שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  צילום: עידו ארז , מוטי קמחי, shutterstock

  נחתה מיפן: התרופה שנמצאה יעילה לקורונה - תנוסה על חולים

  ישראל היא בין הראשונות שקיבלו את התרופה, אביגן, שהוכחה ביפן כיעילה בטיפול בחולי קורונה - במניעת הידרדרות בשלבים התחלתיים של המחלה. ועדת הלסינקי להיתרים לניסויים קליניים בבני אדם אישרה עקרונית את התחלת הטיפול בתרופה, והוא ייערך באיכילוב ובהדסה

  תקווה למציאת תרופה לקורונה: בימים האחרונים הגיע לישראל משלוח ראשון של התרופה, אביגן, אשר נבחנת כמענה יעיל לטיפול במחלת הקורונה בשלביה הראשונים כמקצרת את זמן המחלה ומונעת הידרדרות למצבים קשים.

   

  בשבועות האחרונים פעלה שגרירת ישראל ביפן, יפה בן ארי, בשיתוף פרופ' רן ניר-פז, מומחה במניעת מחלות זיהומיות מבית החולים הדסה, וד"ר אסתי סייג, סמנכ"ל מערכות מידע ותפעול באיכילוב, חמ"ל הרכש והמרכזים הרפואיים הדסה ואיכילוב אשר גם יובילו את הניסוי הישראלי בתרופה, מול גורמי ממשלה יפנים ומול חברת פוג'יפילם על מנת לקבל אספקה של אביגן לשימוש בישראל.

   

  בזכות הפעילות המדינית והקשרים שנוצרו עם ראשי פוג'יפילם, ישראל הפכה לאחת המדינות הראשונות בעולם לקבל לידיה את התרופה שעשרות מדינות מתעניינות בה.

   

  התפרצות הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet

   

   ( )
  התרופה שיעילה לטיפול בחולי קורונה בשלבים התחלתיים

    

  "פוטנציאל טיפול בשלבים הראשונים של המחלה"

  בשבוע שעבר, כאמור, הגיע לארץ המשלוח הראשון ועבר אישור של משרד הבריאות שיאפשר תחילת ניסוי בישראל שיכלול את המרכזים הרפואיים הדסה, איכילוב, סורוקה ופורייה וחוקרים מהאוניברסיטה העברית.

   

  ועדת הלסינקי להיתרים לניסויים קליניים בבני אדם התכנסה היום (ב') בהדסה על מנת לבחון מספר הצעות לניסויים מבטיחים בטיפול בחולי קורונה ואישרה עקרונית את התחלת הטיפול בתרופה אביגן מיפן. על פי התכנון, לאחר האישור המלא של הוועדות המקומיות ושל משרד הבריאות יתחיל הטיפול כבר בשבועות/ ימים הקרובים.

   

   זכתה להצלחה ביפן ( )
  זכתה להצלחה ביפן

   

  פרופ' ניר פז מהדסה, מי שאף פעל ביפן בליווי הישראלים שהורדו מן הספינה כשהם חולים והטיפול בהם בבתי החולים הצבאיים במקומיים, מסביר כי התרופה שפותחה במקור כטיפול לשפעת פנדמית, אמורה לקצר את משך התחלואה והפרשת הנגיף בחולים מאושפזים של COVID19, כפי שהראו מספר מחקרים ראשונים בתרופה זו שפורסמו בסין. "התרופה גם נמצאת במסגרת ההנחיות לטיפול כאחת מתרופות הקו הראשון ביפן כעת. המטרה של המחקר הישראלי לבחון האם אכן התרופה יעילה בהתוויה זו". 

   

   

  ד"ר אסתי סייג מאיכילוב, אמרה: "בתוך המגוון הרחב של תרופות, אותן אנו מנסים לטיפול בחולי הקורונה, חלקן אמפירית, בולטת התרופה אביגן, שמסתמנת כמבטיחה, מבחינת פוטנציאל הטיפול בשלבים הראשונים של המחלה ומניעת הידרדרות. בכך היא עשויה לתרום להשטחת העקומה ולשיפור היכולת להתמודד עם היקפי התחלואה שאנו חווים בארץ. אני רוצה מאד להודות לשגרירת ישראל ביפן, הגב' יפה בן ארי, שעשתה לילות כימים מולנו, להבטחת המבצע המיוחד והחשוב הזה".

   

  שר החוץ ישראל כ"ץ הוסיף ואמר: "אני מברך את עבודת השגרירות הישראלית בטוקיו בשיתוף עם משרד הבריאות, פרופ' ניר-פז וד"ר סייג ואת הסיוע של חמ"ל הרכש על הצלחתם בהבאת המחקר פורץ הדרך הזה לארץ. בתקופה מאתגרת זו משרד החוץ נמצא בחזית המאבק בקורונה ומוביל, ביחד עם גורמי ממשלה נוספים, את מאמצי מדינת ישראל למצוא ציוד רפואי נחוץ, ופתרונות רפואיים לנגיף".

   

   

   יפה בן ארי, שגרירת ישראל ביפן ( )
  יפה בן ארי, שגרירת ישראל ביפן

   

  השגרירה יפה בן ארי סיכמה: "אני מודה לממשלת יפן ובמיוחד לתאגיד פוג'יפילם על הכרתו בחשיבות שיתוף הפעולה עם המחקר הרפואי הישראלי וההערכה היפנית לרמה הגבוהה של הצעת המחקר של פרופ' רן ניר-פז. אנחנו ממשיכים לטפל באספקה נוספת של התרופה במטרה לסייע לישראל לעצור את הידרדרות מחלת הקורונה בקרב הרבה יותר חולים".

   

  היא הוסיפה כי "עשרות מדינות פנו לממשלת יפן לבקש את התרופה שיכולה להיות גורם משמעותי ביותר בהתמודדות עם המגפה, הפעילות המדינית שלנו שמה אותנו בראש הרשימה. הפעילות הזו מוכיחה את חשיבותם של הקשרים הדיפלומטים שפיתחנו כאן ביפן ובעולם כולו, דווקא בתקופת משבר עולמי כל כך חמור. בחזית המאבק בקורונה נמצאים הדיפלומטים הישראלים שעומלים לילות כימים להביא מענה רפואי שישראל זקוקה לו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים