שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  אחרי הפגישה עם ברקת: שחקני ב"ש אופטימיים

  לאחר שחתמו על קיצוץ של 50 אחוז משכרם, מקורבים לצדדים הצליחו לארגן פגישה כדי לדון בהמשך המהלכים. נכון לעכשיו, החלטת הבעלים לעזוב לא השתנתה. הנאמן עו"ד יצחק יונגר התייעץ עם ברקת לפני שהושג הסכם

  לאחר ששחקני הפועל באר שבע הסכימו לקצץ 50 אחוז משכרם והושג הסכם עם הנאמן עו"ד יצחק יונגר, הם הגיעו לביתה של הבעלים אלונה ברקת בתל אביב וקיימו פגישה שאורגנה על ידי נציגי האוהדים. מטרה הפגישה הייתה כדי לדון בהמשך המהלכים כאשר לא ברור אם בכוונתה של ברקת לשקול חזרה לקבוצה אחרי שהחליטה לעזוב את המועדון רק בתחילת השבוע.

   

  נכון לעכשיו ההחלטה של הבעלים לא השתנתה, אך השחקנים מקווים שזהו צעד ראשון בדרך לחזרתה למועדון. הפעם האחרונה בה ברקת והשחקנים נפגשו הייתה ביום חמישי הקודם, אז הבעלים הציגה בפניהם את המתווה שלה לקיצוץ שכרם עד לתום העונה הבאה. לאחר מכן סירבה להיפגש איתם.

   

  אלונה ברקת (צילום: ראובן שוורץ)
  אלונה ברקת(צילום: ראובן שוורץ)

   

  מוקדם יותר היום נערכה פגישה בין נציגי השחקנים ליונגר, ממנה יצאו שני הצדדים בתחושת ניצחון. על פניו, ידו של עו"ד יונגר הייתה על העליונה, שכן כל שחקני הקבוצה הסכימו לחתום על קיצוץ של 50 אחוז משכרם עד לתום חודש מאי, המועד המקורי בו הייתה אמורה להסתיים העונה.

   

  זאת גם הייתה ההצעה הראשונית לשחקנים מיד עם פתיחת הפגישה, בה הוא הצהיר שאם השחקנים יסרבו הם יצאו מיד לחל"ת ולא יקבלו כלל את שכרם. עו"ד רועי רוזן, שנשכר על ידי השחקנים כדי לייצגם, הבהיר ליונגר שאם השחקנים יצאו על ידו לחל"ת, מבחינה משפטית הם מסיימים את דרכם במועדון וכל אחד מהם יהיה רשאי לעבור ללא תמורה לקבוצה אחרת. בכך למעשה תתפרק הקבוצה מנכסיה הכלכליים המשמעותיים ביותר. השחקנים, לעומת זאת, באו עם הצעה משלהם: לקצץ 35 אחוזים משכרם עד סוף המועד המקורי של העונה ושני אחוז נוספים משכרם הם יעבירו כתרומה לקהילה. בכך הציעו השחקנים ש-37 אחוז משכרם הצפוי יקוצץ.

   

  אלונה ברקת על הדשא (צילום: עוז מועלם)
  פניית פרסה? תלוי את מי שואלים. ברקת ושקני ב"ש(צילום: עוז מועלם)

   

  בסופו של דבר, כאמור, שני הצדדים הרגישו שהמתווה שלהם הוא שהוביל להסכם והאמת היא שהם די צודקים. במסגרת ההסכם עליו סוכם יקבלו השחקנים מחצית משכר חודש מרץ. כזכור, עד אמצע מרץ השחקנים התאמנו כרגיל במסגרת הקבוצתית ולכן סוכם שעד אמצע החודש הם יקבלו את מלוא שכרם. על שאר מחצית החודש הם יקבלו מחצית משכרם ובסך הכל המשכורת תהיה קטנה ב-24 אחוז משכרם ואחוז נוסף הם יתרמו לקהילה. בנוגע לחודשים אפריל ומאי, הוסכם שישולם להם 48 אחוזים משכרם ושני אחוזים נוספים יועברו על ידם כתרומה. בסך הכל, בפועל, ממשכורות החודשים מרץ, אפריל ומאי, יפחיתו השחקנים 37.5 אחוז משכרם וכך כל צד מרגיש שהמתווה שהוא הציע התקבל.

   

  השחקנים יצאו מעודדים מאוד לאחר השגת ההסכם ולראשונה מאז המשבר הגדול בסיומו החליטה אלונה ברקת לעזוב. הם הרשו לעצמם להתבטא ברשתות החברתיות ופרסמו כולם הודעה זהה. גם אתמול אוהדים צירפו אותם לקבוצות וואטסאפ, בהן קיללו ואיימו עליהם. אחד מהאוהדים בקבוצות הללו אמר: "אנחנו מצרפים אותם ואומרים להם את מה שאנחנו חושבים. הם לא מגיבים, יוצאים מהקבוצות, אבל אנחנו מחזירים אותם. הם לא יברחו ולא יתעלמו מאיתנו".

   

  עו
  התייעץ עם אלונה? עו"ד יונגר(צילום: פרטי)

   

  המו"מ התנהל אתמול בין השחקנים לעו"ד יונגר, אך מבחינת השחקנים הוא היה רק המתווך. במהלך הפגישה קיים יונגר מספר פעמים התייעצויות טלפוניות. "אין לנו בכלל ספק שהוא דיבר עם אלונה והיא זאת שהסכימה למתווה שהצענו", אמרו שחקנים. אגב, הקשר הפורטוגלי ז'וסואה, שסירב להיעזר בשירותים של העו"ד של השחקנים, הסכים גם הוא לקיצוץ זאת לאחר שיחה שערך עו"ד יונגר עם סוכנו.


  פורסם לראשונה 31/03/2020 07:59

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: הרצל יוסף
  אלונה ברקת
  צילום: הרצל יוסף
  מומלצים