שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  החלטת גולדהאר: קיצוץ של חצי משכר הנטו לשחקנים

  בלעדי: סוער במכבי תל אביב. הקפטן ייני ניהל שיחות עם הבעלים ולאחריהן עדכן את חבריו לקבוצה כי המתווה שהציעו לא התקבל. מיכה פירסם פוסט: "רוצים לעזור למועדון". בהנהלה הודו: "הקיצוץ המשמעותי בליגה"

  סוער במכבי ת"א: קפטן מכבי ת"א, שרן ייני קיים סבב שיחות עם שחקני האלופה, בהן הבהיר להם כי אחרי מגעים שהתקיימו מול מיץ' גולדהאר הוחלט כי הם ייאלצו לקצץ בין 40 ל-50 אחוזים משכר הנטו שלהם עד לסיום העונה בשלב הזה.

   

  אחרי ששחקני הקבוצה הביעו התנגדות למסרים הראשונים שהגיעו מקנדה בנוגע לקיצוץ המשמעותי, הם הציעו שני מסלולים: קיצוץ של 20 אחוזים עד לסיום העונה או של 50 אחוזים, סכום שייחשב כהלוואה וישוב אליהם ברגע שהמצב הכלכלי יתייצב. בשיחות האחרונות שקיים עם גולדהאר הובהר לייני חד משמעית: "קיצוץ של 40  עד 50 אחוזים מהנטו לשחקנים". כחלק מהמסר שהועבר לשחקנים נאמר גם כי יהיה קיצוץ נוסף בעונה הבאה.

   

  שרן ייני (צילום: יריב כץ)
  שרן ייני. נאלץ להעביר מסר קשה לחבריו(צילום: יריב כץ)

   

  בשעה האחרונה התקיימו שיחות בין השחקנים, שהביעו את אכזבתם מההחלטה. "יש פה החלטה חד-צדדית, לא התחשבו בנו", אמר אחד השחקנים, שהעיד כי גם הזרים שחלקם מסיימים את חוזיהם בתום העונה, לא אוהבים את ההחלטה וטרם ברור אם יסכימו לחתום על ההסכם שהוצע להם.

   

  "הובהר לנו על ידי מכבי כי הקיצוץ יהיה משמעותי וכי מי שלא יחתום, לא יישאר פה", סיפרו שחקנים במכבי. "זה קיצוץ לא הגון, להוריד לנו איזה חצי מהשכר שלנו כשיש לנו התחייבויות. היה ברור לנו שיהיה קיצוץ, אבל אף אחד לא חשב שזה יהיה בגודל הזה ועוד ניסינו להציע מסלולים אחרים ואף לא הקשיב לנו".

   

  מיץ' גולדהאר (צילום: אורן אהרוני)
  מיץ' גולדהאר. לא משחק(צילום: אורן אהרוני)

   

  שחקן אחר במכבי אמר: "עכשיו כולם יצטרכו לחתום על זה, בלי שום רצון, כי זו מכה לכל אחד מאיתנו. רק מי שיודע שהוא לא יישאר, יוכל להגיד שהוא לא חותם, כמו זרים או ישראלים שיודעים שלא ימשיכו, אחרת מי שלא חותם, לא נשאר במכבי, חבל מאוד שמתנהגים איתנו כך".

   

  גורמים בכירים בהנהלת מכבי דיברו בטון אחר כשאמרו: "השחקנים שלנו גברים, הנכונות שלהם להסכים לקיצוץ הכי משמעותי בליגה הייתה כנה ומיידית ומגיעה להם מלוא ההערכה". עם זאת, ל-ynet נודע כי הסיכום עדיין רחוק ולא כל השחקנים מוכנים לקבל את מה שהוצע להם.

   

  הפוסט המפויס של דור מיכה

   

  בהמשך היום פירסם דור מיכה פוסט ובו כתב, בין היתר, כי השחקנים נפגשו עם ההנהלה ובגיעו איתה להסכמות. "אנחנו רוצים לסייע למועדון בתקופה הקשה הזאת", כתב.


  פורסם לראשונה 03/04/2020 17:46

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ראובן שוורץ
  שרן ייני
  צילום: ראובן שוורץ
  מומלצים