שתף קטע נבחר

גורמים בב"ש: אלונה ברקת לא תמכור את הקבוצה

בקבוצה הבהירו כי למרות שהבעלים צפויה להוציא מכיסה 45 מיליון שקל בעונה הבאה, היא לא תעזוב. השחקנים לא הסכימו לבקשת ברקת לקצץ ב-30 אחוז

חילוקי דעות בין ההנהלה לשחקנים בהפועל באר שבע בנוגע לקיצוץ. לאחר הצגת תוכנית הקיצוצים הכלכלית שהוגדרה כ"תוכנית להצלת המועדון בעקבות משבר הקורונה", השחקנים השיבו שהם לא מסכימים לקצץ 30 אחוז משכרם בעונה הנוכחית והבאה. כעת מופעלים עליהם לחצים להגיע להסכם.

 

התוכנית הוצגה אתמול (רביעי) בביתה של הבעלים אלונה ברקת בנוכחות נציגי השחקנים מיגל ויטור, בן שהר, לואי טהא, בן ביטון ומרואן קבהא. בתום השיחה התבקשו החמישה להעביר את המתווה לחבריהם ולהחזיר את תשובתם למהלך עד יום ראשון.

 

אלונה ברקת על הדשא (צילום: עוז מועלם)
השחקנים צריכים להשיב עד יום ראשון. ברקת(צילום: עוז מועלם)

 

הפגישה הסתיימה באווירה טובה ואנשי המועדון שנכחו בה מלבד ברקת יצאו ממנה בתחושה שהשחקנים הבינו את הרקע למהלך ושהוא יתקבל בצער אך בהבנה. חלק מהשחקנים לא אהבו את העובדה שמיד בתום הפגישה ועוד לפני שהעבירו את תשובתם, כבר הועברה התוכנית בהודעה רשמית לאמצעי התקשורת, מה שגרם לכך שמופעל עליהם לחץ כבד מאוהדים להסכים למתווה. בטרם החזירו תשובה, חלק מהשחקנים ביקשו להתייעץ עם עורכי הדין של ארגון השחקנים, עורכי דין פרטיים, בני משפחתם וסוכניהם.

 

בכל מקרה, במידה שהתוכנית לא תתקבל בהבנה על ידי השחקנים, מציינים במועדון שתהיה זאת פגיעה מורלית קשה בברקת, אך מעבר לכך היא תיאלץ לספוג הפסד כלכלי נוסף של כ-25 מיליון שקלים שתצטרך להשקיע מכיסה, מעבר ל-20 מיליון השקלים שהיא תידרש להשקיע בעונה הבאה.

 

במקרה שכזה יגיע סך ההשקעה שלה בקבוצה בעונה הבאה ל-45 מיליון שקלים, סכום שמעולם לא נדרש ממנה להשקיע בעונה אחת במועדון. "אם זה אכן יהיה המצב שחקנים רבים ייאלצו לעזוב. לא תהיה ברירה אחרת ואת זה כולם צריכים להבין", הסביר בכיר במועדון. עם זאת, בב"ש מבהירים שברקת לא מתכוונת למכור את המועדון בשום תרחיש.

 

 יש לציין שלכל השחקנים חוזים לעונה הבאה מלבד הזרים: ז'וסואה, אלטון אקולסטה ודויד סימאו, שעליהם יש למועדון אופציה לעונה הבאה. במידה שהם לא יסכימו לקיצוץ, הם לא ימשיכו במועדון.


פורסם לראשונה 26/03/2020 09:16

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הרצל יוסף
אלונה ברקת
צילום: הרצל יוסף
מומלצים