שתף קטע נבחר

יזמית תמ"א 38 לא הגיבה לתביעה - ותפצה זוג

בעלי דירה בבניין שעבר שדרוג טענו שהחברה לא עמדה בהתחייבויותיה כלפיהם, אבל היזמית לא הגישה כתב הגנה. היא תיאלץ לפצות ב-200 אלף ש'

בני זוג שבבעלותם דירה בבניין באשדוד שעבר תמ"א 38 הגישו בשנה שעברה תביעה נגד היזמית "נועה בנייה והשקעות" והבעלים שלה עקב הפרת התחייבויות לתקן ליקויים בדירה. הנתבעות לא הגישו כתב הגנה, ולאחרונה קיבל שופט השלום בעיר יהודה ליבליין את הבקשה למתן פסק דין בהיעדר הגנה: הוא פסק שעל הנתבעות לתקן את הליקויים ולשלם לזוג יותר מ-200 אלף שקל.

 

בני הזוג הם בעלים של שתי דירות בבניין: באחת הם מתגוררים והשנייה משמשת כמשרדו של הבעל. ב-2017 חתמו בעלי הדירות בבניין על הסכם תמ"א 38, ובמסגרת זו התחייבו היזמית ובעליה לבנות את דירת המשרד לפי דרישות בני הזוג.

 

בתביעה שהגישו השניים באוגוסט 2019 הם טענו שהיזמית לא קיימה את התחייבויותיה ובנתה את המשרד במידות לא נכונות. גם לאחר שהגישו נגדה תביעה והוסכם שתתקן את המשרד לפי ההסכם - היא לא עשתה זאת.

 

לפיכך דרשו בני הזוג להוציא צווי עשה שיחייבו את היזמית ובעליה לקיים את התחייבויותיהן ולתקן את כל הליקויים במשרד, וכן לפצות אותם על הנזקים השונים שנגרמו להם בעקבות ההתנהלות הקלוקלת.

אוי לא, המינוס חזר (צילום: Shutterstock)
אוי לא, המינוס חזר(צילום: Shutterstock)

ואולם, היזמית ובעלת המניות לא הגישו כתב הגנה אף שהתביעה נמסרה למזכירת החברה ולבעלים באופן אישי. בנסיבות אלה הגישו בני הזוג בקשה למתן פסק דין בהיעדר הגנה על סמך טענותיהם בלבד.

 

השופט לייבלין נענה לבקשה זו וקבע שאכן חלף המועד הקבוע בתקנות סדר הדין האזרחי להגשת כתבי ההגנה. בהתאם הוא קיבל את התביעה במלואה, וחייב את שתי הנתבעות בקיום מלוא התחייבויותיהן לפי פסקי הדין וההסכמות אליהן הגיעו עם התובעים בהליכים הקודמים.

 

כמו כן הוציא השופט צווים המחייבים את הנתבעות לתקן את הליקויים בדירת המשרד, לחבר אותה לרשתות החשמל והמים, ולשלם לתובעים 64 אלף שקל עבור אובדן דמי שכירות.

 

בנוסף, חויבו הנתבעות לפצות את בני הזוג ב-150 אלף שקל על עוגמת הנפש שנגרמה להם ולשלם להם 500 שקל על כל יום של איחור בביצוע ההתחייבויות. לכל הסכומים הללו יתווספו הוצאות משפט ושכר טרחת עו"ד בסך 20, אלף שקל.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Shutterstock
אילוסטרציה
צילום: Shutterstock
רעות פריד
עו"ד ינון פריד
רעות פריד
מומלצים