שתף קטע נבחר

חסון צפוי להודיע להרצוג על סיום תפקידו בנבחרת ישראל

יו"ר ההתאחדות יקיים היום שיחת וידאו עם המאמן האוסטרי, בה יובהר לו כי הסיכוי היחידי שלו לעמוד על הקווים מול סקוטלנד הוא אם יסכים לעבוד בהתנדבות. בהתאחדות מעוניינים בהישארות רוטנשטיינר, אך המנהל המקצועי יתבקש לקצץ עשרות אחוזים בשכרו אחרת גם הוא יעזוב

בהתאחדות לכדורגל כבר התקבלה החלטה עקרונית לפיה אנדי הרצוג לא ימשיך בתפקידו כמאמן נבחרת ישראל, וזה המסר שיועבר לו בשיחת הווידאו שיקיים איתו היום (שני) יו"ר ההתאחדות אורן חסון, כך נודע ל-ynet.

 

הנטייה בהתאחדות: למנות מאמן חדש

 

לפני שידבר עם הרצוג, חסון יקיים שיחת וידאו עם המנהל המקצועי וילי רוטנשטיינר, כשסדר השיחות נקבע מראש כחלק מאסטרטגיה שנקבעה בהתאחדות. להרצוג, שמסיים את חוזהו ב-1 במאי, לא תוגש הצעה כספית והסיכוי היחיד שלו לעמוד על הקווים מול סקוטלנד בספטמבר בפלייאוף היורו, הוא לעבוד בהתנדבות. למרות זאת, הסיכויים לכך קלושים ובנבחרת לא מעוניינים בכך.

 

אנדי הרצוג (צילום: ראובן שוורץ)
סוף הדרך? אנדי הרצוג(צילום: ראובן שוורץ)

 

אורן חסון (צילום: ההתאחדות לכדורגל)
המפתחות בידיים שלו. יו"ר ההתאחדות אורן חסון(צילום: ההתאחדות לכדורגל)

  

מעבר לפן הכלכלי, שכחלק מהשלכות הקורונה על מצבה הכלכלי של ההתאחדות ומאחר שאין לנבחרת פעילות עד המשחק בגלזגו, יש פה גם את הפן המקצועי. בהתאחדות מבינים כי בשבוע או בשבועיים שאחרי המשחק מול סקוטלנד ייפתח קמפיין ליגת האומות ולאחר מספר חודשים מוקדמות המונדיאל, ולכן ההחלטה היא לבחור מאמן קבוע שכבר יאמן בקמפיינים החדשים.

 

מראש היה ברור כי אם הרצוג לא יעפיל עם הנבחרת ליורו הוא לא ימשיך, ולכן בשל הסיכוי הקלוש לעבור את סקוטלנד ולאחר כן את סרביה או נורבגיה, אין הצדקה להשאיר אותו. ייתכן כי גם ההחלטה להיפרד תהיה הדדית: הרצוג יבין כי לא ישתכר בכלל עד למשחק מול סקוטלנד והוא יבדוק את האופציות שלו בגרמניה. בסביבתו טענו כי המועמדות שלו לוורדר ברמן רצינית.

 

נבחרת ישראל (צילום: ראובן שוורץ)
יקצץ? רוטנשטיינר (צילום: ראובן שוורץ)

 

כאמור השיחה הראשונה תתקיים עם רוטנשטיינר. בהתאחדות מעוניינים שהמנהל המקצועי יישאר בתפקידו, אך יובהר לו כי אם הוא רוצה להישאר, הוא יצטרך לקצץ משמעותית משכרו. מדובר בעשרות אחוזים משכר של 91 אלף שקל (לא כולל דירה ורכב).

 

אם רוטנשטיינר יסרב לקצץ, הוא לא יישאר בתפקידו וינסו לסכם עימו על פרידה. אם ייתן אור ירוק לקיצוץ יעברו בשיחת הווידאו לשלב השני, התייעצות לגבי עתידו של הרצוג. רוטנשטיינר נותן עדיפות למאמן זר אך נשקלת גם אופציה של מאמן ישראלי (בכר, אבוקסיס, קלינגר או רוני לוי - לפי סדר התיעדוף), הוא יקבל חוזה נמוך יחסית (150 אלף אירו) ויוחתם לשני קמפיינים עם מתן דגש לעלייה ליורו 2024. בכל מקרה, בהתאחדות מתכוונים להמשיך עם פורמט של מנהל מקצועי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עוז מועלם
אנדי הרצוג
צילום: עוז מועלם
מומלצים