שתף קטע נבחר

צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

המשטרה על הלוויה ההמונית בבני ברק: "רצינו למנוע עימותים"

במשטרה מנסים להסביר מדוע לא אכפו את התקנות לשעת חירום בבני ברק: "העיקרון המוביל במקרה זה היה סיום מהיר של הלוויה". השר גלעד ארדן זימן דיון דחוף עם פיקוד המשטרה: "אירוע חמור ביותר ומסכן חיים"

 

 

 

 

כך זה נראה בהלוויה ()
הלילה בבני ברק

המשטרה מודה הבוקר (יום א') כי לא אכפה את התקנות לשעת חירום בעת הלוויה ההמונית שנערכה הלילה בבני ברק, וטוענת כי "העיקרון המוביל במקרה זה היה סיום מהיר של הלוויה ומניעת עימותים והתקהלויות גדולות בהרבה שהיו מסלימים את המצב". השר לביטחון הפנים גלעד ארדן זימן דיון דחוף עם פיקוד המשטרה בנושא האכיפה במגזר החרדי.

 

 

ההלוויה בבני ברק - בניגו לתקנות ()
ארדן זימן דיון דחוף בנושא האכיפה במגזר החרדי

כך זה נראה בהלוויה ()

מהמשטרה נמסר כי "רוב אזרחי ישראל על כל גווניהם, כולל במגזר החרדי, הפנימו את ההנחיות ונשמעים אליהן. באשר להלוויה שנערכה הלילה בבני ברק, נציין כי הטיפול באירועים מסוג זה הינו מורכב ונדרש להפעיל שיקול דעת מפקדים וניהול סיכונים בשטח, כשהעיקרון המוביל במקרה זה היה סיום מהיר של הלוויה ומניעת עימותים והתקהלויות גדולות בהרבה שהיו מסלימים את המצב".

 

יש לכם מה לספר לנו על הקורונה? מידע שטרם נחשף? סרטונים או תמונות? כתבו למייל האדום

 

עוד אמרו במשטרה כי "בימי שגרה משתתפים אלפי אנשים בהלוויות מסוג זה, ואילו להלוויה הזו הגיעו מאות אזרחים בלבד, מיעוט יחסי של משתתפים במקרה זה אינו מקרי והוא נבע, בין היתר, משיחות מקדימות, הודעות כריזה לציבור ופעילות משטרתית במקום. גם המשתתפים שכן בחרו להגיע להלוויה היו מודעים להנחיות וטוב היה אם היו נשמעים להם ונמנעים מלהגיע. יחד עם זאת לאור הפרת ההנחיות וכיאה לארגון לומד, נפיק לקחים למניעת הישנות מצבים דומים".

 

התפרצות הקורונה - עדכונים שוטפים ב-ynet :

עלה ל-3,865 מספר חולי הקורונה המאובחנים בישראל, 66 במצב קשה

מסתמן: הממשלה תעניק חבילת סיוע של 80 מיליארד שקל למשק

ישראל: יותר מ-920 אלף דורשי עבודה, 22% אבטלה

נערכים לסגר מיום שני: "לשלושה שבועות, עד אחרי פסח" 

בני ברק: 400 איש בהלוויה באישון לילה - המשטרה לא אכפה

  

ניצב משנה שלומי שגיא, קצין אג"מ במחוז תל אביב, התייחס להתנהלות המשטרה בראיון לאולפן ynet: "הלוויה תוכננה לעשר בלילה והתחילה הרבה יותר מאוחר כמעט לקראת חצות. המארגנים בעצמם כרזו ברחובות לשמור על מרחקים של שני מטר וברוב המקרים זה קרה. היו מספר מקבצים שכשהרכב לוויות הגיע ירדו אנשים לרחוב. כוחות משטרה שהגיעו למקום כרזו להם ומהר מאוד העסק התפזר.

 

"אנחנו מפיקים לקחים מהאירוע אבל צריכים לקחת בחשבון שבלוויה לפני שנתיים היו מעל 200 אלף איש", הוסיף נצ"מ שגיא. "אז יש שיקול דעת של מפקדים בשטח אם לעצור לוויה כזאת ולהתחיל מעצרים, ואלפי אנשים היו יורדים מהבתים כי אם רב לא יובא לקבורה תהיה קריעה בעיר. לכן היה שיקול דעת של המפקד בשטח לפזר אותם עם מגפונים".

 

השר לביטחון הפנים הגיב כאמור בחריפות לאירוע: "קיום ההלוויה ההמונית בבני ברק הוא אירוע חמור ביותר ומסכן חיים שפוגע בציבור. אני דורש ממשטרת ישראל אכיפה נחושה ושוויונית של הנחיות משרד הבריאות בכל חלקי המדינה, ללא שום חריגים. רובו המכריע של הציבור החרדי מבין ומקיים את הנחיות משרד הבריאות ועל המשטרה לעשות כל הנדרש כדי למנוע מחלקים קיצוניים בציבור לסכן את חיי הכלל".

 

עיריית בני ברק פרסמה הודעה שבה הדגישה כי לראש העיר אברהם רובינשטיין לא היה חלק בארגון ההלוויה: "ראש העיר מעולם לא ארגן ולא יזם כל אירוע".

  

 

 

מתפללים במודיעין עוכבו לחקירה, דו"חות חולקו בירושלים

המשטרה עיכבה לחקירה שבעה מתפללים המשתייכים לפלג הירושלמי, לאחר שהתפללו הבוקר בבית כנסת במודיעין עילית. לפני שעוכבו, הם נדרשו מספר פעמים לפנות את בית הכנסת - וסירבו להתפזר. במקום שהו ב-30 מתפללים.

 

בירושלים חולקו דו"חות למתפללים שהפרו את צו הבריאות כשפתחו בית כנסת בשכונת הר חומה, וקיימו תפילה בהשתתפות עשרות בני אדם - מעל לכמות המותרת. השוטרים פיזרו את המשתתפים, ובצאת השבת ניתנו כאמור דו"חות למפרי הצו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים