שתף קטע נבחר

הרב עובדיה: אלה שצעקו בוז לישי - בני בליעל

בדרשתו השבועית יצא מנהיגה הרוחני של ש"ס להגנתו של יו"ר התנועה, אלי ישי וביקש מהציבור של ש"ס "לחבב אותו". מדברי הרב עובדיה השתמעה ביקורת על דרעי: "לא היה דבר כזה לפניו", הוא אמר על ישי

מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, ייחד את סיומה של דרשתו במוצאי שבת לחיזוק מעמדו של יו"ר התנועה, אלי ישי. הרב עובדיה כינה את אלה שצעקו בוז לישי בעצרת ביד אליהו "בני בליעל", "רשעים" ו"כופרים". הוא ביקש מהציבור של ש"ס "לחבב את ישי".
בש"ס שרר מתח רב לקראת העצרת, במחנה דרעי חששו כי הרב ינקוב בשמות אנשים ואף יטיל נידוי על חלקם. ביום חמישי נפגש הרב המקובל, דוד בצרי, עם יו"ר ש"ס, אלי ישי, כדי ללחוץ עליו שלא יהיה נידוי.
דרעי עצמו הורה לראש ישיבת "שאגת אריה", הרב אורי זוהר, לסגור את מאהל המחאה ליד כלא מעשיהו ולחדול מפעילות ציבורית למען שחרורו.
בדרשה במוצאי שבת האזינו כולם בדריכות לדבריו של הרב עובדיה, שפתח ואמר: "אתם יודעים מה שהיה ביום שני, היה רעש, איזה קומץ של אנשים בני בליעל, אין להם יראת שמים, לא פוחדים מהקב"ה".
הרב עובדיה הילל את פועלו של ישי ואמר כי "הוא מחק לנו את כל החובות שיש על הרשת שיעורי תורה". באותו הקשר דיבר הרב עובדיה על יו"ר מרצ, יוסי שריד, ואמר כי בזכות אלי ישי "ניצלו כמה ישיבות שאותו רשע רצה לסגור". הוא הסביר שראשי הערים לא נענו לבקשתו של שריד לסגור תלמודי תורה, "בגלל שיש להם ידידות עם אלי ישי, דיבר איתם בכבוד, והם ידעו 'שלח לחמך על פני המים', כי זה עתיד להיות שר".
הרב עובדיה שיבח את דרכו של ישי בהנהגה, ומדבריו השתמעה ביקורת על דרעי: "עונה לכל אחד ואחד, יש לו ענווה, לא טורק טלפונים, משפיל עצמו לפני הרבנים. אין דבר שהוא לא עושה בלי להתייעץ איתי. מה שאני אומר לו הוא הולך ועושה, לא זז מדברי ימין ושמאל - לא היה דבר כזה לפניו".
הרב אמר כי ההוכחה שישי לא שונא את דרעי היא בכך שעבד קשות בשביל העברת "חוק דרעי". לסיום הוסיף הרב עובדיה בקשה מיוחדת מהציבור בקשר לאלי ישי: "לחבב" אותו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב עובדיה. רשעים וכופרים
שאולי שם טוב
אלי ישי. לחבב אותו
שאולי שם טוב
מומלצים