שתף קטע נבחר

צילום: עידו ארז , מוטי קמחי, shutterstock

המשטרה הציבה מחסומים בעיר העתיקה בירושלים והגבילה כניסה להר הבית

הכותל המערבי שומם. במסגרת ההנחיות שנועדו למנוע התקהלויות נסגרה העיר העתיקה בירושלים לתנועה וכניסת המתפללים בהר הבית מוגבלת לכ-300 בני אדם בלבד

 

 

המשטרה הציבה היום (ו') מחסומים בעיר העתיקה בירושלים והגבילה כניסת מתפללים מוסלמים לתפילות הצהריים בהר בבית. רק כמה מאות מתפללים הורשו להיכנס. הצעד נעשה במסגרת ההוראות החדשות של משרד הבריאות להתמודדות עם התפרצות נגיף הקורונה בישראל.

 

התפרצות הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet

 

הכותל המערבי ()
הכותל המערבי שומם

הכותל המערבי ()
העיר העתיקה, היום

ימי קורונה שער שכם ירושלים ריק העיר העתיקה ()
שער שכם, היום

העיר העתיקה (צילום: גיל יוחנן  )
(צילום: גיל יוחנן )

הממשלה אישרה הלילה שורה של תקנות לשעת חירום שהופכות את המלצות משרד הבריאות להנחיות מחייבות. ההנחיות החדשות מגבילות את התנועה ברחבי המדינה, אך עם זאת יש הרבה החרגות ולא מדובר בסגר מלא על האוכלוסייה. מדובר למעשה בהנחיות שפרסם משרד הבריאות בימים האחרונים שכעת מעוגנות וניתן יהיה לאכוף אותן. התקנות החדשות שהוטלו על הציבור יהיו תקפות נכון לעכשיו לשבוע, אך ייתכן שיאריכו אותן בהתאם להערכות מצב שייערכו. התקנות שהוטלו על העסקים יימשכו עד ל-20 באפריל.

 

לפי התקנות החדשות, אין לצאת ממקום המגורים למרחב הציבורי, אלא אם כן מדובר ביציאה לטובת אחת הפעולות או המטרות הבאות: הגעה של עובד למקום עבודה וחזרה ממנו, הצטיידות במזון, תרופות ומוצרים חיוניים וקבלת שירותים חיוניים. 

 

 

כמו כן, מותר לצאת מהבית לשם קבלת שירות רפואי, תרומת דם, הפגנה, פעילות ספורט לא מאורגנת של עד חמישה אנשים ויציאה לטקס דתי, כולל חתונה, לוויה או תפילה.

 

בנוסף, התקנות החדשות מאפשרות יציאה של יחיד או של אנשים שגרים באותו מקום למשך זמן קצר ולאתר שקרוב למקום המגורים. הותרה גם יציאה לצורך חיוני שלא פורט במפורש בתקנות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סטודנטים למען הר הבית
המשטרה הגבילה כניסה להר הבית
צילום: סטודנטים למען הר הבית
מומלצים