שתף קטע נבחר

שחקני מכבי ת"א נגד הקיצוץ: "לא נחתום על זה"

במועדון הגישו לשחקנים הצעה לקצץ 40 אחוז משכרם, אך הם צפויים לסרב: "אין סיכוי שנסכים, תיאמנו בינינו הכל, אנחנו מאורגנים". בקבוצה נערכים לתקציב רזה בעונה הבאה

שחקנים בכירים במכבי ת"א הבהירו כי יסרבו לדרישת המועדון לקצץ 40 אחוז משכרם בשל משבר הקורונה.

 

שחקנים במכבי היו מודעים כי בשלב מסוים תגיע הגזרה שלהם מקנדה לקצץ בשכר, לפחות בשלוש המשכורות האחרונות של העונה, ממרץ ועד מאי, אולם הם הופתעו שקיבלו את המסרים כי מדובר יהיה בקיצוץ משמעותי.

 

מכבי תל אביב מאוכזבת (צילום: ראובן שוורץ)
"גם קיצוץ של 20 אחוז הוא משמעותי". השחקנים נגד החלטת ההנהלה(צילום: ראובן שוורץ)

 

"אין סיכוי שנסכים לקיצוץ כזה", אמרו שחקנים בכירים במכבי. "דיברנו בינינו ואנחנו נהיה מוכנים לקצץ לכל היותר עשרים אחוז וגם זה משמעותי. יש לנו משכנתאות, התחייבויות".

 

בחלק מהמקרים מדובר בחוזים שמבוססים על הישגיות, כלומר על השגת נקודות, ולכן שחקנים במכבי מבהירים: "אנחנו גם כך לא מקבלים הרבה זמן כספים על השגת נקודות כי אין משחקי ליגה, אז עכשיו עוד רוצים לקצץ? מדברים כרגע עם הקפטן שרן ייני מה יהיה גובה הפיצוי ואיך זה יעבוד, אבל בכל מקרה אנחנו לא נקבל קיצוצים גבוהים, לא נחתום על זה".

 

שחקן נוסף במכבי הבהיר: "גם אם שחקנים יצטרכו שלא להגיע לאימונים או לא ימשיכו בעונה הבאה ויש כמה שמסיימים חוזים לא נסכים להורדה של יותר מעשרים עד שלושים אחוז. תיאמנו בינינו הכל, אנחנו מאורגנים".

 

שחקני מכבי תל אביב חוגגים (צילום: עוז מועלם)
"תיאמנו הכל בינינו". שחקני מכבי ת"א(צילום: עוז מועלם)

 

במכבי יש גם מספר שחקנים שמסיימים חוזים בקיץ הקרוב כמו צ'יקו אופואדו, שגמר את העונה ולא ימשיך במכבי, אייל גולסה, איתי שכטר, אבי ריקן ואחרים, ולא ידוע כיצד ינהגו בהם, מה שברור כי במידה שחוזיהם יחודשו הם יהיו בסכומים מופחתים.

 

במכבי בכלל נערכים לקראת תקציב רזה הרבה יותר בעונה הבאה בשל הקורונה, וזאת עוד לפני ההתמודדות עם מגבלות הפיירפליי שעדיין מטילות צל על המועדון, ולכן תקציב 120 מיליון השקלים יצומצם משמעותית. מה שאומר בין היתר כי שכר השחקנים יקוצץ גם בעונה הבאה והחוזים החדשים כבר לא יהיו גבוהים כבעבר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
שחקני מכבי ת"א
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים