שתף קטע נבחר

צילום: עידו ארז , מוטי קמחי, shutterstock

עוד שבעה נדבקים בעזה; חמאס שוקל עוצר כללי

עלה לתשעה מניין המאובחנים כחולים בקורונה ברצועה. השבעה הם שוטרים שבאו במגע עם שני החולים הראשונים. חמאס שוקל צעד חריף. עוד שני נדבקים בגדה – אחד מהם הוא בנה של אישה שמתה מהמחלה, והוא עבד בישראל

 

Health workers disinfect the streets in the Gaza Strip  ()
מבצע חיטוי ברצועת עזה

מגפת הקורונה ברשות הפלסטינית ובעזה: ברצועה אובחנו אמש (יום ד') שבעה מקרים נוספים של נדבקים בנגיף. כל השבעה הם שוטרים שבאו במגע עם שני החולים הראשונים ברצועה - שנכנסו בשבוע שעבר אליה דרך מעבר רפיח. השבעה נמצאים בבידוד מאז האבחון של שני החולים הראשונים, כחלק מהחקירה האפידמיולוגית שנערכה. בכך עומד מספר הנדבקים המאובחנים ברצועה על תשעה.

 

על פי מקורות פלסטינים, חמאס שוקל להטיל עוצר על רצועת עזה, בדומה למתכונת שהטילה הרשות הפלסטינית על השטחים בשליטתה.

 

בגדה המערבית, שם הפכה אישה מאזור רמאללה לקורבן ראשון למגפת בקורונה ברשות, התגלו הלילה שני נדבקים נוספים, אחד מהם הוא בנה של האישה שעבד כפועל בישראל. מספר הנדבקים בנגיף בגדה עומד על 62.

 

 

 

 

ביום שלישי קראה הרשות הפלסטינית לעשרות אלפי הפועלים שנכנסו השבוע לתחומי הקו הירוק לחזור באופן מיידי לגדה המערבית.

 

בשבוע שעבר, בצעד חסר תקדים, אישרה ישראל להכניס עשרות אלפי פועלים פלסטינים לענף הבניין והחקלאות. מאז הם שהו בישראל, חלקם בסיוע פתרונות שסיפקו להם הקבלנים, ולא שבו לבתיהם בגדה כדי למנוע התפשטות של הנגיף. אלה שיחזרו יידרשו להיכנס לבידוד של 14 ימים בבתיהם.

 

בתחילת השבוע הורה ראש הממשלה הפלסטיני מוחמד אשתייה לתושבים בגדה להישאר בבתיהם לפחות בשבועיים הקרובים, כחלק מההתמודדות עם הקורונה. "כל האזרחים חייבים להישאר בבית", מסר והדגיש שמהעוצר פטורים רק צוותים רפואיים, עובדי בתי מרקחת, עובדי מרכולים ועובדים במאפיות.

 

אשתיה אסר על התנועה בין המחוזות והגעה לערים השונות פרט למקרים רפואיים דחופים. מדובר בעוצר כללי, למעט הליכה לבתי מרקחת למכולות. בנוסף, כל השבים מחו"ל מחויבים בכניסה לבידוד ביתי למשך 14 יום. מנגנוני הביטחון יתפרסו בערים ובכפרים כדי לשמור על הסדר ועל אכיפת ההנחיות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים