שתף קטע נבחר

צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

מתאבלים ביחד: מדליקים נר לנספים - פרויקט מיוחד

בהתפרצות המגיפה איבד העם היהודי מאות מבניו ובנותיו. באין הלוויה המונית או אפילו שבעה, משרד התפוצות בשיתוף ynet משיקים עמוד מיוחד שיאפשר להנציח את הנספים - ולנחם את האבלים בארץ וברחבי העולם היהודי

בואו להדליק נר: מגיפת הקורונה הפילה עד כה חללים רבים ברחבי העולם. בישראל חצה מספר הנספים את ה-170, אך בתפוצות איבד העם היהודי מאות מבניו ובנותיו, בהתפרצות המגיפה בקהילות היהודיות הגדולות והחזקות ביותר בעולם. בארה"ב, בצרפת ובבריטניה גבוה אחוז היהודים שנדבקו ונפטרו מהמחלה, מהשיעור שלהם בקרב האוכלוסייה הכללית.

 

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >> 

 

 

ביהדות נהוג לשבת שבעה על כל נפטר: הזדמנות להיזכר, לפגוש זוויות חיים שונות של האדם ולספר על הישגיו וסיפור חייו; המורשת שהמשאיר והסיפור עליו שיעבור מדור לדור. הזדמנות להתאבל ביחד ולקבל נחמה. אבל כעת, בזמן קורונה, אין שבעה – ואין ניחומים ונחמה.

 

  ()

 

עמוד זיכרון של משרד התפוצות יחד עם כרמל 6000 שפיתחו את הטכנולוגיה ובשיתוף ynet, מזמין את הציבור להדליק נר לזכר הנספים במגיפה בקרב יהדות העולם כולו. היום (ב') מושק מרחב דיגיטלי שינציח ויזכור את בני העם היהודי שהלכו לעולמם במגיפה, ויאפשר לספר את סיפורם.

 

לגולשים ניתנת האפשרות להדליק נר או להניח פרח וירטואלי לזכר הקורבנות. למשפחות הקורבנות ניתנת כמובן אפשרות להעלות את פרטי יקירם שנספה - ולספר על חייו ומורשתו. יהי זיכרם ברוך.

פורסם לראשונה 06/04/2020 15:34

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים