שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  צילום: עידו ארז , מוטי קמחי, shutterstock

  ביום ראשון: ייפתח בשיבא "בית החולים קורונה"

  במרכז בתל השומר יחנכו ביום ראשון את המתקן הרפואי הגדול ביותר לחולים בנגיף ‑ שיהיה מיועד למטופלים במצב בינוני וקשה ויוכל לקלוט עד 300 בני אדם בזמן נתון

  על רקע העלייה ההדרגתית במספר חולי הקורונה בישראל והחשש מפני מחסור במיטות אשפוז ובמכשירי הנשמה, צפוי להיפתח ביום ראשון הקרוב המתקן הרפואי הגדול ביותר למטופלי קורונה במדינה במרכז הרפואי שיבא תל השומר.

   

  התפרצות הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet

   

  המתקן, המכונה במרכז הרפואי "בית החולים קורונה", ימוקם בבניין השיקום למבוגר (בניין פדה) – והוא יהיה מיועד לחולים במצב בינוני וקשה בלבד. במתקן הייעודי יהיו בשלב הראשון כ-200 חולים, בשלב השני תהיה אפשרות לקליטת עוד 100 חולים, ובסך הכל 300 בזמן נתון.

   

  בית החולים יאויש על ידי הצוותים האורגניים של הבניין, שיהיו מתוגברים בצוותי רפואה מבית החולים הכללי. בבית החולים הוקצו שלוש קומות (שווה ערך לשש מחלקות) לטובת אשפוז חולי קורונה, 72 מיטות בכל קומה. בקומת במרתף תיפתח יחידה לטיפול בחולי דיאליזה עם קורונה.

    

  50 ()
  לקראת פתיחת המתחם הייעודי לקורונה בשיבא

   

  המתקן החדש יכלול בשלב ראשון כ־35 עמדות להנשמה פולשנית, עם יכולת הרחבה לעמדות הנשמה מרובות יותר בהתאם לצורך. "שיבא היה הראשון שהוביל את המשימה הלאומית במאבק בקורונה, עוד כשהקים את המתחם הייעודי, המבודד והמרוחק לקליטה ולטיפול בחולים", אומר פרופ' אמתי זיו מהמרכז הרפואי, שעליו הוטלה הקמת המתקן.

   

  "המציאות המשתנה לנגד עינינו בקצב מהיר דורשת גמישות תכנונית וביצועית, ושיבא כדרכו חושב שני צעדים קדימה - מגלה מנהיגות, נחישות ומחויבות רבה לכל אזרחי ישראל באשר הם, ותוך מתן מענה לצרכים המיוחדים של כל פלח באוכלוסייה". על רקע הביקורת בדבר פינוי חולים גריאטריים ממוסדות גריאטריים ממשלתיים לטובת חולי קורונה, במרכז הרפואי הבהירו כי כל החולים יועברו למחלקות שיקומיות או פנימיות בתוך בתי החולים.

    

  במרכז הרפואי מספרים כי נבחנת אפשרות להקצות בהמשך אזור ייעודי לנשים חולות קורונה בהיריון או לאחר הלידה (כולל אופציה לאשפוז הנשים עם היילודים), וכן נבחנת האפשרות להקים אגף אשפוזי לילדים ומתבגרים חולי קורונה. עם הקמת המבנה ותחילת הפעילות ביום ראשון הקרוב, יעבור הניהול השוטף לידיו של פרופ' ישראל דודקביץ, מנהל המערך לשיקום אורתופדי בשיבא. בתוך כך יש לציין כי היום צפוי להיפתח בית החולים היחידי בישראל שהוסב כולו לטיפול בחולי קורונה – בית חולים השרון בפתח־תקווה, אשר יכול להכיל עד 200 חולי קורונה באותו זמן.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: נדב אבס ושאול גולן
  לקראת הקמת המתחם הייעודי לחולי קורונה
  צילום: נדב אבס ושאול גולן
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים