שתף קטע נבחר

צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

שיא בספרד: 769 מתו מקורונה ביממה, 64 אלף אובחנו עד כה

ממדי ההידבקות בספרד ממשיכים להדאיג מאוד. מספר המתים עלה ל-4,858 בני אדם

 

 

מספר המתים מקורונה בספרד שבר שיא יומי. 769 מתו מהנגיף ביממה האחרונה במדינה ומספר הקורבנות הכולל הגיע ל-4,858 בני אדם. מספר הנדבקים בספרד עלה מכ-56 אלף לכ-64 אלף.

 

התפשטות הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet

 

אתמול בצהריים ספרד הודיעה כי 655 בני אדם מתו בשטחה מנגיף הקורונה בתוך יממה. שלשום מספר המתים היומי על 738 ומספר הנדבקים היומי על פחות מ-8,000.

ספרד ברצלונה בית חולים נגיף קורונה (צילום: EPA)
בתי החולים כורעים תחת הנטל(צילום: EPA)

ספרד מדריד רופאים מגיבים ל מחיאות כפיים של אזרחים נגיף קורונה (צילום:  EPA )
רופאים במדריד מגיבים למחיאות כפיים של אזרחים(צילום: EPA )

 

המספרים הקשים מספרד מתפרסמים לאחר שאמש ארצות הברית עקפה את סין ואיטליה במספר הנדבקים בנגיף הקורונה. לפי "ניו יורק טיימס", עד כה נדבקו בקורונה 83,329 בני אדם בארה"ב ולפחות 1,222 מתו מהנגיף. לפי דיווחים בארה"ב, רק ביממה האחרונה נוספו יותר מ-13 אלף חולים חדשים למניין. בעקבות העדכון מספר הנדבקים בנגיף הקורונה בארה"ב הוא הגבוה ביותר בעולם. באיטליה, שבה מספר המתים הוא הגבוה ביותר ועומד על 8,165, נדבקו עד כה 80,539 בני אדם.

 

בסין, שבה התפרץ הנגיף בסוף השנה שעברה, נדבקו עד כה 81,340 איש ו-3,292 מתו. אחרי סגר ממושך באזורים רבים במדינה הצליחה לסין לעצור את התפשטות הנגיף, וברחבי המדינה חוזרים בהדרגה לשגרה. במקביל ממשיכה בייג'ינג לנקוט צעדים שימנעו התפשטות נוספת של הנגיף: אתמול הודיעה סין שמסוף השבוע היא תאסור על אזרחים זרים להיכנס למדינה.

 

  

 

גרמניה עדכנה אתמול בבוקר כי מספר המתים בתחומה עלה בתוך יממה ב-50 בני אדם והגיע ל-198. מספר הנדבקים הכללי עלה ב-4,995 בני אדם והגיע ל-36,508. בשבועיים האחרונים, על רקע הטרגדיות באיטליה ובספרד, תהו רבים בעולם כיצד שיעור התמותה בגרמניה נמוך כל כך. לאורך רוב השבועיים האלה נע שיעור התמותה שם סביב 0.3% מכלל הנדבקים, בעוד בספרד הוא עומד על יותר מ-6% ובאיטליה על יותר מ-9%. הממוצע העולמי הוא בין 3% ל-4%.

 

אתמול קרא דובר משרד הבריאות של גרמניה שלא להתרשם מהמספרים יתר על המידה, אלא לזכור שהמגפה בגרמניה עדיין בראשיתה. כסיבות אפשריות לשיעור התמותה הנמוך עד כה הזכיר את החלטת גרמניה לערוך בדיקות לחשודים כנשאים של הנגיף כבר בשלב מוקדם מאוד של ההתפרצות ואת הגורם הדמוגרפי – הגיל הממוצע של החולים שאותרו עד כה בגרמניה צעיר יחסית. הרשויות בגרמניה מציינות לחיוב גם את המספר העצום של בדיקות הקורונה שהן עורכות כעת לאזרחים, 500,000 בשבוע לדבריהן.

 

יותר מ-22 אלף בני אדם מתו מנגיף הקורונה ברחבי העולם. יותר מחצי מיליון איש נדבקו ב-200 מדינות וטריטוריות. שלושה מיליארד איש נמצאים בסגר ברחבי העולם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
ספרד כורעת תחת משבר הקורונה
צילום: EPA
מומלצים