שתף קטע נבחר

"הפתעה ומבוכה": יפן מנסה להתאושש מדחיית האולימפיאדה

בעיתון "טוקיו שימבון" נכתב כי ההחלטה הייתה בלתי נמנעת אך גם נמתחה ביקורת נגד הוועד האולימפי הבינלאומי. המטפסת אקויו נוגוצ'י ניסתה לעכל את הבשורה: "המוח שלי עדיין מסתחרר"

ביפן מנסים להתאושש מדחיית האולימפיאדה ל-2021 כשההרגשה הכללית היא מעורבת: הרבה אכזבה לצד תחושת הקלה שהמשחקים לא בוטלו לגמרי אלא נדחו בשנה.

 

השאלות הבוערות אחרי דחיית האולימפיאדה

לא רק קורונה: הדרמות הגדולות סביב האולימפיאדה

 

הדחייה חסרת התקדים הגיעה לאחר לחץ כבד של ועדים אולימפיים וספורטאים ברחבי העולם, מה שגרם לראש ממשלת יפן שינזו אבה להודות כי זה היה "בלתי נמנע" לאור משבר הקורונה. בעיתון "טוקיו שימבון" הכותרת הראשית הייתה "הפתעה ומבוכה", אך גם ציינו כי המצב הנוכחי לא הותיר למארגנים ולפקידים האולימפיים אפשרויות.

 

אולימפיאדת טוקיו (צילום: AFP)
אכזבה לצד הקלה ביפן(צילום: AFP)

 

אולימפיאדת טוקיו (צילום: AP)
(צילום: AP)

 

"דחיית המשחקים לשנה הייתה החלטה שהתקבלה בתהליך של חיסול", נכתב בעיתון כאשר קיום האולימפיאדה השנה נתפסה כמסוכנת מדי ודחייה ל-2022 הייתה יקרה מדי. בעיתון גם ביקרו את הוועד האולימפי הבינלאומי וטענו כי הוא נצמד במשך שבועות לקו שהמשחקים אכן ייפתחו ב-24 ביולי: "לא ראינו את ההנהגה החזקה שקיווינו לה".

 

המטפסת אקויו נוגוצ'י ניסתה לעכל את הבשורה אך שמרה על אופטימיות: "בכנות, המוח שלי עדיין מסתחרר. אבל אני לוקחת את זה בחיוב מכיוון שאצליח להקדיש זמן רב יותר בספורט שאני אוהבת. אקדיש את הזמן שניתן לי כדי להיות חזקה יותר פיזית ונפשית. נכון לעכשיו, אני מקווה שהעולם יתגבר על המצב הזה בהקדם האפשרי, ושהאולימפיאדה תיערך לבסוף בטוקיו".

 

הלפיד האולימפי  (צילום: גטי אימג'ס)
הדלקת הלפיד האולימפי (צילום: גטי אימג'ס)

 

ג'ון מיזוטני, טניסאי השולחן בן ה-30 שהתחרה בבייג'ינג, לונדון וריו, הגיב בקלילות לחדשות וצייץ תמונה של עצמו עם הכיתוב: "אני יכול לעשות את זה". טושיהיסה צוחיחאשי מאיגוד הטניס הוסיף: "היינו מוכנים לדחייה, אני חושב שזו החלטה נבונה. אני משער שלשחקנים יהיו רגשות מעורבים, אבל אני מאמין שהם יתאפסו ויעשו כמיטב יכולתם. אני אתמוך בהם".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים