שתף קטע נבחר

צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

הדבקה נוספת בבית אבות: דיירת ועובדת חלו בקורונה

בית האבות "עד 120" בראשון לציון עדכן את המשפחות על אודות הידבקותן של אחת מהדיירים ועובדת ניקיון בנגיף. קרובי דיירים: "לא בדקו אותם, כולם ימותו"

 

"אחרי ירושלים ואחרי באר שבע, עדיין לא בודקים". דיירת ועובדת ניקיון מבית האבות "עד 120" בראשון לציון נדבקו בנגיף קורונה. בהודעה שנמסרה אתמול (יום א') לבני משפחות הדיירים נכתב: "הבוקר קיבלנו עדכון מבית חולים אסף הרופא שמטופלת שהתה במחלקה התומכת בבית, והועברה על ידינו לפני יומיים לאשפוז בבית החולים לקתה בווירוס הקורונה. היא מטופלת בהתאם בבית החולים".

 

יש לכם מה לספר לנו על הקורונה? מידע שטרם נחשף? סרטונים או תמונות? כתבו למייל האדום

 

עוד נכתב בהודעה:"לפי הנחיית משרד הבריאות ומד"א התחלנו בבדיקות מדוקדקות של כל מי שבא במגע עם החולה. מצאנו שעובדת חשה אף היא שלא בטוב ועל פי דרישתנו ובתיווך שלנו היא הועברה לבית החולים קפלן".

 

הבוקר קיבלו בני משפחות הדיירים הודעה שלפיה גם אותה עובדת, המשמשת עובדת ניקיון, נמצאה חיובית לנגיף. "אנו מבינים את החשש הטבעי של כולכם מאירועים שכאלה ולכן חשוב לנו לעדכן אתכם שאנחנו פועלים באופן המחמיר והמדוקדק כדי לעצור ולמנוע הדבקות של דיירים ואנשי צוות".

 

בית אבות עד 120 (צילום: שמוליק דודפור)
בית האבות "עד 120", הבוקר(צילום: שמוליק דודפור)

ואולם, כמה מבני המשפחה של דיירי בית האבות טוענים כי לא קיבלו תשובות באשר לקרובים וכי משרד הבריאות עד כה לא בדק את יתר הדיירים ועובדי המקום. "אמרו לנו שלא מאשרים בדיקות במשרד הבריאות אלא לאנשים שיש להם תסמינים אפידמיולוגיים. אנחנו מבינים שנלקחו 17 דגימות מתוך כ-60 דיירים שגרים שם ועוד 40 אנשי צוות.

 

"אנחנו דואגים לבני המשפחה שלנו ומפחדים שזו תהיה שריפה בשדה קוצים. משרד הבריאות לא נותן טיפול מיוחד לבתי האבות. כולם ימותו ואנחנו דואגים להם. אחרי

ירושלים ובאר שבע - גם לא בודקים".

 

 

החשש להידבקות המונית בבתי אבות נשמע בימים האחרונים במוסדות גריאטריים אחרים: בבית האבות משען בבאר שבע עלה אתמול ל-11 מספר החולים בקורונה. מדובר בשישה דיירים וחמישה אנשי צוות שנושאים את הנגיף, לאחר שדייר במקום, אברהם ארושס (93), מת מסיבוכי המחלה.

 

במקביל, שלושה דיירים בבית האבות "מגדל נופים" בירושלים נפטרו מסיכובי המחלה. אתמול הודיע משרד הבריאות כי הבדיקות של מירב השוהים בבית הדיור המוגן חזרו שליליות לנגיף קורונה. בסוף השבוע האחרון נלקחו בדיקות מ-166 בני אדם – דיירים, מטפלים ומטפלות במקום. 141 בדיקות חזרו שליליות ובדיקה אחת נוספת טרם אובחנה סופית. במקביל, 24 בדיקות נוספות למטפלות במקום עדיין ממתינות לתשובה.

 

שרשרת ההידבקויות בבית הדיור המוגן החלה לאחר שעובדת סוציאלית שלא ידעה כי נדבקה הגיעה למקום העבודה. היא אובחנה ופונתה לבית החולים, אך הדביקה לפחות 10 עובדים ודיירים בבית הדיור המוגן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שמוליק דודפור
בית האבות "עד 120"
צילום: שמוליק דודפור
מומלצים