שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  קייטנה וירטואלית לילדים חולי סרטן ואחיהם

  במהלך השנה כולה נמצאים ילדים חולי סרטן בבידוד. כעת כשקייטנת האביב הייעודית להם בוטלה בגלל הקורונה, מצאו אנשי עמותת סאנרייז-כץ פתרון יצירתי: קייטנה וירטואלית. צפו

  במהלך השנה כולה מחכים ילדים חולי סרטן ואחיהם לקייטנת האביב המסורתית של עמותת סאנרייז-כץ. עבור ילדים אלו, הבידוד ממסגרות חברתיות הוא דבר מוכר. אשפוז, משטר טיפולים קפדני, תופעות לוואי ובידוד חברתי הם חלק משגרת היום יום. לכן ההשתתפות בקייטנות של סאנרייז-כץ הן כמו אוויר לנשימה לילדים ולמשפחותיהם.

   

  צפו בקליפ מרגש של שיר הקייטנה:

   

  זהו המקום בו הם יכולים לחזור ולהיות פשוט ילדים, תחת פיקוח רפואי מתאים. העמותה מקיימת בעשור האחרון לקיים פעילויות פנאי וחברה לילדים חולי סרטן בגילאי 3.5-17 ואחיהם, מכל המגזרים. העמותה מציעה פעילויות פנאי וקייטנות יום, ללא עלות, לילדים חולי הסרטן ולאחיהם שהיו אמורות להיערך בחופשת הפסח במשך חמישה ימים בשלושה מוקדים בארץ.  

   

  ביטול קייטנות האביב בעקבות הקורונה, וההתמודדות עם תקופה מורכבת זו, שהילדים נמצאים בסיכון גבוה, מקשה מאוד על המשפחות. "כדי לשמח את הילדים ומשפחותיהם, ולנסוך בהם תחושת ביטחון ושליטה תוך יצירת שגרה בתקופה זו, החלטנו להפעיל תכנית אלטרנטיבית וליצור עבורם קייטנה וירטואלית", מספרים אנשי העמותה.

   

  קייטנת סנרייז ()

  המטרה בהפעלת קייטנה וירטואלית היא להמשיך את הקשר בין העמותה והילדים, ובתקווה להקל על ההתמודדות הצפויה להם ולהוריהם בבית. הקייטנה הווירטואלית נועדה לתת מענה חלופי לקייטנה הפיזית שלה הילדים מחכים כל השנה, מערכת שתאפשר תקשורת ישירה וליווי של המדריכים המקצועיים של הקייטנה.

   

  כמו בקייטנה אבל בבית

  הקייטנה הווירטואלית מאפשרת את השתתפותם של ילדים המטופלים או מאושפזים במחלקות אונקולוגיות בבתי החולים, ונמנע מהם להשתתף אפילו בקייטנה של סאנרייז-כץ מפאת חומרת מחלתם. בימים אלו, כאשר אסורים ביקורים במחלקות, ילדים אלו חווים בדידות ועצב גדולים מהרגיל. הקייטנה הווירטואלית מכניסה שמחה וכיף לשגרת יומם במחלקות. עד כה הופיעו מול ילדי הקייטנה דרך מסך המחשב: אליאנה תדהר ולי בירן, אמן החושים שימי אטיאס, ויובל שמלא שהעביר פעילות של נינג'ה ישראל. 

   

  קייטנת סנרייז ()

   במשך ארבע שעות ביום מופעל בימים האחרונים אתר תוכן מאובטח עם תכנים ברוח הקייטנה. התכנים כוללים מפגש בשידור חי עם צוות ההדרכה, ומתאימים לכל המשפחה יחד בחלוקה לפי גילאים: יצירה, מוזיקה, מדעים, תנועה, משחקי חברה, סדנאות אינטראקטיביות מתחומים שונים ועוד. כדי להעביר לילדים את תחושת הקייטנה, כל משפחה קיבלה מארז חולצות הביתה, וכל בוקר נפתח בהתכנסות של כל המשתתפים בשידור חי עם שיר וריקוד הקייטנה.

   

  בנוסף, כדי  שלכל הילדים תהיה גישה לקייטנה הווירטואלית, העמותה דאגה לספק טאבלטים למשפחות מעוטות יכולת (בעיקר באזור הדרום ובמגזר הבדואי), ולרכוש חבילות אינטרנט מתקדמות למשפחות שאין להן חיבור מספיק טוב.

   

  קייטנת סנרייז ()
   

  התגובות של ההורים והילדים חיוביות ומרגשות מאוד. "הקייטנה מעולה. הילדים מאווווד נהנו חייבת לציין שהפרוייקט הזה מאוד מוצלח. כל הכבוד לכם, אתם אלופים!!!" כתבה לעמותה אם לשלושה ילדים. "תודה רבה! זה ממש שימח את בתי ועשה לה טוב על הלב, תודה על הפעילויות. יישר כח!", כתבו הורים לילדה חולה בת ארבע.

   

  "וואוו, מדהים! איזו תוכנית מושקעת. אלופים. אני חייבת להודות שבכלל לא תכננתי לצרף אותם לקייטנה, כי אני ממש מנסה לצמצם זמן מסכים וגם ככה יש זמנים של לימודים ו-zoom חברתי ועוד, אבל זה שווה ממש, אז אני לגמרי חוזרת בי, זה מצוין. תודה רבה". סיכמה ק. אמא לארבעה ילדים.

   

  הפעילות עתידה להסתיים מחר (ג') אבל אנשי העמותה מנסים למצוא דרך ולהאריכה לימים נוספים.

   

  • הורים לילדים חולי סרטן שרוצים להצטרף לפעילות, ללא עלות, מוזמנים לשלוח מייל ל: info@sunriseisrael.org.il

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים