שתף קטע נבחר

צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

"נאצים, נאצים". מטר קללות מהמרפסות בבית שמש | שוטרים תיעדו

כוח משטרה שהגיע לשכונות חרדיות בעיר כדי לאכוף את ההנחיות למניעת התפשטות מגפת הקורונה, צילם את הקללות שהושמעו כלפיו ממבוגרים וילדים שעמדו על המרפסות. מדובר בחברי פלגים קיצוניים ואנטי-ציוניים

 

 

"נאצים", "נאצים", "נאצים" – ועד פעם "נאצים": כוח משטרה שערך היום (ג') סיור רכוב בשכונות החרדיות בבית שמש, במסגרת המאמצים לאכוף את הנחיות הממשלה למניעת התפשטות נגיף הקורונה, ספג קללות וקריאות נאצה מפי מבוגרים וילדים שעמדו במרפסות הבתים. שוטר שתיעד את מפגן השנאה מתוך הניידת, העיר בציניות: "אחלה ברכות קיבלתי".

 

מאות שוטרים מיחידת לה"ב 433 מתגברים בימים האחרונים את תחנות השטח, בעיקר בריכוזי הציבור החרדי, כאשר המשימה מתמקדת בהסברה של הכללים שקבע משרד הבריאות ובאכיפתם במקרים של התקהלויות. אחת המטרות היא הפגנת נוכחות ובולטות בשטח של הכוחות על מנת ליצור הרתעה.

 

בסרטון שצילם השוטר לא נראה דבר מה העשוי להתגרות בתושבים ולהסביר את ההתפרצות כלפיו. הרכב נסע על הכביש הרחק מהבתים שמהם נשמעו הקריאות, אך הוא זכה בכל זאת לקבלת הפנים הצוננת. ככל הנראה מדובר בחרדים קיצוניים מהפלגים האנטי-ציוניים, ששנאתם למדינה ולסמליה, ובהם המשטרה, חזקה מהחשש מקורונה.

 

מתוך הסרטון שצילם השוטר:

קריאות גנאי לשוטרים אשר אוכפים את הנחיות משרד הבריאות בבית שמש ()

קריאות גנאי לשוטרים אשר אוכפים את הנחיות משרד הבריאות בבית שמש ()

 

 

 

 

 

בתחילת השבוע נרשמו עימותים במאה שערים בירושלים, כששוטרים הגיעו לאכוף את צווי משרד הבריאות, ופשטו על עשרות בתי כנסת, בהם גם בית הכנסת המרכזי של חסידות סאטמר. ארבעה תושבים נעצרו ועוכבו לחקירה בעקבות תקיפת שוטרים וצוות מד"א.

 

במהלך הפעילות היו עימותים ברחבי השכונה בין צעירים לשוטרים, שהשתמשו ברימוני הלם כדי לפזר התקהלויות. מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון ידיד הגיע לשכונה בעצמו כדי לסייע, והוא ושוטריו זכו לקריאות "נאצים" מהתושבים, שחלקם אף יידו אבנים.

 

מנגד, אווירה שונה נרשמה בבני ברק, כשעשרות חיילים מפיקוד העורף הגיעו לחלק סלי מזון למשפחות נזקקות ולקשישים המתקשים לצאת מבתיהם ולערוך קניות בימים אלה.

 

המשתתפים, חניכי קורס מ"כים וצוערי קורס הקצינים מפלוגת החילוץ וההצלה, עבדו בשיתוף פעולה עם עיריית בני ברק ורשויות הרווחה, המכירות את צרכי התושבים ויודעות להכווין את החיילים למשימה המתאימה לאופי העיר. הם סייעו באריזה של מנות מזון וחלוקתם מדלת לדלת, וכן בפעילות נוספת בקרב דיירי בתי האבות. 

 


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים