שתף קטע נבחר

צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

התנפלות על ביצים בראשון לציון, המשטרה ניסתה לפזר את הקונים

תושבים בעיר שקיבלו דיווחים על אודות משלוח ביצים שמגיע לשתי חנויות צמודות נהרו לרחוב יהודה הלוי בניסיון לשים יד על מוצר היסוד המבוקש. שוטרים ניסו להשליט סדר במקום

 

 

הבהלה לביצים: שוטרים ופקחים של החברה לביטחון של עיריית ראשון לציון הוזנקו אחר הצהריים (א׳) לצמד חנויות מזון השוכנות זו לצד זו ברחוב יהודה הלוי בעיר כדי למנוע מקרי אלימות. הסיבה: החל משעות הבוקר נודע לתושבים כי החנויות יקבלו משלוח ביצים טריות, מוצר נדיר בימים אלו, והלקוחות נהרו למקום.

 

ביצים בימי קורונה - כתבות נוספות

"רוצים תבנית? רק אם תקנו מוצרים ב-50 שקל"

המדינה תסבסד הטסת ביצים מאירופה. יגיעו בחול המועד

אין ביצים? הכירו את אבקת הביצים 

 

עומסים מחוץ לחנויות של ביצים לקראת חג הפסח ובצל התפשטות נגיף הקורונה ()
המחסור מורגש: תור לביצים מחוץ לחנות בראשון לציון

לאחר זמן קצר אחת מהחנויות סגרה את שעריה לאחר שהביצים שהיא מכרה אזלו, ונותרה רק חנות אחת עליה צבאו התושבים בניסיון להשיג את מוצר היסוד הנחשק לקראת החג.

 

השוטרים והפקחים ניסו יחד עם בעלי החנות להשליט במקום סדר. השוטרים ניסו להרחיק את הקונים זה מזה כדי לשמור על חוקי ההתקהלות החדשים לבלימת נגיף הקורונה. ובשלב מסוים השוטרים אף אמרו לבעל החנות כי אם הוא לא יעזור להם הם יאלצו לסגור את הפעילות שלו. כמה שעות מאוחר יותר נגמרה הסחורה גם בחנות השנייה והקהל התפזר.

 

עומסים מחוץ לחנויות של ביצים לקראת חג הפסח ובצל התפשטות נגיף הקורונה ()
בתוך כך, בראשון ציון מנסים להילחם באחת מהתופעות המכוערות של התקופה האחרונה - השלכת כפפות לאחר שימוש על המדרכה או בחצרות בתים. בחברה לביטחון של עיריית ראשון לציון החליטו לפעול ביד קשה והחל מהבוקר הונחו הפקחים לרשום דו"חות נגד אזרחים שיתפסו כשהם משליכים את אמצעי ההגנה לאחר שימוש שלא בפחי אשפה.

 

משעות הבוקר עברו פקחי החברה לביטחון בין המרכולים והחנויות והנחו את מפעילי המקומות להציב פחי אשפה יעודיים לאיסוף הכפפות והמסכות שבהם נעשה שימוש.

 

במקביל, גובה הקנס למי שמשליך את אמצעי המיגון במרחב הציבור, כלומר ברחוב או בגנים, עומד על 730 שקלים. קנס על השלכת אמצעי המיגון במרחב הציבורי הפרטי (חדר מדרגות, מגרשי חניה של עסקים ועוד) עומד על 320 שקלים.

 

בחברה לביטחון של עיריית ראשון לציון מציינים כי "מעבר לעובדה שמדובר בהתנהגות מכוערת מצד מי שמשליך את אמצעי המיגון במרחב הציבורי, יש למעשה הזה גם השלכות של סיכון בריאותי שכן המסיכות והכפפות לאחר שימוש מלאות בנגיפים וריריות ומכאן הסכנה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים