שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock, עמית שאבי, ירון ברנר

רפי פרץ ל-ynet: "לא נלך לממשלה בכל מחיר, רוצים שותפות משמעותית"

שר החינוך העריך כי למרות המגעים בין נתניהו לגנץ, מפלגתו לא תתפרק. "יש לי אמון מלא בבנט, גילינו נאמנות לגוש לאורך הדרך - בטוח שיתייחסו לזה", אמר פרץ. הוא הוסיף כי ירצה להמשיך בתפקידו: "אני לא רואה הרבה קופצים"

 

 

שר החינוך רפי פרץ ממפלגת ימינה התראיין הבוקר (חמישי) לאולפן ynet, והתייחס בין היתר לאפשרות שמפלגתו תישאר מחוץ לממשלה. "השר בנט מוביל את המשא ומתן מול הליכוד, אני סומך עליו", אמר פרץ, וציין כי הם "דורשים להיות שותפים משמעותיים בממשלה".

 

- יש מו"מ פוליטי, ועושה רושם שנתניהו מנסה להשאיר אתכם בלי תיקים.

"'ימינה' היא שותפה נאמנה לכל בלוק הימין ולליכוד ולמחנה הימין. גילינו נאמנות לאורך הדרך. אני באופן אישי עשיתי צעד שעזר מאוד להציל את קולות מחנה הימין. אנחנו לא הולכים לממשלה בכל מחיר, כשותפים משמעותיים שגילו נאמנות אנו צריכים לעבוד ולנהל משא ומתן".

רפי פרץ בנימין נתניהו  (צילום: יואב דודקביץ)
"בטוח שתהיה התייחסות ראויה לשותפות הנאמנה שלנו". פרץ(צילום: יואב דודקביץ)
 

פרץ ציין כי מלבד התפקידים שאותם יקבלו או לא יקבלו, חשובה להם גם אידיאולוגיית הממשלה המסתמנת. "העקרונות האידיאולוגיים שאנו ודאי עומדים עליהם הם בנושא הריבונות ונושאי דת ומדינה, אני מקווה ומאמין שבכל הנושאים האלו נמצא את הפתרונות.

 

"יש לנו שותפים שאנו הולכים איתם כברת דרך ארוכה, ובטוח שתהיה התייחסות ראויה לשותפות הנאמנה הזו", אמר שר החינוך.

בנימין נתניהו בני גנץ (צילום: אלכס קולומויסקי רויטרס)
ימינה מנסה לפוצץ את המו"מ בין הליכוד לכחול לבן?(צילום: אלכס קולומויסקי רויטרס)

על רקע קרטוע המשא ומתן בין הצדדים, תגיש "ימינה" שורת הצעות חוק ימניות-אידיאולוגיות שעלולות להקשות מאוד על נתניהו להתנהל באותה הקואליציה עם יו"ר כחול לבן בני גנץ ואנשיו.

 

בימינה גובשו שמונה הצעות חוק, שבאף אחת מהן לא צפויה הסכמה בין כחול לבן לבין הליכוד. חלק מהצעות החוק צפויות להגביר את כוחה של הרשות המחוקקת ובהתאם להקטין את כוחה של מערכת המשפט, אג'נדה שאליה אמור הליכוד לשאוף וכחול לבן אמורה להתנגד. 

 

- ימינה יכולה להתפרק?

"ימינה הולכת ביחד. יש לי אמון מלא בבנט, לא רק בהובלה שלו ובמו"מ, אלא בכלל בדרך שהוא מנהל את משרד הביטחון. יש לי הערכה גדולה אליו. בשעת משבר מתגלה השותפות שלנו. בנט בביטחון ואני בחינוך - אנו מובילים ברמה עולמית את נושא הלימוד המקוון".

נבחרת ימינה ()
"לא נלך לממשלה בכל מחיר ולא נתפרק". ראשי מפלגת ימינה

- אולי רה"מ היה צריך לתת בנט לנהל את המשבר הזה?

"אני לא מתערב בעניין. בנט שותף בניהול ועושה עבודה נהדרת, ואני מחזק ידיו לעשות את העבודה הזו, זו אחריות לאומית שהוא מגלה. אחריות לאומית של ימינה זו אחריות שצריך להיות לה גם מענה במשא ומתן".

 

- אתה רוצה להישאר שר חינוך?

"אני באתי להיות שר חינוך, אני אוהב את התפקיד הזה, ככל שהימים עוברים אני גם רואה את ההתאמה והיכולת לעשות דברים מאוד משמעותיים. אני לא רואה הרבה קופצים, אני מאוד אשמח להמשיך בתפקיד הזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שלו שלום
שר החינוך רפי פרץ
צילום: שלו שלום
מומלצים