישים במצב גופני ירוד.

 

התפרצות הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet

רופא מתמחה: "אנחנו מתכוננים למלחמה, לא פחות - אל תצאו מהבתים"

 

במחלקה אושפזו במהלך השבוע כמה חולים שנחשדו כחולים בקורונה. הם אושפזו בחדר עם לחץ אוויר שלילי, אך מבקרים במחלקה טענו כי הבידוד לא נשמר, כי הצוות שמטפל בהם מטפל גם בשאר החולים, וכי אחת המאושפזות שנחשדה כחולה אף יצאה להסתובב במסדרונות המחלקה והוחזרה לחדרה באיומים של אנשי ביטחון.

 

 

ש
 

 

יום למחרת פורסם ב-ynet כי רופא מתמחה במחלקה האורולוגית של בית החולים איכילוב אובחן כחיובי לנגיף הקורונה. הוא הועבר לאשפוז בבידוד, וכל אנשי הצוות הרפואי והמטופלים שהיו איתו במגע הועברו גם כן לבידוד.

 

בעקבות מקרי ההדבקה פתח איכילוב במבצע בדיקות קורונה משלו לאנשי הצוות הרפואי, במעבדה בעלת יכולת לבדוק עד 350 איש ביממה. כל המטופלים מהמחלקה נבדקו והתגלו שליליים. לנוכח שני מקרי ההדבקה - איכילוב עבר למתכונת עבודת חירום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים