שתף קטע נבחר

צילום: עידו ארז , מוטי קמחי, shutterstock

גורמים בטורקיה: היהודים והציונות עומדים מאחורי נגיף הקורונה

מנהיג מפלגת "רפאח" הטורקית ובנו של "אביו הרוחני" של ארדואן טוען כי "הנגיף הזה משרת את מטרות הציונות". גם ברחוב הטורקי טענות המאשימות את ישראל במגיפה. לראשונה פורסם דו"ח שבועי הסוקר פעילות אנטישמית על רקע הקורונה

 

האשמות כלפי ישראל והיהודים ביצירת נגיף הקורונה עולות מדרגה: בכירים בטורקיה מפנים אצבע מאשימה לעבר ישראל, וטוענים כי היא האחראית להתפשטות העולמית ולתמותה; בכיר איראני הגדיל להכריז כי הנגיף הוא "לוחמה ביולוגית" נגד איראן וסין. במשרד לנושאים אסטרטגיים הוגש לראשונה דו"ח שבועי הסוקר ביטויי אנטישמיות כלפי ישראל ויהודים, בעקבות הנגיף הסיני.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>    

  

"אף כי אין בידינו הוכחות מסוימות, הנגיף הזה משרת את מטרות הציונות לצמצם את מספר האנשים ולמנוע את הגדלת האוכלוסייה, ומחקר חשוב מבטא זאת", אמר ד"ר פאטיח ארבקאן, מנהיג מפלגת "רפאח" ("השגשוג"). ארבקאן הוא בנו של המנהיג הטורקי המוסלמי, סטי ונג'מטין ארבקאן, שנחשב לאביו הרוחני של רג'יפ טאיפ ארדואן – מנהיגה הנוכחי של המדינה. התבטאותו של ארבקאן הבן, מזכירה התבטאות ישנה של אביו: "הציונות היא חיידק בן 5,000 שנה שגרם לסבל של אנשים".

 

קראו עוד בערוץ היהדות:

 • שבת קורונה: גל שקט ותפילות במרפסות

   

  גם ברחוב הטורקי נשמעות אמירות כי מטרת היהודים היא לפגוע בטורקיה ובעולם כולו. לאחרונה הופיע סרטון במדיה החברתית שבו נראה נהג אוטובוס טורקי אומר כי כל המגפות בהיסטוריה האחרונה - מאיידס ועד אבולה - נוצרו על ידי חברות התרופות, "ולמי שייכות מרבית חברות התרופות? ליהודים".

   

   ()
  ד"ר פאטיח ארבקאן

   

  נוסעת נוספת אומרת: "הם (היהודים) יעשו הכל כדי לסיים את שושלת הטורקים", ואחר טוען כי "לא רק טורקים, אחות. הם יעשו הכל כדי להביא את העולם על ברכיו". נהג האוטובוס חותם את השיחה בהצהרה: "בכל אופן, היהודים הם גזע מקולל".

   

  האנטישמיות הקלאסית לא נעלמה

  קרלוס לאטוף, מאייר אנטישמי המוכר כ"מאייר הבית" של תנועת ה-BDS, פרסם קריקטורה המציגה נגיף קורונה הסוגר על אישה פלסטינית קשישה הנמצאת בתחום מוקף בחומה, ומאובטח על ידי חייל ישראלי נושא נשק. קריקטורה זו הופצה על ידי חברי הארגון.

   

  בהתאמה, הגיש המשרד לנושאים אסטרטגיים לממשלה בפעם הראשונה, דו"ח הסוקר ביטויי אנטישמיות כלפי ישראל ויהודים, בעקבות התפרצות נגיף הקורונה.

   

   

   קריקטוריה אנטישמית
  קריקטוריה אנטישמית

   

  בדו"ח נכתב כי "בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה באנטישמיות, כאשר המשבר הגלובלי בעקבות התפשטות וירוס הקורונה עלול להעצים אותו, בחסות תיאוריות קונספירציה חסרות כל בסיס. סוכנות הידיעות האיראנית (PRESS TV) פרסמה כתבה בה ישראל וארה"ב הואשמו בהתפשטות של הנגיף באיראן, בכיר איראני אף אמר שהנגיף הוא סוג של "לוחמה ביולוגית" נגד איראן וסין. התכנים שאותרו מועברים לידיעת פעילי וארגוני הרשת הפרו-ישראלית, ודרך ערוצי 4 IL - גם לציבור הישראלי הכללי, במטרה לייצר מסה קריטית שתביא להורדת התכנים מהרשת".

   

  יעקב חגואל, סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית, אמר כי "תופעה זו של האשמת היהודים ביצירת נגיפים מגפות, מחלות ועוד איננה חדשה. ראינו אותה כבר בימי הביניים בתקופת המגיפה השחורה. כבר אז, כמו היום, הסיתו נגד היהודים והאשימו שהם עומדים מאחורי המגפה. ההבדל הגדול בין אז להיום הוא שכיום יש לנו את מדינת ישראל חזקה, גאה, ואנחנו נמשיך ונאבק באנטישמיות ואף ננצח אותה".
 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: EPA
  המגיפה העולמית - וירוס הקורונה
  צילום: EPA
  מומלצים