שתף קטע נבחר

שחקני הפועל ת"א הוצאו לחל"ת, פירסמן ורודריגס שוחררו

בעלי האדומים החליטו על חופשה ללא תשלום אחרי שלא הגיעו להסכמות עם השחקנים על קיצוץ נוסף. מהמועדון נמסר: "הופתענו מכך שעד לרגע זה לא התקבלה תשובה מהם". שני הזרים סירבו להתפשר ושוחררו, בוזגלו מנסה להקים ארגון שחקנים חדש

חילוקי דעות בין שחקני הפועל ת"א וההנהלה הובילו את ההנהלה להוציא לחופשה ללא תשלום את השחקנים. לאחר שהשחקנים כבר הסכימו לקצץ 50 אחוז משכר מרץ ואפריל, הנהלה דרשה מהם לקצץ גם מחצית משכר חודש מאי. "יש בלגן רציני בקבוצה", סיפר אחד השחקנים. "כבר הסכמנו לקצץ חודשיים, עכשיו רוצים להוריד לנו מחצית מהשכר גם של מאי".

 

ב"ש ביקשה משחקניה: קצצו 30 אחוז מהשכר

 

הפועל ת"א גם הוציאה הודעות שיחרור לשניים מהזרים שלה, מרווין פירסמן ופליפה רודריגס, לאחר שאלו סירבו להתפשר על שכרם. מהמועדון נמסר: "עד כה ניסינו להימנע ככל שניתן מהצעד של הוצאת שחקני הקבוצה לחל"ת. חשבנו תחילה שמדובר באירוע קצר ושנחזור לשגרה במהרה, אך מתברר שלא כך הם פני הדברים ומדובר ככל הנראה באירוע מתמשך. על המו"מ עם השחקנים נכתב: "לפנים משורת הדין ולמרות ההפסדים העצומים שנגרמו לנו עקב הפסקת הפעילות, הצענו לשחקני הקבוצה מתווה לקיצוץ בשכרם במהלך שלושת החודשים הקרובים, מתווה שיאפשר את תשלום שכרם מבלי לסכן את עצם קיומו של המועדון".

 

האחים ניסנוב (צילום: אורן אהרוני)
האחים ניסנוב. החליטו על חל"ת(צילום: אורן אהרוני)

 

"הופתענו מכך שעד לרגע זה לא התקבלה תשובת השחקנים, מה שמתפרש מבחינתנו כסירוב למתווה שהוצע להם. איננו יודעים מה עומד מאחורי החלטתם. או שבקרב שחקני הקבוצה ישנו מידע שאיננו יודעים על התפתחות המחלה והשלכותיה העתידיות – או שמדובר בחוסר הבנה בסיסי של הסיטואציה החדשה שנקלענו אליה כולנו. החלטה של עובד, שמסרב לשכר אשר גבוה פי 3 ויותר מהשכר הממוצע במשק, בתקופה שעם ישראל נמצא בבידוד וחלק גדול ממנו נכנס למעגל האבטלה ומתמודד עם קשיי קיום, היא לכל הפחות בלתי מובנת. באין ברירה אחרת, בשלב זה הוצאנו את כל שחקני המועדון לחל״ת".

  

לפני ההחלטה, אחד מבעלי הקבוצה שרון ניסנוב והיועץ לבעלים משה סיני, החליטו לזמן את הקפטן אוראל דגני, עומרי אלטמן ומאור בוזגלו, על מנת לנהל את המגעים בנוגע לקיצוץ. מי שלא זומן לאותן שיחות הוא עומר דמארי, מה שהפתיע את שחקני הפועל ומעיד גם על מעמדו החדש בקבוצה.

 

הפועל ת
מאור בוזגלו. פגישה עם ההנהלה(צילום: אורן אהרוני)

 

בוזגלו נלחם בגל הקיצוצים

 

במקביל, החליט בוזגלו להעביר מסרים למספר שחקנים בכירים בליגת העל בניסיון ליצור ארגון מקביל לארגון השחקנים, לאור גל הקיצוצים: "אנחנו חייבים לדאוג לזכויות שלנו ולעתיד שלנו. לרבים מאיתנו יש משפחות לדאוג להן. אנחנו לא יכולים להיות מושפעים מבעלי קבוצות. עם כל הכבוד לנו, השחקנים שיודעים רק לשחק כדורגל ולא יכולים לעמוד מולם במו"מ, מול בעלים עם עוצמות, עם ניסיון, עם סוללת עורכי דין ורואי חשבון ונגיד אמן לכל מה שהם אומרים.

 

בוזגלו המשיך: "אני רוצה לנסות ליצור ארגון חזק. תוציאו רגע את ארגון השחקנים, כי אני מהבוקר בשיחות איתם. אם זה לא ייצא איתם לפועל, אקים ארגון תוך שעות ועל פינו יישק דבר. אם מחר נחליט שלא עולים לשחק, אז לא עולים לשחק. בסופו של דבר הכדורגל יחזור, וכשהוא יחזור הם צריכים את השחקנים, הם לא יכולים לעלות רק עם מחלקת הנוער, עם כל הכבוד. אם השחקנים יהיו מאוחדים באגרוף אחד, שום דבר לא יוכל לעצור אותנו".


פורסם לראשונה 25/03/2020 13:45

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
מרווין פירסמן
צילום: אורן אהרוני
מומלצים