שתף קטע נבחר

צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

המשטרה חקרה תושב טייבה שהפר בידוד 3 פעמים בשבוע

המשטרה עיכבה לחקירה צעיר מטייבה לאחר שכבר נקנס בסכום כולל של עשרת אלפים שקל. הוא הסתתר במרכז רפואי בעיר. ראש העיר טייבה: "לצערי בחברה הערבית יש כאלו שמזלזלים בבידוד. צריך לפעול ביד קשה ואף להכניס לכלא"

 
 


 

 

 

הפר בידוד שוב ושוב - ועוכב לחקירה: המשטרה עיכבה לחקירה תושב טייבה (26) בחשד שהפר בפעם השלישית השבוע את חובת הבידוד שלו ולאחר שנקנס בשני דו"חות בסכום כולל של עשרת אלפים שקל. בטייבה נדבקו עד כה מהנגיף שישה בני אדם.

 

הערב ביצעו שוטרי השיטור העירוני בטייבה ביקורת נוספת לצעיר, שלישית במספר. עם הגיעם לביתו של המבודד, נמצא כי הוא אינו בבית והשוטרים החלו במאמצי חיפוש אחריו ברחבי טייבה.

 

 

 

תושב טייבה שוחרר מבידוד ()
המעצר של תושב טייבה שהפר בידוד

תושב טייבה שוחרר מבידוד ()

 

 

 

 

 

לאחר זמן קצר התברר לשוטרים כי החשוד הסתתר במרכז הרפואי אלראזי בעיר והוא עוכב על ידי השוטרים והובא לחקירה בתחנת המשטרה. אותו מבודד הפר רק השבוע פעמיים את חובת הבידוד שלו ובכל פעם נקנס על ידי השוטרים, ובסך בכל נקנס כאמור בעשרת אלפים שקל.

 

במשטרה קראו לציבור להישמע להנחיות משרד הבריאות ולא להפר את הבידוד. "מחויבי בידוד שמפרים את חובתם ויוצאים למרחב הציבורי מסכנים בצורה ממשית את הציבור. אי שמירה על ההנחיות תשבש את המאמץ הלאומי במניעת התפשטות נגיף הקורונה", נמסר מהמשטרה.

 

תושב טייבה שוחרר מבידוד ()

 

ראש עיריית טייבה עורך דין שועאע מנצור מסארוה ()
ראש עיריית טייבה שועאע מנצור מסארוה

 

ראש עיריית טייבה עו"ד שועאע מנצור מסארוה סיפר: "אנו מטפלים בעניין הקורונה בצורה הכי מקצועית ומקושרים לכל הגופים האחראיים בכדי לנהל את המערך ולהגביר את המודעות. לצערי בחברה הערבית ישנם אנשים שמזלזלים בבידוד. אני בעד שהמשטרה תפעל ביד ברזל כלפיי כל מי שמפר את הוראות הבידוד ותכניס אותם לכלא, כי אנשים כאלו מסכנים את הציבור".

 

עוד ציין: "פנינו למספר גופים במטרה לסגור את כל העיר טייבה עד סיום המשבר, אבל נאמר לנו שזה לא בסמכות שלנו. אנו בכל זאת עושים מאמץ בכדי לשמור על בריאות התושבים. לצערי יש כאלו שמנצלים את הסגר, גנבו והשחיתו בתי ספר וגני ילדים".

 

התפרעויות ביפו על רקע מעצר תושבים

שוטרים שערכו היום סיור שגרתי בשכונת עג'מי ביפו הבחינו בצעיר שעמד באמצע הרחוב עם אדם אחר, ודרשו ממנו להזדהות על מנת לברר היכן הוא גר לטובת אכיפת תקנות משרד הבריאות. חרף פנייתם, סרב הצעיר למסור בפניהם את פרטיו ולמקום החלו לזרום עשרות תושבים מבתים סמוכים במטרה למלטו.

 

השוטרים, שחשו מאוימים נוכח ההתקהלות שנוצרה, הזעיקו תגבורת ולמקום הגיעו עשרות שוטרים נוספים וכוחות יס"מ. תוך זמן קצר הפך המקום לזירת התגוששות שבסופה נעצרו ארבעה מפרי סדר. הצעיר שהחל את המהומה נקנס ב-500 שקלים בשל הפרת הנחיות משרד הבריאות.

 

לאחר המעצר החלו תושבים להבעיר צמיגים ופחי זבל כאות מחאה על האלימות שמפגינה לטענתם המשטרה כלפי התושבים הערביים בשבועות האחרונים. השוטרים הגיבו בירי רימוני הלם ורחוב יפת נחסם לתנועה.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תושב טייבה שוחרר מ בידוד נגיף וירוס קורונה ה קורונה
מומלצים