שתף קטע נבחר

הרבנות הראשית: לא צפוי מחסור בבשר כשר; אין הצדקה לעליית המחירים

מנכ"ל הרבנות עדכן כי השוחטים מטעמה, האחראים על 95% מהייבוא לישראל, שמרו על הרציפות התפקודית בחודשים האחרונים למרות התפרצות הקורונה, ובמלאי ישנה סחורה מספקת – כולל לחג הפסח. 50 צוותים יחזרו בקרוב ארצה וייכנסו לבידוד, בהתאם להנחיות משרד הבריאות

הרבנות הראשית לישראל הודיעה כי לא צפוי מחסור של בשר כשר בתקופה הקרובה, כולל בחג הפסח, אף שרוב הסחורה מיובאת מחו"ל והתנועה משם מוגבלת בשל התפשטות הקורונה. במכתב לרבני הערים הבהירה הרבנות כי במלאי ישנו מספיק בשר, בזכות עבודה מאומצת שכבר נעשתה, ולפיכך אין היא מוצאת הצדקה לעליית מחירים.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>    

 

מנכ"ל הרבנות הראשית, משה דגן, עדכן כי מחלקת שחיטת חו"ל, האחראית על יבוא 95% מהבשר הכשר לארץ, שומרת על הרציפות התפקודית וממשיכה את פעילותה גם בעתות חירום.

 

קראו עוד בערוץ היהדות:

 

לדבריו, "50 צוותי השחיטה של הרבנות הראשית, בכל רמות ההכשרים וההידורים, חוזרים בימים אלה לארץ, וייכנסו לבידוד בהתאם להנחיות משרד הבריאות, לאחר שבצעו שחיטה במתכונת מלאה בחמשת החודשים האחרונים במפעלי הבשר ברחבי העולם, וזאת כדי להמשיך לתת מענה כבשגרה".

 

 (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
(צילום: אלי מנדלבאום)

 

"בהתאם למידע הקיים ברשותנו, נכון להיום, מחסני היבואנים מלאים בתוצרת בשר 'חלק' ו'כשר'", ציין דגן, "וזאת לאור היערכות נכונה ומאומצת של הרבנות הראשית לישראל לקראת חג הפסח, ובשים לב לכך שעם ישראל נמנע מלצאת לחו"ל לחג, ומאידך גיסא, תיירות הפנים איננה פעילה במצב החירום".

 

לסיכום הדגיש מנכ"ל הרבנות: "הרבנות הראשית לישראל פועלת בכל המישורים ובכל הכלים העומדים לרשותה לצמצום יוקר המחייה, ודואגת לתת מענה הולם לביקוש הבשר בחירום כבשגרה, בכל מערך השחיטה בחו"ל, כך שאיננו רואים שום הצדקה לידיעות על עליית מחירים צפויה בעת הזו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
עובדים למרות הכול
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים