שתף קטע נבחר
צילום: עידו ארז , מוטי קמחי, shutterstock

בשל הקורונה הוקפאו כל טיפולי הפוריות – אלה ההנחיות החדשות

עוצרים את טיפולי הפוריות: משרד הבריאות הורה לעצור את כל טיפולי הפוריות החדשים בשל העומסים הכבדים בבתי החולים ומחשש להדבקת מטופלות

התפשטות מגפת הקורונה הובילה לעצירת שירותים רפואיים לא דחופים ובהם גם טיפולי פוריות. משרד הבריאות, בדומה לארגוני בריאות אחרים בעולם, הורה להקפיא את כל טיפולי הפוריות החדשים לפרק זמן בלתי מוגבל.

 

על פי ההנחיות החדשות שנכנסו לתוקפן בימים האחרונים, ייעצרו כל טיפולי הפוריות החדשים שטרם החלו. נשים שכבר החלו בטיפולי פוריות ימשיכו במחזור הטיפולים הנוכחי, אך לא יבוצעו מחזורי טיפול חדשים

 

התפרצות הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet

 

צפו: הפרופ' טל בירון מסבירה על ההנחיות החדשות לטיפולי הפוריות:

 

 

"החשש הגדול שלנו הוא שנשים וזוגות יעמיסו עוד על מערכת הבריאות ואפילו יידבקו בעצמן", מסבירה באולפן הקורונה של ynet הפרופ' טל בירון, מנהלת היחידה לרפואת האם והעובר בבמרכז הרפואי מאיר, "אנחנו לא רוצים לחשוף נשים או בני ובנות זוג לנגיף".

 

היא מוסיפה ואומרת: "גם כך אנחנו מצויים באנדרלמוסיה גדולה בשל המצב החדש. ישנו שינוי של ציוות רופאים ואחיות, שינוי במבנה מחלקות, וגם חשש כבד מהדבקה גם של אנשי צוות.

 

"אנחנו גם יודעים על תיעודים בספרות הרפואית מנגיפי קורונה קודמים, על כך שהופיעו מומים מולדים. זו הסיבה שאנחנו מתייחסים לווירוס הנוכחי בחשדנות רבה, עוקבים אחרי ההתפתחויות, ולא מבצעים טיפולים חדשים", מסכמת פרופ' בירון.

  

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
טיפולי פוריות. נעצרו בשל הקורונה
צילום: shutterstock
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים