שתף קטע נבחר

הסכם בין ארגון המורים לאוצר: בתיכונים ימשיכו ללמד מהבית

שלא כמו בבתי הספר היסודיים, ימשיכו מורי העל-יסודי ללמד מרחוק, כך עולה מהסכם בין ארגון המורים ומשרד האוצר. יו"ר ארגון המורים הבהיר כי "אין בהפסקת עבודה מהבית תועלת, מדובר בעיוות חמור" ותקף את מזכ"לית הסתדרות המורים: נכנעה ללחץ של ההסתדרות והאוצר

A deserted elementary school near Tel Aviv  (Photo: AP)
בית ספר סגור ברמת גן בשל הקורונה(Photo: AP)

בניגוד למורי הגנים ובתי הספר היסודיים, בתיכונים ימשיכו ללמד את התלמידים מהבית – ויקבלו שכר, כך עולה מההסכם המסתמן בין ארגון המורים ומשרד האוצר. ההסכם בין האוצר לארגון המורים עולה בקנה אחד עם התבטאויות יו"ר הארגון רן ארז מאז השבתת מערכת החינוך באופן מלא בתחילת השבוע שעבר – לפיהן מורי התיכונים יעבדו מהבית ויקבלו על כך שכר. עם זאת, ייתכן כי הלימודים יימשכו גם לתוך חופשת הקיץ, אך יו"ר ארגון המורים רן ארז הבהיר בשיחה עם ynet כי "כל מקרה ייבחן לגופו".

 

הלמידה מרחוק ביסודיים ובגנים הופסקה לעת עתה בשל התפשטות נגיף הקורונה, לאור הסכם של הסתדרות המורים עם האוצר, אך בעקבות הנחיה של ראש הממשלה בנימין נתניהו ועל רקע ביקורת קשה שספגה מזכ"ל הסתדרות המורים יפה בן דויד, החתימה על ההסכם מתעכבת והצדדים שבו לשיחות, כך שייתכן שהלמידה מרחוק בגנים, ביסודיים ובחטיבות הביניים תתחדש בקרוב. 

 

 

ארז אמר היום על הסיכום של ארגונו עם האוצר כי "הוא סיכום בעל פה ולא בכתב. המורים יעבדו מהבית ויכינו תלמידים לבחינות גמר ובגרות, לפרויקטים וכדומה. אם יתברר בסוף שנת הלימודים, לפני בחינות הבגרות, שהתלמידים אינם חזקים מספיק, נלמד אותם בשיעורי עזר בלי לדרוש תשלום נוסף".

 

"אם משרד החינוך רוצה להתחכם ולדחות את הבגרויות כדי שאנחנו נעבוד, זה לא יקרה. נעבוד כדי שהתלמידים יצליחו ולא כדי לעגל פינות. בנושא של חטיבות הביניים אנחנו בדין ודברים עם מנכ"ל המשרד. ביקשנו מהמנכ"ל פתרון בעניין הזה ולא הגענו לסיכומים, אמר ארז, ומתח ביקורת על כך שהסתדרות המורים השיגה הסכם שלדעתו, הוא פחות מטיב עם המורים.

 

שי באב
מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד. "משרד האוצר רוצה להתחכם"(צילום: אלכס קולומויסקי)

 

"הסתדרות המורים נאלצה להסכים להפסיק את העבודה מהבית ולצמצום חופשת הקיץ כתוצאה מהלחץ של ההסתדרות ומשרד האוצר, שהגיעו להסכמה בדבר הוצאת הסקטור הציבורי לחל"ת ותשלום השכר על חשבון ניצול ימי החופשה. כדי שלא ייראה שהמורים יוצאי דופן, ניתנה להם הוראה להפסיק לעבוד מהבית כי זה פחות חשוב לאוצר מאשר לשמר את ההסדר עם ההסתדרות, ויפה נאלצה לוותר על דבר חשוב, מסגרת חינוכית לתלמידים בתקופה כל כך קשה", הוסיף ארז.

 

בשבוע שעבר כתב ארז באיגרת כי "נמשיך לעבוד מהבית, ונאבק בכל האמצעים העומדים לרשותנו על תשלום השכר. לא נפסיק לעבוד מהבית עד שמנכ"ל משרד החינוך ידרוש זאת".

 

"דרישת מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד לוויתור של שבועיים מחופשת המורים, באה כדי לרצות הורים ששילמו לגני הילדים ומתמודדים כעת עם ילדים בבית, בכך שנותנים להם שבועיים נוספים בסוף שנת הלימודים במקום הקייטנות. אני פונה אליכם, ומבקש מכם לא להאמין לחרושת השמועות, לבלוני הניסוי ולהפרחת 'אוויר חם' מצד האוצר. יש להתבסס אך ורק על הוראות רשמיות", כתב.

 

הבוקר כתב ארז למנכ"ל משרד החינוך כי "אין בהפסקת עבודה מהבית תועלת. מדובר בעיוות חמור על גב התלמידים. ההורים והמורים צריכים להיאבק עם משרד החינוך נגד התופעה. משרד החינוך, שהשקיע שנים של עבודה על הכנת מערכת לימודית מהבית, מודע לנזק למערכת החינוך ולא מובן מדוע לא נשמע קולו לתמיכה במערכת החינוך במורים, בתלמידים ובהורים".

 

 בנוסף, מחר צפוי משרד החינוך לפרסם את לוח בחינות הבגרות המעודכן, ובו תאריכי הבחינות הנוספים. אתמול פרסם המשרד את המיקוד לבחינות הבגרות, אשר במסגרתו הופחת באחוז ניכר חומר הלימודים לתלמידים. במשרד החינוך טוענים כי הם נערכים לקיום הבגרויות, ואולם בשלב זה לא ברור מתי יחזרו התלמידים לבתי הספר, ומתי תתקיימנה בחינות הבגרות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים