שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock

נתניהו והצילום שעורר סערה: עם בנו ב"ליל הסדר"

רה"מ ששהה בבידוד הפציר בישראלים שלא להזמין בני משפחה שאינם גרים בבית, אך הוא הוקלט לצד בנו אבנר. בסביבת רה"מ הסבירו: הצילום - ביממה האחרונה של הבידוד, אבנר גר בדירה צמודה ואינו יוצא. עם זאת, היה מי שטען שראה אותו מחוץ למתחם

אבנר נתניהו חגג את הפסח עם אביו בניגוד להנחיות משרד הבריאות (מתוך המשדר בקשת)
אבנר נתניהו עם אביו בליל הסדר(מתוך המשדר בקשת)

סערה התחוללה במהלך החג ברשתות החברתיות, בעקבות הצילום של אבנר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, לצד אביו במעון רה"מ בירושלים.

 

פרסום ראשון: מטוס חיל האוויר הביא מהודו תרופה ניסיונית לקורונה

 

השידור בקשת הוביל לוויכוח סוער ברשתות, סביב השאלה אם נתניהו ומשפחתו הפרו את הנחיות הבידוד הקפדניות. רבים ברשתות תהו כיצד נתניהו קורא לציבור שלא להביא לארוחת ליל הסדר בבית בני משפחה שאינם גרים בו - ובאותה העת בנו אבנר חוגג את הסדר ביחד עמו. נזכיר כי בגיל 70 נתניהו שייך לאוכלוסיית הסיכון מהנגיף.

 

זאת ועוד, נתניהו היה אמור להיות עד יום רביעי בבידוד, לאחר ששהה בקרבתו של שר הבריאות יעקב ליצמן שחלה בקורונה. לפי אנשי רה"מ, הצילום התקיים "ביממה האחרונה של הבידוד".

 

 

ראש הממשלה קרא לישראלים כמה וכמה פעמים לקיים את הסדר במתכונת מצומצמת. "אתם נדרשים לקיים את ליל הסדר ואת חג הפסח רק עם המשפחה הגרעינית שנמצאת אתכם עכשיו", הוא אמר בהצהרה שלו לאזרחי ישראל ב-1 באפריל. "כלומר, רק עם אלה שכבר נמצאים איתכם בבית, כי סדר קטן הוא סדר בטוח... אל תביאו הביתה את הבן הסטודנט שנמצא בבאר שבע, בגליל, או בכל מקום אחר, ולא נמצא בבית, או את הבת החיילת. אתם צריכים להבין, אנחנו לא שולטים בכל ההידבקויות האפשריות שהבן או הבת יביאו איתם הביתה ולכן אתם תדבקו, ולכן זה קשה, אבל אין ברירה".

 

אבנר נתניהו, יש לציין, כתב ברשתות החברתיות לפני כמה חודשים שהוא עובר לגור עם חברתו בדירה נפרדת. בתחילת חודש אפריל פתח אבנר נתניהו חשבון אינסטגרם לגורת הכלבים החדשה שאימץ, נארה, והעלה צילומים של הגורה בדשא במעון רה"מ בלפור, תמונה של הגורה עם שרה נתניהו ואפילו על פודיום ההצהרות של נתניהו שממנו הוא נושא את הצהרותיו לאומה.

 

בעקבות הסערה ברשתות פורסמה הודעה רשמית מטעם "סביבת ראש הממשלה", כדי לדחות את הטענות נגד נתניהו. "בחודש האחרון אבנר שוהה כל יום, במשך שעות רבות, במעון רה"מ ולן בדירתו שנמצאת בצמוד למעון רה"מ, בתוך המתחם המאובטח", נכתב בהודעה. "אבנר פועל על פי הכללים של משרד הבריאות ואינו יוצא לשום מקום. הצילום בוצע ביממה האחרונה של הבידוד ולאחר בדיקה שנעשתה ותוצאתה יצאה שלילית".

 

עם זאת, היו שטענו שאבנר דווקא נראה מחוץ לבלפור בימים האחרונים. הלל אסף צייץ: "יום ראשון, חמישי באפריל, 8-9 בערב, אבנר עם שני מאבטחים קונה פיצה טייק אווי ברחוב עזה".

 

 

מי שתרם את חלקו לוויכוח הסוער הוא אחיו הגדול של אבנר, יאיר נתניהו, שתקף את המבקרים בטוויטר: "אויש תנוח חתיכת פסיכופט, הוא שוכר דירה שנמצאת בבניין ממול", ו"אויש תנוחי חתיכת אובססיבית חסרת חיים. הוא שוכר דירה בבניין ממול ולא יוצא משם לשום מקום חוץ מבית רוה"מ". זמן קצר לאחר מכן מחק יאיר נתניהו את התגובות שלו.

 

ברשת היו מי שטען שבכל מקרה אסור היה לאבנר נתניהו לעבור משטח פרטי אחד לשטחי פרטי אחר, גם אם הוא בתוך טווח מאה המטרים, וזאת כדי למנוע מצב שאנשים יעשו סדר אצל קרובים שלהם שגרים בסמיכות.

 

משפחת נתניהו מסרה בעקבות הסערה שהתחוללה בחג: "למען הסר ספק וכדי להפריך טענות שקריות ומרושעות שנשמעות ברשתות החברתיות: אבנר נתניהו משלם מכיסו את שכר הדירה ואת כל ההוצאות שכל שוכר משלם עבור אחזקת דירה שכורה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך המשדר בקשת
נתניהו ואבנר בליל הסדר
מתוך המשדר בקשת
מומלצים