שתף קטע נבחר

הנשיא: "מוצפי חטא כלפי המשפחה וכלפי אלוהים"

במשפחת גרין כואבים את מותו של שי וטוענים, כי דבריו של הרב מוצפי אינם מעסיקים אותם כלל ועיקר. המשפחה מאמינה, כי הרב עובדיה יוסף אינו שותף להערכות של מוצפי. מש"ס לא התקבלה תגובה רשמית . שם דואגים להבהיר: הרב מוצפי אינו נמנה על רבני התנועה

לבית משפחת גרין בהרצליה הגיעו אתמול (יום ה') עשרות מנחמים. שי, הבן, נהרג השבוע מהתפוצצות רימון במהלך תרגיל בבסיס האימונים בצאלים, בעת שירות מילואים.חבריו הרבים של שי, קרובי משפחה וידידים של ההורים, שהיטיבו להכיר את שי, מדברים בעיקר על כשרון גדול שפוספס.
"חיים קצרים ומלאים היו לו", אמר שלמה, אביו של שי, אדם מסורתי, בעל מפעל, שגידל שלושה ילדים, שהם עיקר גאוותו. "גידלנו אותו בכישרון והוא היה מוכשר", הוא מספר בעצב "היתה לו חברה הרבה שנים, יכול להיות שהם היו נישאים השנה". ידיד המשפחה דיבר על "אבידה ענקית למשפחה נפלאה", ועל בחור שאי אפשר יהיה לשכוח.
משפחת גרין סרבה להתראיין בימים האחרונים, אך כעת מתעורר בהם הצורך לאמר דברים, שינציחו את הבן המוכשר, שעסק בתחום הפרסום ונחשב להבטחה גדולה.
נשיא המדינה, משה קצב, הגיע בצהריים לנחם, ניחום אבלים ראשון בתפקידו החדש כנשיא. קצב הודיע, כי יש בכוונתו להמשיך את המסורת שהחל בה הנשיא הקודם, עייזר ויצמן. "משפחה אצילת נפש", כך הגדיר הנשיא את משפחת גרין בצאתו מהביקור.
הנשיא הגיב על דבריו של הרב בן ציון מוצפי, שטען, כי שי גרין נהרג כתוצאה מהמתקפה הציבורית על הרב עובדיה, ואמר: "אלה דברים מזעזעים. הרב חטא כלפי המשפחה וכלפי אלוהים. אלוהים לא הסמיך אף אחד להיות דוברו, מוצפי הסמיך את עצמו. אין זה משנה מה מעמדו בש"ס, הדברים האלה מזעזעים כשהם יוצאים מכל פה", אמר הנשיא.
במשפחת גרין חוזרים ומדגישים, כי דבריו של הרב מוצפי אינם מעסיקים אותם כלל ועיקר. "זה כמו לקרוא שהנאסד"ק ירד - מחר נשכח מזה", אמר האב שלמה. "אני מרוכז באבל על בני ולא בהתבטאויות של 'אנשים בינוניים'. אני לא כועס. עצוב לי מהמעמד שאני יושב פה ועצוב לי שאני צריך להתייחס לזה, ביום קדוש, תשעה באב, סמכנו על התורה שאומרת שבני ישראל ערבים זה לזה. אני אדם מסורתי שנוהג להתפלל, לכן אני יודע שדברים אלה הם שטויות ושאינם ראויים להתייחסות", הוסיף האב.
שלמה גרין מעריך, כי דעתו של הרב מוצפי אינה מקובלת על הרב עובדיה יוסף, מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס. הבוקר ניסה גרין לאתר מישהו מאנשי ש"ס. הוא הצליח לשוחח בטלפון עם אחד מעוזריו של יו"ר התנועה, אלי ישי, שהבטיח לו, לדבריו, שישי מסתייג מדבריו של הרב מוצפי ושהוא ישוחח איתו, אישית, במהלך היום. דובר ש"ס, איציק סודרי, סירב להגיב בשם התנועה אך ציין, כי הרב מוצפי אינו חלק מרבניה של ש"ס ולכן הוא לא רואה טעם להתייחס לנושא.
על הרב מוצפי אמר גרין: "אני מכיר הרבה שוחטים בשוק הכרמל שיש להם תעודת הסמכה לרב אותה הם קנו בכסף, זה לא כל כך קשה להשיג...".

תגובות נסערות

התגובות לדבריו של מוצפי היו נסערות, הן במערכת הפוליטית והן בקרב משפחות שכולות. טומי לפיד, יו"ר תנועת שינוי אמר, כי "ההתבטאות המזוויעה של הרב מוצפי פוגעת בזכרם של חילים שנפלו בעת מילוי תפקידם והיא חוליה נוספת בשרשרת הבלתי קדושה, שהרב עובדיה יוסף מקשט בה את ש"ס". לדברי לפיד, התבטאות מוצפי מעוררת את השאלה מדוע לא סוגרים משרד התקשורת ומשרד המשטרה את תחנות הרדיו הפיראטיות, אשר נותנות במה לאנשים כמו מוצפי.
גם במפלגת העבודה מביעים זעזוע ומגנים את דבריו של מוצפי, המכונים שם "התבטאות אומללה ומקוממת מבית מדרשה של ש"ס". בהודעת הדובר נאמר, כי "הציבור לאה ומיואש מהתבטאויות כאלה, ובמיוחד כשהן יוצאות בתשעה באב הן רק מחמירות את העניין. במקום שהרבנים יתרמו לאחדות הם עושים ההיפך, זה גולם שיקום על יוצרו והסיפור יוקיע אותם.
ח"כ אבשלום וילן ממרצ אמר, "שהטירוף מתחיל לעבוד אין לו גבולות והצהרתו של הרב מוצפי היא עוד חוליה בשרשרת של גזרי הבלע החשוכים, שבינם לבין האמת אין דבר וחצי דבר".
גם בליכוד מסרבים להגיב על הדברים בטענה, שדבריו של מוצפי אינם ראויים להתייחסות, הן מתוקף חוסר מעמדו בש"ס והן מכיוון שהם סיכלות והבל רוח, כהגדרת הדוברים.
אלי בן שם, שבנו קובי נהרג באסון המסוקים,ואחד מראשי ארגון יד לבנים, אמר שהוא מזועזע אך לא מופתע. "עדיף שלא לשמוע לשטויות האלה, זה מקומם. כל הזמן עולה הנושא הזה מהחרדים, להגיב לו זה לא לכבוד הבנים, זה הרי טמטום. אבל כעת אני כן אדבר עם אנשים, כי אולי הגיע הזמן לעשות לזה סוף. אנחנו כל הזמן מבליגים ואולי הגיע הזמן להפשיל שרוולים", אמר בן שם.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערן (יופי) כהן
הנשיא קצב עם שלמה גרין, האב השכול
צילום: ערן (יופי) כהן
אתר הכנסת
לפיד. לסגור תחנות רדיו פיראטיות
אתר הכנסת
ארכיון ידיעות  אחרונות
וילן. לטירוף אין גבולות
ארכיון ידיעות אחרונות
צילום: זום 77
יוסף. מבוכה בש"ס
צילום: זום 77
מומלצים