שתף קטע נבחר

צילום: עידו ארז , מוטי קמחי, shutterstock

האפליקציה שתגלה אם הייתם ליד נשא קורונה

משרד הבריאות השיק את "המגן" – יישומון המצליב בין נתוני האיכון של שב"כ, המיקום של הבעל טלפון והמסלולים של החולים. תוך זמן קצר היא תשלח הודעה לגבי הצעדים להמשך

אחרי טענות על טעויות ובעיות באיכון הסלולרי שמבצע שב"כ מאז השבוע שעבר בניסיון לאתר את מי ששהה בקרבת נשאי נגיף הקורונה, הערב (יום א') השיק משרד הבריאות את אפליקציית "המגן" שמטרתה למנוע את התפשטות המגפה בישראל. האפליקציה מתבססת על נתוני המיקום בטלפון של המשתמש שהוריד אותה, על איכוני שב"כ ועל החקירות האפידימיולוגיות של משרד הבריאות.

 

אפלקציית
(באדיבות משרד הבריאות)

 

 אינפו קורונה בישראל תמונת מצב ()

 

 

 

מרגע ההורדה, האפליקציה תאפשר זיהוי של מגע עם חולים. במשרד הבריאות טוענים שהיא יכולה לתת תשובה באופן מהיר ומדויק אם הגולש בא שהה בקרבת אדם שנדבק בנגיף. משתמשי האפליקציה יקבלו התרעה של מיקום ושעה על אודות החשיפה שלהם לחולה מאומת.

 

במשרד טוענים שכל המידע על מיקומי המשתמשים יהיו מוגן וייעשה בו שימוש רק להצלבה מול נתוני המחקר האפידמיולוגי ומסלולי החולים.

 

במקרה של הצלבה יופנה הגולש לקישור למשרד הבריאות שינחה אותו לגבי הצעדים להמשך ויאפשר לדווח למשרד על בידוד בית.

 

ניתן להוריד את "המגן" ללא תשלום ב-App Store וב-Google Play. לאחר הפעלה ראשונית ניתן לסגור את האפליקציה בכל רגע שחפצים בכך. האפליקציה, שפותחה בישראל עבור משרד הבריאות, מבוססת על קוד פתוח ועל ערכי הערבות ההדדית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות משרד הבריאות
אפליקציית המגן
באדיבות משרד הבריאות
מומלצים