שתף קטע נבחר

צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

קרובת התאומים שאמם מתה מקורונה: "הם כל כך חיכו לה - וישר הבינו"

עם ישראל התרגש מסיפורם הטרגי של התאומים בני הארבע, שאמם תמר לוי-פרץ נפטרה מקורונה בגיל 49, ובתוך פחות מ-24 שעות תרם 1.8 מיליון שקלים כדי לסייע בגידולם. אחייניתה מספרת על הכאב הרב: "מנגבים את הדמעות וקמים בשבילם"

 

 

היעד המקורי היה לגייס את הסכום בתוך 30 יום - אך הוא הושלם בתוך פחות מ-24 שעות: נכון לשעות הצהריים (ד') תרמו הישראלים יותר מ-1.8 מיליון שקלים לטובת התאומים בני הארבע, ילדיה של תמר לוי-פרץ (49) מלוד, שמתה בלילה שבין שני לשלישי מסיבוכי נגיף הקורונה שבו נדבקה. אביהם של הילדים, שמעון, עמו נאבקה תמר במשך שנים כדי להביא ילדים לעולם, נפטר חודשים אחרי לידתם – וכדי לסייע בגידולם נפתחה היוזמה בפלטפורמת jgive לגיוס תרומות.

 

"אני חושבת שזה מטורף לראות איך עם ישראל התגייס לזה, כמה אהבה אנחנו מקבלים וכמה רוצים לעזור לילדים האלה", אמרה אחייניתה של לוי-פרץ, מור סמדג'ה מוצאפי, בראיון לאולפן ynet. היא הודתה לכל אלו שתרמו וכן ליאיר רביבו, ראש העיר לוד שבו התגוררה לוי-פרץ, שהיה מבין יוזמי מבצע ההתרמה. "זה לא מובן מאליו", אמרה.

התאומים של תמר פרץ לוי (באדיבות המשפחה )
"הם ישר הבינו". התאומים של תמר לוי-פרץ(באדיבות המשפחה )

תמר פרץ לוי ()
תמר לוי פרץ, נפטרה מהנגיף בגיל 49

מוצאפי סיפרה על הטרגדיה הקשה שנפלה על המשפחה. "התחושה היא בעיקר איך אנחנו מתעוררים מהסיוט הזה ומנסים לייצר מציאות שתאפשר לילדים האלה שגרה ואושר, כי הם באמת אלה שמחזיקים אותנו".

 

היא סיפרה שכאשר שמעון, אביהם של הילדים, הלך לעולמו כשהיו בני שבעה חודשים, אמם תמר אמרה: "אין לי אפשרות, אני לא יכולה להיות מפורקת, אני חייבת להרים את עצמי בשביל להיות שם בשביל הילדים האלה". לדברי האחיינית, "באיזשהו מקום אנחנו עושים את אותו הדבר, אנחנו מנגבים את הדמעות וקמים בשבילם".

 

- מה אמרתם להם?

"אתמול לקחנו את הזמן עד שסיפרנו להם, התייעצנו עם גורמי מקצוע, עם הגננת, עם גורמים מהעירייה, אני מחנכת במקצועי והתייעצתי גם סביב בית הספר והבנו שעדיף שנספר להם את זה בסביבה הטבעית שלהם".

התאומים של תמר פרץ לוי (באדיבות המשפחה )
"המשפחה עוטפת אותם". מחופשים בפורים(באדיבות המשפחה )

התאומים של תמר פרץ לוי (באדיבות המשפחה )
(באדיבות המשפחה )
 

בשלושת השבועות האחרונים, היא ציינה, התאומים התגוררו בבית דודיהם, והם אלו שסיפרו להם על מות אמם. "בחרנו בדוד ודודה שתהיה להם דמות אימהית ואבהית, לא הסתרנו מהם כלום. לאורך כל הדרך והשבוע האחרון אמרנו להם שאמא לא מרגישה טוב. הם שאלו גם למה יש חולים שנשארים בבית ויש כאלו שהולכים לבית החולים, והסברנו שכל אחד מקבל את זה אחרת ושנותנים לה את הטיפול הכי טוב ושאנחנו מתפללים בשבילה".

 

היא הוסיפה כי "הם כל כך חיכו לה, הם כתבו לה ברכות כל יום וקישטו וציירו ויש הודעות קוליות ששמרנו כל יום איך הם מברכים אותה בבוקר ומחכים לה. הסברנו להם אתמול בערב, 'אתם זוכרים שאמא חולה ומטפלים בה', והסברנו להם שלצערנו אמא עלתה לשמיים ושהיא תשמור עליהם מלמעלה, הם ישר הבינו. את צמד המילים הזה, 'עלתה לשמיים', הם מכירים מאבא".

 

"אנחנו משפחה מלוכדת ומאוחדת", הדגישה אחייניתה של תמר. "מדובר פה בשמונה אחים והרבה אחיינים שגדלו לידיים של תמר וכולנו מתגייסים להחזיר את החינוך שאנחנו קיבלנו ממנה אל הילדים שלה – ולא יחסר להם דבר. הם יקבלו הכול והם עטופים, וכבר הלילה הם ישנו מחובקים לדודים שלי ולמשפחה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות המשפחה
"מנגבים את הדמעות וקמים בשבילם". התאומים של תמר
באדיבות המשפחה
מומלצים