שתף קטע נבחר

צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

סדר מהשמיים: רכבת אווירית של אל על מטיסה מיליוני ביצים

חמישה מטוסי דרימליינר חדישים נרתמו למבצע שבמהלכו יוטסו ביצים מאירופה לישראל לליל הסדר ולחג השני

 

אחרי שורת חילוצים מרגשים של ישראלים מיעדים שונים בעולם והעברת ציוד רפואי חיוני בשיא התפרצות מגפת הנגיף קורונה, התפנתה הבוקר (יום ב') חברת אל על להבאת מוצר היסוד הנדרש והחסר לקראת חג הפסח: ביצים.

 

חמישה מטוסי דרימליינר 787-9 חדישים נרתמו למבצע המורכב שבמסגרתו יוטסו לישראל יותר מ-225 טון ביצים מאירופה לישראל, שהוזמנו על ידי משווק הביצים מ.לסר. כל אחד מהמטוסים יכול לשאת כ-600 אלף ביצים במשקל של 45 טון.

אל על החלה מוציאה רכבת אווירית לליסבון וקייב להבאת משלוח אווירי של ביצים לקראת פסח (צילום: אל על)
שלושה משלוחים יגיעו לארץ לפני ליל הסדר(צילום: אל על)

אל על החלה מוציאה רכבת אווירית לליסבון וקייב להבאת משלוח אווירי של ביצים לקראת פסח (צילום: אל על)
(צילום: אל על)

שני מטוסים של חברת התעופה הישראלית כבר המריאו לליסבון בירת פורטוגל ומטוס נוסף המריא לקייב בירת אוקראינה כדי להעביר במשלוח אווירי כמות אדירה של ביצים לפני ליל הסדר. שלושת המשלוחים הראשונים ינחתו הלילה בישראל. שתי הטיסות הנוספות ייצאו בימים הקרובים כדי לספק ביצים לחג השני בשבוע הבא.

 

ממשרד החקלאות נמסר כי משלוחים אוויריים נוספים צפויים במהלך ימי החג. משלוחים אלה מצטרפים ליותר מ-100 מכולות ביצים בכמות כוללת של למעלה מ-30 מיליון ביצים שנמצאות בדרכן לישראל ויגיעו עד סוף חודש אפריל דרך הים. כזכור, משרד החקלאות פתח מכסה לייבוא ביצים בפטור ממכס ממדינות האיחוד האירופי עוד בחודש ינואר. לאור משבר הקורונה, הגדיל המשרד את המכסה הפטורה ממכס ליבואני הביצים בהיקף של כ-100 מיליון ביצים, אך הן לאור הגדלת הביקוש המקומי בארצות אלו והן לאור בעיות שינוע וזמני הפלגה, המשווקים לא מצליחים לייבא ביצים כמענה לביקוש הגובר של הצרכנים.

 

המשבר באל על: מטענים במקום נוסעים

כחלק מהמשבר העולמי בתחום התעופה, בעקבות הנחיות של ממשלים וגורמי הבריאות, נפגעה גם חברת אל על באופן שהוביל לכך שפעילותה המסחרית קורקעה לחלוטין. מטוסי הנוסעים החדשים מועמסים בעת הנוכחית במטענים במקום בנוסעים. כך למשל, ביממה האחרונה השתתפה אל על במבצע הבאת ציוד רפואי חיוני שרכשה המדינה מסין.

אוריין תטיס ציוד רפואי לארץ משנגחאי ()
הופכים מטוסי נוסעים למטוסי מטען
אוריין תטיס ציוד רפואי לארץ משנגחאי ()
  

בתוך כך, ענקית השילוח אוריין חתמה עם אל על על חמש טיסות נוספות משנגחאי לתל אביב במטוסי הדרימליינר 787, וזאת בהמשך להצלחת הטיסה הראשונה של אוריין אשר פתחה את הקו לשנגחאי. החברה תטיס ארצה ציוד רפואי רב, בעלות של 300 אלף דולר לטיסה.

 

מאז פרוץ המשבר, מנהלת אל על משא ומתן עם משרד האוצר על הלוואה שתאפשר את שיקומה. במקביל הוציאה החברה לחל"ת את מרבית עובדיה כשמול מאות אחרים החל הליך של שימוע לפני פיטורין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אל על
רכבת אווירית של ביצים
צילום: אל על
מומלצים