שתף קטע נבחר

צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

"לכו מפה רוצחים": הקיצונים הפעילו בית כנסת - החרדים הזעיקו משטרה

אנשי "הפלג הירושלמי" ממשיכים להפר את הנחיות הממשלה, אך תושבים חרדים בבני ברק לא עוברים לסדר היום. שכן חרדי של בית כנסת פעיל תיעד עימות עם אחד מרבני במקום, שזעק לעברו כינויי גנאי. "אני אלשין עליך עשר פעמים", אמר השכן - והזעיק את המשטרה: "הם מסכנים את הציבור כולו"

 

עימותים בבני ברק – תושבים לא מוכנים עוד להשלים עם הקיצוניים שמפירים את ההנחיות: בבית כנסת ברחוב דסלר בעיר נכנסו הבוקר (ד') כמה עשרות צעירים, אנשי "הפלג הירושלמי", כדי להתפלל וללמוד - בניגוד להנחיות משרד הבריאות. אך שלא כבעבר, בהתאם להוראת הרבנים הבכירים, מנהיגי הציבור בבני ברק וראש העיר - תושבים דיווחו על כך למשטרה והביאו להתפזרותם.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >> 

 

אחד הדיירים המתגורר בסמוך לבית הכנסת בבניין ממול צילם את מפרי החוק כשהם יוצאים בית הכנסת, ונזף באחד הרבנים במקום, שכינה אותו "לו מוייסר".עימות מילולי חריף התפתח במקום, המלמד על שינוי התודעה בקרב כלל האוכלוסייה מול הקיצונים.

 

קראו עוד בערוץ היהדות:

 

"לכו מפה, רוצחים", זעק השכן לעבר אחד מאנשי "הפלג". "אתה רוצח. אני אלשין עליך 10 פעמים. אני אתקשר למשטרה. כל פעם מהיום - אני מתקשר למשטרה". על הכינוי "מוסר", המכוון למי שמלשין על יהודים לשלטונות עוינים, ענה האיש: "אני מוייסר בבני ברק. אתה רוצח. חסר אחריות, זה מה שאתה. אתה פושע נבלה שמכניס ילדים למניין".

 

"לא אכפת לי שיקראו לי מוייסר"

מצלם הסרטון, יהודה - בעצמו חרדי - לא חושש. "בתורה הערך חשוב ביותר זה ערך החיים, כי כתוב 'וחי בהם'. החיים זה מעל הכול", הוא אומר ל-ynet. "לא אכפת לי שיקראו לי 'מוייסר'. אני נמצא כבר בבית שלושה שבועות, והם מסכנים את האישה שלהם, הילדים שלהם ואת הציבור כולו. אני שכן שלהם, ואני יודע שאפגוש אותם בעתיד ברחוב. אז מה?"

 

  ()
האירוע הסתיים במעצר

 

יהודה מבחין בין מרבית תושבי בני ברק החרדים - לקבוצת הקיצוניים מפרי החוק. לדבריו, בתחילת הטיפול בקורונה, הייתה בעיית הסברה קשה במגזר החרדי, שהביאה לתחלואה הנוכחית בקרב הציבור החרדי: "בגלל שאין לרבים טלפונים חכמים, טלוויזיה ואינטרנט - לא הייתה במשך זמן מודעות לסכנה. אמרו: 'יש וירוס בשם קורונה באוויר, זה מסוכן. אל תסתובבו בחוץ. אל תלמדו, אל תתאספו, אל תלכו למקווה- ואנשים לא הבינו מה רוצים מהם.

 

"היום אנשים כבר יודעים שמסוכן להסתובב בחוץ בגלל הסברה שנעשתה ברחבי העיר", יהודה אומר. "אין אנשים ברחבות, זה הזוי. אבל יש את הקיצונים ששונאים את המדינה, ששונאים את כל מי שלא הם, והם ממשיכים להתקהל ולהתפלל במניין. אלה אותם אנשים שעושים הפגנות וזורקים אבנים על שוטרים, והם גם לא מתייחסים להוראות הרבנים שאמרו מפורש לא להתפלל במניין. הם לא סופרים אף אחד".

 

תקיפת שוטרים בירושלים

בשכונת מאה שערים בירושלים נערכו גם היום עימותים בין קיצונים מפרי חוק לשוטרים. לפחות שלושה נעצרו במהלך פעילות משטרתית בשכונות החרדיות בירושלים, כחלק מאכיפת התפשטות נגיף הקורונה, וחרדים תקפו שוטרים בקריאות גנאי, בין היתר "נאצים".

 

 

נתונים חדשים של מספר החולים לפי ערים מראים כי בזמן שבתל אביב, בראשון לציון, בפתח תקווה ובכמעט כל יתר הערים מספר הנדבקים עלה בפחות מ-15 ביחס לאתמול בבוקר, מספר הנדבקים בבני ברק עלה בלא פחות מ-159 איש. אלו הנתונים המלאים על חולים ומבודדים בכל יישוב ויישוב (בטבלת אקסל).

 

בית הכנסת בבני ברק ()
מפר החוק זעק על השכן

 

העיר עדיין במקום השני ברשימת הנדבקים מהנגיף, בעיקר עקב העובדה שגם בירושלים נמשכת העלייה המדאיגה והמהירה במספר החולים - עוד 131 ביממה האחרונה. בסך הכול, בירושלים 781 איש שנדבקו מקורונה, לעומת 730 בבני ברק.

 

סגן ראש העיר בני ברק, עו"ד גדליהו בן שמעון, שיבח הבוקר (ד') את המשטרה שלדבריו "נכנסה בכל הכוח כדי לעצור פורענים או אנשים שלא נשמעים למשרד הבריאות", אך קרא להימנע מהטלת סגר כולל על העיר – שבה כל נדבק שלישי נמצא חיובי לנגיף הקורונה. "סגר זה לא דבר יעיל למלחמה בקורונה. סגר זה טוב למחבלים, להבדיל אלפי הבדלות", אמר בן שמעון.

 

לדברי סגן ראש העיר, תושבי בני ברק נשמעים ברובם להנחיות. "אם יש אנשים שמפירים חוק וסדר על המשטרה לטפל בהם. אם נכנסת עכשיו קבוצת אנשים או נהגים שיכורים שלא ממושמעים לחוק זה תפקיד של העירייה? לא. זה תפקיד של המשטרה, אבל המילה סגר לא תיתן מענה לנגיף הקורונה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התושבים הלשינו - המשטרה עצרה
מומלצים